Comunitatea soferilor profesionisti Sari la conținut

H.ESSERS SRL fosta Centrum-Oradea


Vizitator Anonymous

Postări Recomandate

  • Members

ady te rog sa postezi pe forum ce ai facut la oradea si daca sunt acceptati si soferi incepatori pentru test....uuufff m-am saturat sa mi se inchida usa in nas pe motiv nu ai experienta...macar dai o proba..esti bun ramai nu...pa.,intradevar nu contest faptul ca noi incepatorii lovim de cele mai multe ori masinile ca poate ajungi in situatii de nu sti pe unde sa scoti camasa.etc....dar,exista un dar poate ca nu e chiar asa..putine firme mai acorda prima sansa....sunt tare curios ce ai facut..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

Loc de muncă: SOFERI TIRAnunţ oferit de: Real Job Poziţii: 15

Ţara: Italia

Tip post: Full time

Experienţă: Este necesara

Salariu: 2000 - 2500 euro

Data expirării: 12/04/2011

Se acceptă CV în limba: română şi engleză

Descriere jobOferta de munca in Italia pentru soferi de TIR. Cautam persoane foarte serioase, responsabile, cu simt de orientare foarte bun. Se ofera contract pe durata indelungata. Pentru detalii trimiteti CV

Cerinţe jobPermis auto categoria CE plus atestat, obligatoriu experienta, cunoasterea limbii italiene la nivel incepator. Salariul este intre 1500 Euro si 2400 euro.

acest anunt a aparut pe tjobs..poate ptr cei cu experienta este de folos..drumuri bune

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

sti elprypas!pt cunostinta ta am ceva mucegai de cind luctrez la jegul asta de firma!si ma irit foarte tare cind cei carora le place somnul,munca usoara,spritzul si bate in partea de jos a usi pt a deveni un sef mai mic.In firma asta (cei care lucreaza pe UE nu BH)nu exista mai vechi sau mai nou la bani.atita timp cit iti faci traba fara prea multe comentarii si prtentii adica cit mai eficient.nimeni nu te inreaba de sanatate!cit despre bani nu cred ca ar fi un capat de lume 50-100euro.atita timp ca iti intra banuti la timp in cont ,fata de foarte multe alte firme in care probabilitatea sa iti ei salariul la timp (de la 1la10 este 2)sau chiar  teapa!deci basmele si bancurile le au aia care dupa primul sezon se lasa prostiti de ce care se cred soferii internationali.cred ca sti ce vreau sa zic!?

PS:legea junglei se aplica oriunde unde sunt mai mult de doua persoane!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...
  • Members

pe scurt mister ,,,elypras.. asai cum zice burebista nui vrajeala tu ai stat 3 luni dar alti au anii la h,essers si stiu carei treaba acolo sa vezi ca romani sunt tratati altfel decat polonezi si rusii,moldoveni cum primesc curse bune si altele tu in 3 luni de zile nici nai apucat sa inveti cate hale are h,essersul in genk dar sa-i cunosti pe majoritatea colegilor si sa afli ce necazuri au si cum e viata acolo deci stai jos in banca si asculta ce vb colegul si cand ti se da voi vorbeste dar din mai multa experienta nu 3 luniiiiiiiii ;D,,salve mare burebista,,

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

din discutiile care le am avut cu baietii care lucreaza la ei am inteles asa    banii sunt in jur de 1100 1200 la luna    la cei angajati in romania  la cei angajati in polonia  e un pic mai mult max 1400e  se trag  prelati si friguri  adr obligatoriu  pe placile de ro poti intalni foarte multi soferi din fosta uniune sovietica turci  .nu toti au dispeceri romani.  baietii asteptau un loc mai bun k sa pleca . stiu ca se organizeaza interviuri cu proba de lucru saptamanal la piatra neam

