Comunitatea soferilor profesionisti Sari la conținut

H.ESSERS SRL fosta Centrum-Oradea


Vizitator Anonymous

Postări Recomandate

  • Members

Salut colegule, stii ceva de H.essers , iau si in dublu echipaj? eu am cam putina experienta , vreo 6 luni dar nu mi-a trecut pe cartea de munca si nici diagramele pe care am lucrat nu mi le da . Despre firma asta am mai auzit prin parcari , mai mult de bine , e Belgiana sau Olandeza

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

Buna tuturor, stie cineva daca aceasta firma mai angajeaza soferi fara experienta, eu sunt din suceava

daca crezi ca stii sa vorbesti o limba straina (engleza,franceza,germana,etc) vorbit cat si scris la un nivel cat de cat acceptabil ,nu incerca sa inseli pentru ca ai examen scris si oral cu directorul belgian detasat in Romania,poti sa conduci camionul cu remorca(TIR) si sa faci o parcare cu spatele pe stanga si ai dorinta de-a munci ,vei reusi si vei fi selectionat. Am lucrat la ei si este destul de bine,muncesti bine esti platit bine.Nu am timp sa-ti explic de ce am plecat de acolo dar ai un colectiv destul de bun ,dar mai ai si uscaturi. 
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

Am inteles ca sambata se fac selectii la piatra neamt. care vrea sa vina ? ne unim mai multi. hai noroc!

Colegu, tu ai vorbit cu ei, pentru ca as vrea sa merg si eu, dar eu inca nu am vorbit cu ei, sa-i intreb daca iau fara experienta.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

sal .colegilor am citit cateva din postarile voastre despre sc hesserssrl sau h,hessers group,eu am lucrat la ei si va pot da informatii  despre aceasta firma (nu mai lucrez la ei )va dau  nr de tel .0754901001 cei interesati sa ma sune .

pe

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

salut colegu. eu am vb cu ei si mi-au zis ca tre sa ai minim 3 luni experienta, atestat, adr, card tahograf sa cunosti un pic un din limbile engleza freanceza, germana.

ne vedem acolo!!! hai drumuri bune sa aveti!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...
  • Members

salut colegi. am fost acum o saptamana la piatra neamt si am fost selectat ca si sofer la h.essers. din cate mi au spus cei care au venit la selectii, sambata viitoare pe 21 iulie se fac recrutari la Joita langa bucuresti.

eu zic sa incercati daca credeti ca stiti o limba straina(engleza, franceza, germana) si aveti atestat, adr, card tohograf si o experienta de minim 3 luni.

daca cumva nu aveti experienta io zic sa mergeti ca tot o fi ceva bun la voi.

hai drumuri bune!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

SI EU AM FOST SAMBATA LA SAVINESTI, DIN PACATE PT MINE A FOST DOAR O IESIRE LA AER LIBER. Impresia pe care mi-au facut-o cei de la H'Essers e ca sunt seriosi si obiectivi. am trecut testul de limba dar pt ca nu am experienta am picat la practica. Ce sa zic, nu a fost greu testul, e numai vina mea ca nu m-am orientat mai bine si lipsa de antrenament si-a zis cuvantul, asa ca nu am de ce sa le port pica. Defapt am si zis colegilor cu care am vb ca nu reprezint o amenintare pt ei in ceea ce priveste concurenta.

Mi-am propus sa ii stresez cu prezenta mea pana o sa iasa ceva. Ma exersam si mai incercam.

Bravo ALEXEI pentru reusita. (La Savinesti am dat primul testul practic. ) Imi e ciuda ca au fost foarte incantati de limbile straine.  sa auzim de bine si drumuri bune. (ca o paranteza, daca toata flota lor e formata din manuri ca cel pe care am dat testul sunt tari tipii).

Tipa de nota 10 nu am retinut cum o cheama.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

Salut Paul. Da, flota essers toata e formata din MAN-uri asa cum ai vazut la savinesti. eu am indraznit sa o intreb cum o cheama si pot sa-ti spun ca am retinut Els. Tipa blonda ii o femeie foarte hotarata, din cate am auzit eu de la alti soferi essers si extrem de disciplinata. la bucuresti pe 21 iulie asteapta un numar cat mai mare de soferi pentru ca au nevoie din plin de ei. 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

Salut Paul. Da, flota essers toata e formata din MAN-uri asa cum ai vazut la savinesti. eu am indraznit sa o intreb cum o cheama si pot sa-ti spun ca am retinut Els. Tipa blonda ii o femeie foarte hotarata, din cate am auzit eu de la alti soferi essers si extrem de disciplinata. la bucuresti pe 21 iulie asteapta un numar cat mai mare de soferi pentru ca au nevoie din plin de ei.

