Comunitatea soferilor profesionisti Sari la conținut

H.ESSERS SRL fosta Centrum-Oradea


Vizitator Anonymous

Postări Recomandate

  • Members

Colegul Enache.sa sti ca fac angajari si fara experienta.ar fi bine sa-l suni pe Florin Moneici sa discuti cu el.eu cand m-am angajat la ei aveam doar 3 luni experienta.adevarul e ca trebuie sa sti ceva engleza sau germana ca sa poti discuta cu dispecerii.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

Pentru toti colegii interesati de angajare la H.ESSERS. Nu e foarte bine dar nici rau.Banii nu sunt multi 35euro/zi plus salarul in tara de 780 lei in mana.Deci aveti asigurat 1250 euro/luna.

Masinile sunt bune aproape noi toate.Nu aveti consum impus si in plus service asigurat oriunde ati fi.Nu puneti mana nici macar sa schimbati o roata.De motorina nu duceti lipsa iar masinile sunt dotate toate cu Go-boxuri.Mentionez ca puteti castiga pana la 1500 euro/luna asta in functie de cate ore aveti conduse efectiv si cate descarcari si incarcari ati facut.Pt cei interesati va urez bafta si drumuri bune

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 4 weeks later...
  • Members

nu da cu piatra colegule. nu inseamna ca trebuie sa iesi la pensie de acolo! dar daca ai ceva rate si mai trebuie sa pui si ceva pe masa nu stiu daca iti permiti sa fi orgolios! chiar daca sunt mai putini banii se dau la data fixa si macar stii pe ce te bazezi. eu m-am mai intalnit prin parcari cu colegi de la essers si pana acum nu am gasit pe niciunul care sa se planga.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

  Anunt publicat pe BestJobs:

CANDIDATUL IDEAL:

•Atestat profesional pentru transport marfa - obligatoriu

•ADR pentru marfuri periculoase - obligatoriu

•Card digital pentru tahograf - obligatoriu

•Experienta in domeniu – min. 1 an ca sofer pe cap tractor cu semiremorca

•Limba engleza, germana sau franceza (nivel conversational) - obligatoriu

•Permis conducere cat.B C E

•Disponibilitate pentru lucru pe comunitate (3 luni lucru pe comunitate cu 3 saptamani libere) sau curse Romania - UE (2-3 saptamani lucrate cu 45 ore acasa)

RESPONSABILITATI / BENEFICII:

•Livrarea sau ridicarea mărfurilor n mod operativ, şi in conformitate cu dispoziţiile primite de la conducerea firmei sau cu comenzile transmise de client;

•Minimalizarea cheltuielilor de transport;

•Respectarea timpilor de conducere si a celor de odihna, conform legislatiei in vigoare ;

Interviuri si testari vor avea loc la ora 08:00 astfel:

- in prima sambata din fiecare luna la Piatra Neamt platou combinat Savinesti, exceptie luna decembrie - interviuri/testari pe 8 dec 2012

- in a doua vineri din fiecare luna la punctul de lucru din Curtici (Arad), dupa zona libera, exceptie luna decembrie - interviuri/testari pe 14 dec 2012

- in a treia sambata din fiecare luna, la punctul de lucru din Joita ( km 23 pe autostrada Bucuresti - Pitesti), exceptie luna decembrie - interviuri/testari pe 22 dec 2012

Pentru informatii suplimentare sunati la tel.

0722-578972 - dl Monenci Florian

0735-050710 - dna Tarau Geraldina

0735-050705 - dna Monica Derecichei

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

colegii eu am un an la essers,si va dau un sfat ,daca nu vreti sa fiti bataia lor de joc niki nu incercati sa va duceti la ei. Eam stat 4 luni acum ,mia aprobat concediu pana in 3 ian si ma chemat in 19 dec inapoi ,adica sapt viitoare,soferii care prind vechime la ei le cauta tot fel de motive sa le taie din salar sau sa ii streseze sa plece ca le convine sa tina soferi noi la 35 euro pe zi

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

nu am spus ca toti de acolo sunt multumiti. ca peste tot, e clar ca e loc si de mai bine. insa daca vreunul care e la inceput reuseste sa prinda un loc, pentru a face experienta, cred ca e rezonabil. ai vazut ca sunt destule firme care dau 600 sau 700 pe luna. e adevarat ca 1200 nu sunt bani ca sa stai pe comunitate, dar se vede ca marea majoritate a firmelor fac in asa fel incat sa nu ajungi la mai mult de 1500 pe luna cu tot cu salariul de pe tara. in cazul in care nu ai ce sa pui in farfurie, mergi si pe banii astia pana iti revii, si in momentul in care gasesti ceva mai bun poti sa nu te mai umilesti si sa mergi in alta parte. sa recunoastem ca 1200 sunt totusi mai multi decat zero daca stai acasa.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator Anonymous

eu am vorbit chiar ieri cu un prieten care e la ei (a fost),si mi-a spus ca cel mai mult a vazut 1300,eu am fost acceptat dar am ajuns la Oradea si am renuntat in ultima clipa.Am ales Kurt Beier si urmeaza sa vina si amicul aici.Cica in afara ca te dispera cu agatatul si dezgatatul trailerelor si mizeria aia de Transics alte rele el unul nu a intalnit,dar fiecare impuscam banu' vorba aia