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...
Vizitator Anonymous

salutare pt. toti!este pentru prima data cand scriu pe acest forum! in data de 28 ianuarie 2011 am fost declarat admis la unul dintre miile de concursuri de angajare pentru h. essers.pe data de 14 feb 2011 m-am prezentat la h.essers Oradea pt. o saptamana de trainig[ abureala pe fata]dupa care se facea imparteala contractelor pe Polonia sau Romania! am fost sapte soferi dintre care 5 dintre noi au" prins" contract pe romania si 2 pe polonia printre care si eu!am refuzat acest contract din cauza ca am socotit ca daca nu ai pe cineva care sa te sustina sau daca nu dai spaga[ 300euro]te trimit in polonia ca sa-si bata joc de tine!un sfat pentru cei care se duc la examen pt. angajare sa le puna conditii sa le faca contracte pe romania!cei de la Oradea considera pe moldoveni cea mai de joasa speta , sarantocii romaniei,pt ca numai la Piatra Neamt se organizeaza acel concurs de angajare pt. ca ardelenii s-au lamurit cu ei ca sunt niste puslamale . Urda si Monenci au fost si ei soferi si acum se cred stapanii firmei , asta pana cand am sa iau legatura cu dl. YVO MARECHAL de la h.essers din Genk si am sa-i expun cateva aspecte care denigraza firma. am cateva document pe care sar putea sa-i coste pe Urda  si Monenci poate posturile lor de munca!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

Dl. Lungu nu te strofoca prea tare sa faci ceva cu hartiile alea.Au fost alti inaintea ta cu dovezi mult mai grave si....dupa cum ai vazut.Un sfat colegial!? Laso balta!Nu vreau sa se inteleaga ca tin parte la careva.la momentul dat toti cei angajati atunci au sperat un pic la mai bine ,DAR pe vremea aia ,lumea sa vindut pt citeva bulioane .spre nefericirea noastra cca RO si fericirea altora.Am bagat capul in pamant si neam lasat jos pantalonii.Concluzie????Ramane la aprecierea voastra!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator Anonymous

nici  nu ma strofoc !! am rabdare caci toate la timpul lor!  DNA ul nu doarme si DL. URDA va face schimb de celula cu KOVACS daca stii care e situatia asta!!  si in cel mai scurt timp se vor muta in BULGARIA si atunci sa vedem de unde spaga pentru URDA SI MONENCI!

si inca ceva  te rog frumos ! spune si mie care e numele tau real caci al meu il stii!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator Anonymous

salutare pt. toti!este pentru prima data cand scriu pe acest forum! in data de 28 ianuarie 2011 am fost declarat admis la unul dintre miile de concursuri de angajare pentru h. essers.pe data de 14 feb 2011 m-am prezentat la h.essers Oradea pt. o saptamana de trainig[ abureala pe fata]dupa care se facea imparteala contractelor pe Polonia sau Romania! am fost sapte soferi dintre care 5 dintre noi au" prins" contract pe romania si 2 pe polonia printre care si eu!am refuzat acest contract din cauza ca am socotit ca daca nu ai pe cineva care sa te sustina sau daca nu dai spaga[ 300euro]te trimit in polonia ca sa-si bata joc de tine!un sfat pentru cei care se duc la examen pt. angajare sa le puna conditii sa le faca contracte pe romania!cei de la Oradea considera pe moldoveni cea mai de joasa speta , sarantocii romaniei,pt ca numai la Piatra Neamt se organizeaza acel concurs de angajare pt. ca ardelenii s-au lamurit cu ei ca sunt niste puslamale . Urda si Monenci au fost si ei soferi si acum se cred stapanii firmei , asta pana cand am sa iau legatura cu dl. YVO MARECHAL de la h.essers din Genk si am sa-i expun cateva aspecte care denigraza firma. am cateva document pe care sar putea sa-i coste pe Urda  si Monenci poate posturile lor de munca!

Salut d-nul Lungu!

Sant Urda de la H.Essers,am citit cu nemarginita surpriza cele relatate de tine in fals pe acest forum.

Ca atare, datorita faptului ca avem in arhiva atat adresa ta cat si nr.de telefon la care pui sa raspunda altcineva,cat si IP- ul de pe care ai denigrat societatea noastra,te invit sa prezinti de urgenta dovezile,aici pe forum sau parchetului.