PAI DE UNDE STII CA PE 21 E BATAIA PESTELUI LA BUC?

AM UN AMIC CU CARE AM MERS IN CURSE DAR ACUM EIN CAMPANIE NU PREA AM PE CE FACE PRACTICA SI SINCER STAU SI CAM NASPA CU BANII.

O SA INCER SA VAD DE UNDE FAC ROST.

AI INCEPUT FORMALITATILE DE ANGAJARE????

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

Colegii pe frau ELS deWITT sa nu o subestimati ea e tot ce inseamna disciplina in ESSERS si cu asta am zis putin .Pt cei ce stiu mai multe nu tr sa o prezint.Eu va doresc bafta la toti care isi incearca norocul nu este o firma rea,dar tr sa stii cum sa faci sa fie bine .BAFTA.si va doresc la  toti drumuri bune. IMI GASPAR.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

Tipa de nota 10 nu am retinut cum o cheama.

Cu nota asta ai o limba desavarsita colegu si mi-ar place sa cred ca dupa un an de lucru la Essers a-i sa ti-o sustii.

Nota 10 este o nota, care nu toata lumea o merita.

Te rog sa-mi raspunzi dupa 6 luni, sau sa-mi ceri scuze mie si la toti colegii de pe forum.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

soso truckers:

nu tre sa dai cu limba nicaieri. ii vorba ca iti respecti superiorul, insa fiecare o ia cum o vrea. faptul ca vreau sa-mi fac treaba aici si sa am o viata cat mai lunga nu inseamna ca automat tre sa ling. poate peste un an oi vrea sa plec. pana atunci trebe sa muncesc.

hai noroc

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

S.C. H.Essers S.R.L.

www.bestjobs.ro • 19 iulie 2012

 

Tipul ofertei  Full time

Nivel cariera  Entry-level , Cu experienta (Non-manager)

Oras(e)  BUCURESTI, Brasov, Ploiesti 

Domeniile ofertei  Servicii - Transport / Logistica / Naval

Pozitii disponibile  30

 

 

Aplica acum la acest job  La aceasta oferta au mai aplicat 19 persoane.

Adaugata astazi, expira in 30 de zile.

•Livrarea sau ridicarea marfurilor in mod operativ si in conformitate cu dispozitiile primite de la conducerea firmei sau cu comenzile transmise de client;

•Minimalizarea cheltuielilor de transport;

•Respectarea timpilor de conducere si a celor de odihna, conform legislatiei in vigoare ;

Cerinte

•Atestat profesional pentru transport marfa

•ADR pentru marfuri periculoase

•Card digital pentru tahograf

•Experienta in domeniu – min. 1 an

•Limba engleza, germana sau franceza (nivel conversational)

•Permis conducere cat.B C E

•Disponibilitate pentru lucru pe comunitate (3 luni lucru pe comunitate cu 3 saptamani libere) sau curse Romania - UE

Oferta (bonusuri, beneficii)

•Conditii de munca la nivel occidental, intr-un colectiv tanar si dinamic

•Salariu motivant bazat pe performante

Interviuri si testari au loc lunar la ora 08:00 astfel:

- in a prima sambata din fiecare luna la Piatra Neamt platou combinat Savinesti

- in a doua vineri din fiecare luna la punctul de lucru din Curtici (Arad), dupa zona libera

- in a treia sambata din fiecare luna, la punctul de lucru din Joita ( km 23 pe autostrada Bucuresti - Pitesti)

Pentru informatii suplimentare sunati la tel.:

0722-578972 - dl Monenci Florian

0735-050710 - dna Tarau Geraldina

0735-050705 - dna Monica Derecichei

Vezi detalii companie »

S.C. H.ESSERS S.R.L.

Domeniu de activitate  Transport / Logistica / Naval

Adresa  Sos.Borsului nr.40

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Alătură-te conversației

Poți posta acum și să te înregistrezi mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Alipește ca text simplu

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    • Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.
×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Pentru a naviga pe acest site , trebuie sa respectati termenii Termeni de Utilizare.