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

nu am spus ca toti de acolo sunt multumiti. ca peste tot, e clar ca e loc si de mai bine. insa daca vreunul care e la inceput reuseste sa prinda un loc, pentru a face experienta, cred ca e rezonabil. ai vazut ca sunt destule firme care dau 600 sau 700 pe luna. e adevarat ca 1200 nu sunt bani ca sa stai pe comunitate, dar se vede ca marea majoritate a firmelor fac in asa fel incat sa nu ajungi la mai mult de 1500 pe luna cu tot cu salariul de pe tara. in cazul in care nu ai ce sa pui in farfurie, mergi si pe banii astia pana iti revii, si in momentul in care gasesti ceva mai bun poti sa nu te mai umilesti si sa mergi in alta parte. sa recunoastem ca 1200 sunt totusi mai multi decat zero daca stai acasa.

eu ma refeream la soferii cu experienta: care au 5.6 ani minim..e de plans incompetenta lo..nu de cei care vin de la hartl sa de la scolile de soferi..H ESSERS IS A COMPANY IDEAL FOR DRIVING SCHOOL DREIVER>>>nothing more...cred ca ai intele..pe acest site ..se informeaza..se previne sclavia si bataia de joc...cum polonezii si slovacii..pe care ii cred ca au cam acelasi nivel de trai ca noi lucreaza pe 1800..mai peste tot......si la essers..soferul roman cu contract polonez ia 240 e curat in mana ...soferul polonez cu contract polonez  ia 400e curat...ce diferenta e intre noi..eu cred doar de limba..si la unii de cantitatea de alcool bauta.............iar de la management/fleet..ce raspuns sa astepti....;ca tu nu esti polonez...veniti in continuare.....asa cum au venit la norbert de au scazut salariile...o sa se ajunga la un salariu echivalent cat ia un cioban in UE..atat ia si un sofer roman ..de tir..poate aia pe busuri o sa ia mai mult ca noi..mai ganditi-va cand trimiteti un cv..si la voi..ca de pus in farfurie ai ce sa pui si in tara..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...
  • Members

SOFERI AUTOCAMION 

Compania: SC H.ESSERS SRL

Vizualizati toate joburile acestei companii

Urmareste compania Nu mai urmari compania 

| Valabil pana la: 08.02.2013 || Actualizat la: 08.01.2013 |

Compania:  SC H.ESSERS SRL

Departament:  Transporturi, Distributie, Depozitare

Orasul:  Toate Orasele 

Tip Job:  Full time

Posturi disponibile:  10

Nivel cariera:  Entry-Level/Primii 3 Ani Exp,Mid-Level/Peste 3 Ani Exp

Limbi Straine:  engleza, franceza, germana

Oferta:  se va negocia in urma interviului

Permis conducere:  E

Data introducerii:  08.01.2013

Data limita:  08.02.2013

 

CANDIDATUL IDEAL:

•Atestat profesional pentru transport marfa - obligatoriu

•ADR pentru marfuri periculoase - obligatoriu

•Card digital pentru tahograf - obligatoriu

•Experienta in domeniu – min. 1 an ca sofer pe cap tractor cu semiremorca

•Limba engleza, germana sau franceza (nivel conversational)

•Permis conducere cat.B C E

•Disponibilitate pentru lucru pe comunitate (3 luni lucru pe comunitate cu 3 saptamani libere) sau curse Romania - UE (2-3 saptamani lucrate cu 45 ore acasa)

ATESTAT, ADR, CARD TAHO SUNT OBLIGATORII!

RESPONSABILITATI / BENEFICII:

•Livrarea sau ridicarea mărfurilor in mod operativ, şi in conformitate cu dispoziţiile primite de la conducerea firmei sau cu comenzile transmise de client;

•Minimalizarea cheltuielilor de transport;

•Respectarea timpilor de conducere si a celor de odihna, conform legislatiei in vigoare ;

DESCRIEREA COMPANIEI:

H.Essers Romania is the branch of Groep H.Essers, established in 1928, Groep H.Essers has grown into the largest family transport and logistic company of Belgium, with 3.600 employees, spread over 26 branches in 12 European countries.

In 2005 January, Centrum Group Europe was taken over by the logistics and transport provider H. Essers Groep, a privately owned company, with Belgian capital.

H.Essers Romania has its headquarters in Oradea and represents a group of companies under the H.Essers name. All companies are independent business-units, following ABC principles, with own specialized and highly trained staff members and dedicated personnel.

H.Essers Romania, has branches in Bucharest,Sibiu,Timisoara,Curtici, Roman and Ploiesti.

H.Essers Romania is a full logistic service provider, offering the 'full package' of logistics services and stands for professional services on a high quality level. It offers logistic partnership via tailored logistics and customized solutions.

Interviuri si testari vor avea loc la ora 08:00 astfel:

- in prima sambata din fiecare luna la Piatra Neamt pe Platou Combinat Savinesti;

- in a doua vineri din fiecare luna la punctul de lucru din Curtici (Arad), dupa zona libera;

- in a treia sambata din fiecare luna, la punctul de lucru din Joita ( km 23 pe autostrada Bucuresti - Pitesti;

Pentru informatii suplimentare sunati la tel.:

0722-578972 - Monenci F.

0735-050710 - Tarau G.

0735-050705 - Derecichei M.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

Alătură-te conversației

Poți posta acum și să te înregistrezi mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Alipește ca text simplu

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    • Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.
×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Pentru a naviga pe acest site , trebuie sa respectati termenii Termeni de Utilizare.