Ai la dispozitie 5 zile,in caz contrar ma vad obligat sa fac reclamatie parchetului pentru denigrarea mea cat si a colegului Monenci F.

Restul povestilor(a se citi) minciuni pe care mi-lei vandut(ai incercat)mie si lui Monenci ai uitat sa le scrii pr forum,nu?

Cum ca proces,sotie,amenintari,tre sa plec acasa urgent,iar cand ti-am cerut sa prezinti o dovada in data de 05 Martie,a faptului ca ai fost nevoit sa ajungi inapoi acasa te-ai dat la fund,ca un tipar?

Faptul ca ai fost tinut o saptamana la hotel de 3 stele in timpul treningului pe care tu il denigrezi ai uitat sa-l precizezi,nu?

Nu doresc sa intru cu tine intr-o polemica,dar daca in 5 (cinci) zile nu prezinti dovezi la cele afirmate,ne vedem in instanta,nu uita unde am activat,iar utilizatorii acestui forum vor sti cu cine au de-a face! Ma refer la tine!

Pentru toti ceilalti aspiranti la un job intr-o firma cu renume,H.ESSER va astept in fiecare prima zi din luna la Piatra Neamt la orele 08.00 la o recrutare cu toate documentele,Atestat profesional,Card digital,Atestat ADR,experienta si o limba de circulatie Europeana,Germana,Franceza,engleza.Va doresc succes.

Gh.Urda

H.ESSERS SRL

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

CE  sai  faci  ma  lu  domnu  lungu,ai  inpresia  cal intimidezi pe  om ,spunand  ca  sti  adresa  lui,e  o tara  libera  si poti  spune  ce  vrei ,mai  ales  ca  omu  spune  adevaru.Daca  ati  fi  seriosi  nu  ati angaja  meru  in fiecare  saptamana  asa  ca laso  moale  ca  te  murdaresti.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

CE  sai  faci  ma  lu  domnu  lungu,ai  inpresia  cal intimidezi pe  om ,spunand  ca  sti  adresa  lui,e  o tara  libera  si poti  spune  ce  vrei ,mai  ales  ca  omu  spune  adevaru.Daca  ati  fi  seriosi  nu  ati angaja  meru  in fiecare  saptamana  asa  ca laso  moale  ca  te  murdaresti.

Frate, dar tu esti certat rau cu gramatica:)).Il cunosti personal pe Lungu?De unde stii tu ca omul ala nu spune adevarul.Practic Lungu nu a spus nimic concret.In schimb partea"vatamata" a lasat sa se vada ,ce fel de "meserias"a fost Lungu pe la firma asta.Am intalnit destui ca Lungu si sunt satul de mentalitatea,dupa mine potopul!

Daca spui ca e o tara libera,inseamna ca si partea cealalta are dreptul sa spuna ce simte,nu?Sau dupa tine doar unul are voie sa zica ceva...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator Anonymous

D-nule URDA ca dumitale am mai vazut !faptul ca ai scris intr-un hal fara de hal .jalnic, analfabet, ma gandesc sa nu ma cobor la un nivel inferior speciei umane!!!!!!ai fost un simplu sofer in firma h.essers[centrum]Oradea  !!chiar te rog dute si depune plangere la parchet,faptul ca angajati in fiecare luna cate 10  -11 soferii  ce reprezinta ? ai grija cu inima ca si asa tie bolnava !iti doresc multa sanatate si atat hai PA!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

Mr.Garcea alias URDA? Dupa modul in care ai scris in rindurile de mai sus, lasi cam multe de dorit la capitolul ortografie!Probabil ai facut gramatica limbii Romane cu femeia de serviciu???Printre altele mai invata si tu sa pui o virgula unde trebuie......Mare e gradina ta doamne..........ceea ce e de mirare,este ca mai ocupi si o functie de sef???????!!!!!!!!!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

