Comunitatea soferilor profesionisti Sari la conținut

Postări Recomandate

  • 2 months later...
  • 1 month later...
Vizitator Anonymous

VAI MAMA EI  VI CU BANI DE ACASA PT EA . FIECARE KM FACUT IN PLUS FATA DE CALCULELE LOR IL PLATESTI CU UN EURO ,SI FIECARE LITRU DE MOTORINA CONSUMAT IN PLUS FATA DE CONSUMUL CARE TIL FACE EI TOT ASA IL PLATESTI DE LA TINE CU UN EURO LITRU.

NU II INTERESEAZA K NU AI GASIT FIRMA SAU K TEA DEVIAT POLITIA SAU E INCHIS VRE UN DRUM , EU UN PROST VAI MAMA LUI ADI UN GRAS IMPUTIT CARE TAIE SI SPINZURA ACOLO , EU AM AVUT NOROC LA EI K MIAM SCOS BANII  K NU LEAM ZIS K PLEC ASA K MIA DAT AVANS DE CURSA SI DUPA AIA LEAM LASAT MASINA IN CURTE SI LEAM ZIS K IMI BAG P...A IN EI SI IN FIRMA LOR SA MEARGA EI IN CONDITIILE ALEA .ASA K FERITIVA DE EI

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 6 months later...
  • 3 months later...
  • Members

Feritiva de Ro A Tir isi bate joc de oameni care vor sa munceasca totul e o smecherie si daca le pici in plasa te exploateaza ca pe un sclav.Atentie au schimbat denumirea acum se numesc MBB logistic.Eu am lucrat la ei si am muscat-o si nu sunt singurul.Iti taie in fiecare luna din bani ba ptr motorina ba ptr KM si tin Garantie 1500 Euro pe care nu ii mai vezi niciodata,iar administratorul ADI Rat(iu) iti promite ca el va face tot posibilul sa te simti bine la ei si ca totul e bine,iar daca vrei sa iti dai demisia iti trage din bani si cu 5 luni in urma.

Totusi daca esti incepator si vrei un loc de munca ei iau pe oricine,tot timpul fac angajari.SA aveti drumuri bune si atentie la firmele sclavagiste

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...
  • 4 weeks later...
  • 3 weeks later...
  • Members

si pe mine mau sunat azi de dimineata si la fel mi sa spus sa merg sambata la ora 9 la un interviu cu actele necesare si neaparat un pix :),a specificat doamna cu care am vb,din cate am citit nu prea mi am facut vreo parere,ce credeti colegii este ok firma sau nu sa nu bat drumul aiurea pana la medias.Manuel tu ce faci mergi sambata la ei sau te mai gandesti ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

Nu cred ca merg, n-am facut niciodata cuplari/decuplari si nici manevre cu semiremorca. Ce sa fac, sa bat atata drum doar ca sa ma fac de ras pe-acolo?

De ce sa te faci de ras colegu?? Daca stai acasa inveti ceva?? Macar asa mergeai si faceai o cuplare o decuplare si prindeai smecheria.
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

Ai dreptate, ar fi fost o experienta interesanta, vedeam si eu cum stau treburile la o proba de lucru. Doar ca nu-mi permit sa fac acum un drum Vaslui-Medias si mai si lucrez sambata. Pana pe 1 aprilie cand imi expira contractul actual, sunt legat de maini si de picioare. :(

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

in primul rand mergi ca la scoala de soferi dai examen scris si dupa aia te pune sa dai cu spatele (usor pentru cei care au umpic de habar)

cand am fost eu acum 2 sapt se angaja pentru echipaje,eu am renuntat din cauza asta

fac ceva curse regulate de austria romania ceva contract cu HOLTZ

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Alătură-te conversației

Poți posta acum și să te înregistrezi mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Alipește ca text simplu

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    • Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.
×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Pentru a naviga pe acest site , trebuie sa respectati termenii Termeni de Utilizare.