Comunitatea soferilor profesionisti Sari la conținut

H.ESSERS SRL fosta Centrum-Oradea


Vizitator Anonymous

Postări Recomandate

  • Members

salut colegule. am auzit si eu de discutii d-astea. eu sunt mai nou in firma si multi colegi vb prin parcari ca vor sa umble la bani, dar m-am bucurat cand am auzit ca ii ok.

ii super marfa daca au semnat contracte si mai mari, bine ca avem de lucru. Drumuri bune la toti, colegii!!!

citeste regulamentul,observa ce spune despre scrierea cu litere deformate..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...
  • 1 month later...
  • Members

Buna ziua dragi colegi. In primul rand vreau sa va spun ca am citit de la bun inceput acest post si concluziile mele sunt dupa cum urmeaza (chiar daca nu intereseaza pe unii).

1. Fie ca e vorba de aceasta firma sau de alta pana la urma ramane la atitudinea dvs. de a merge sau nu la un interviu. Nimeni si nimic nu e perfect. Tin sa spun ca va dau dreptate in ceea ce priveste grila de salarizare cand vine vorba de serviciile noastre, dar din cate am vazut aici, acesta firma iti spune de prima data ce inseamna salariu in cadrul companiei lor. Fiecare firma isi rezerva dreptul de a selecta probele pe care trebuie sa le treci in asa fel ca sa fii admis si le dau dreptate mai ales in ceea ce priveste anumite manevre efectuate cu masina fie in curte, poligon, etc. mai ales ca incepator.

Din punctul meu de vedere in ceea ce priveste experienta mea de sofer de camion tip TIR (care nu o am) as fi multumit sa plec de la un salariu de 1200 de euro pe luna si am sa va spun si de ce. Unu la mana capat experienta, doi la mana sunt platit, trei la mana am ce pune pe CV cand ma pot duce la un alt interviu.

"Capul plecat, sabia nu-l taie" dar bineinteles nici sa fim calcati in picioare. Mi se pare normal sa vii cu pretentii mai mari atunci cand ai de oferit ceva in plus in afara fortei de munca si aici ma refer bineinteles la experienta.

In momentul de fata lucrez ca OP. calculator la o firma din Galati pe un salariu de 200 de euro si am plecat de jos, acum ca mi-am luat permisul cu categoriile C-E, atestatul CPI-MArfa si urmeaza si ADR-ul sper sa imi gasesc un loc de munca in aceasta frumoasa meserie.

In incheiere vreau sa spun ca totul ramane la atitudinea noastra in ceea ce priveste un job, firma si asa mai departe, mai ales ca prin acest minunat site avem acces la unele informatii cand vine vorba de angajator, conditii de munca si etc.

Imi cer scuze ca m-am abatut de la topic dar am simtit nevoia sa imi las parerea aici. Va multumesc si va doresc drumuri intinse.

Cu respect, Leo (probabil in curand sofer de camion)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

Deci colegii care mai vreti sa veniti la Essers, au marit bani incepand de la 01.07.2014 . 40 euro / zi afara si 111 lei / zi in tara plus salariu plus bonusuri. Recomand aceasta firma , mai ales ca primim intodeuana banii la timp si legal. Eu pe unde am lucrat trebuia sa umblu ca si tiganu dupa banii mei Cei interesati puteti sa sunati la 0359803115 sau pe dna Silvia la 0735050710. Drumuri bune va doresc.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members
Salut, a mai fost cineva la interviu recent? eu am fost si astept sa ma cheme la școlarizare.

Salut colegule,in ce a constat proba de lucru? au luat fara experienta? sau care a fost minimul de cunostiinte ca sa fi acceptat? si in ce consta urmatoarea etapa ,,scolarizarea,, pt cei care au fost admisi casi in cazul tau ,ca banuiesc ca v-au cominicat dupa interviu.Te salut si bafta in contimuare

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

Salut colegu', pai în principiu cred ca angajează si fara experienta, si cand spun asta ma refer ca e abia iesit din scoala de șoferi. Trebuie sa stii engleza scris si vorbit, câteva intrebari de mecanica si la sfarsit dai proba cu tirul în curte, sa il bagi la rampă. La școlarizare ai asigurată cazarea și micul dejun si o sa înveți anumite chestii care o sa-ti foloseasca pe parcurs.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...
  • Members

Va salut domnilor,sunt sofer la pompieri de 8 ani pe autospeciala de stingere,22 to,respectiv 27 to,îmi plac camioanele si soferia implicit,am un salariu de 2000 lei /luna,la ordin non-stop,mi s-a cam luat,asa ca am început sa exersez transport de marfa ,am în jur de 2000 km cu septica şi în jur de 1500 km cu cap tractor+semiremorca,pe Romania,fara cuvinte,infrastructura lasa de dorit dar sentimentul este deosebit,m-am hotarat sa schimb jobul,mai am de luat ADR-ul si cardul tahograf apoi vreau sa încerc la Essers pentru comunitate,cunosc limba engleza,italiana nivel mediu,iar acum m-am apucat de germana,stiu ca par visator dar am încredere si hotarare,consider ca pentru un începator este o firma excelenta,ce parere au profesionistii ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

Colegii, ce curse se fac la Essers? Am vazut ceva containere si friguri dar si ceva prelate....M-ar interesa ce tari se tranziteaza, sunt curse lungi sau coletarie/grupaje? Se ajunge pe la garaj des sau mai rar?? La astea ma refer in comunitate nu pe tara sau tur-retur.Multumesc drumuri line

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

Salut! La Essers se fac diferite curse mai lungi sau mai scurte. Trailere se schimba aproape după fiecare cursă. Coletărie foarte rar se face dacă ai o cursă la 2 luni cu mai mult de 4 descărcări sau încărcari in rest o singură încărcare respectiv descărcare. La garaj dacă ești pe comunitate se ajunge destul de des. Drumuri bune!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...
  • 1 month later...
  • Members

saltare,

daca o sa fi la Genk, adica pe comunitate microbuzul trece prin Tg Mures.

eu de exemplu cobor si urc la Turda...desi sint din Alba Iulia.

sau daca o sa mergi cu trenul se deconteaza dus intors...inafara de primul drum care e inainte de data angajarii.

Toate cele bune

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Alătură-te conversației

Poți posta acum și să te înregistrezi mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Alipește ca text simplu

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    • Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.
×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Pentru a naviga pe acest site , trebuie sa respectati termenii Termeni de Utilizare.