sa va spun de fapt de ce .dl lungu a plecat eram acolo a fost dat pe cabina cu unul mai vechi o saptamana sa se invete cum se lucreaza si cand a ajuns in spania ia zis colegului ,,,,,,eu am crezut ca sa fii sofer pe tir inseamna sa mergi numai pe autostrada,firma este aproape si nu intri pe nationale si poligoane sa cauti firma si la sunat pe ,patrik, de acolo si si+a dat demisia prin telefon, dar cand a ajuns la genk nu va mai spus cum se ruga de patrik sal lese in continuare sa lucreze dupA CE COLEGII IAU EXPLICAT CUM E VIATA SOFERULUI DE TIRCA CEL MAI MARE DUSMAN CEL AVEM ESTE SINGURATATEA la fel ca el mai era inca un coleg care a venit doar sa vada cum se lucreaza ,,DECI DACA NU VRETI SA MUNCITI STATI ACASA NU OCUPATI POSTUL IN LOC LA ALT COLEG CARE VREA SA MUNCEASCA NU SA SE PLIMBE SI SA VINA DE ACASA CU GANDUL ,CA A FI SOFER PE TIR E FLOARE LA URECHE

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

sa va spun de fapt de ce .dl lungu a plecat eram acolo a fost dat pe cabina cu unul mai vechi o saptamana sa se invete cum se lucreaza si cand a ajuns in spania ia zis colegului ,,,,,,eu am crezut ca sa fii sofer pe tir inseamna sa mergi numai pe autostrada,firma este aproape si nu intri pe nationale si poligoane sa cauti firma si la sunat pe ,patrik, de acolo si si+a dat demisia prin telefon, dar cand a ajuns la genk nu va mai spus cum se ruga de patrik sal lese in continuare sa lucreze dupA CE COLEGII IAU EXPLICAT CUM E VIATA SOFERULUI DE TIRCA CEL MAI MARE DUSMAN CEL AVEM ESTE SINGURATATEA la fel ca el mai era inca un coleg care a venit doar sa vada cum se lucreaza ,,DECI DACA NU VRETI SA MUNCITI STATI ACASA NU OCUPATI POSTUL IN LOC LA ALT COLEG CARE VREA SA MUNCEASCA NU SA SE PLIMBE SI SA VINA DE ACASA CU GANDUL ,CA A FI SOFER PE TIR E FLOARE LA URECHE

Ai vazut?Si un agarici din asta, care nu se stie urca in camion, vine aici si te i-a cu Colegule:))ca sa vezi...ca o fiiiiiiii...dar el habar nu are pe ce lume este.Si altii sar in ajutorul lui,ca deh,e coleg:))

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Moderators

bah...colegulel nu manca k...t degeaba ca nimeni nu s o nascut destept si instruit de la inceput..iar tu crysty parca trebuia sa pleci cand am vb la tel..ce D zeu mai cauti in tara?! de fapt sper sa nu uiti nici tu cum erai acum ceva timp..ca sa nu zic mai multe..triera se face la munca colegilor, este bine sa dam tuturor cate o sansa si de restul se ocupa soarta si pregatirea PSIHICA a fiecaruia. De tras de covrig si facut parcari pe dreapta  se va descurca oricine la un moment dat, adevaratul talent de a fi sofer este acela de a evita sa intre altul in tine din greseala lui nu din a ta, sa realizezi ca un navigator o adresa de pe CMR sau de pe paletul din trailer nu inseamna ca te duce exact unde trebuie. Sa stii sa faci deosebirea dintre un poligon industrial o zona industriala, zona artigianale, etc..astea se invata in timp repet si nu trebuie sa fim niste ipocriti sa uitam ca toti am fost "bata" la inceput si ca nu le am stiut sau sa rade fim misogini sa radem de colegele noastre de pe international..ca deh cik e musai meserie de barbat... Scuze sunt contrariat de faptul ca am citit destule dar putini recunosc ca am fost toti "bebe" la inceput si nu accepta sa lucreze in ekipaj 2-3 sapt cu unul care nu are experienta...

Drumuri line fara capre

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Alătură-te conversației

Poți posta acum și să te înregistrezi mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Alipește ca text simplu

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    • Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.
×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Pentru a naviga pe acest site , trebuie sa respectati termenii Termeni de Utilizare.