Comunitatea soferilor profesionisti Sari la conținut

cum pot gasi un loc de munca ca incepator dar am toate astestatele si card


Vizitator Anonymous

Postări Recomandate

Vizitator Anonymous

cum imi pot gasi si eu de munk fiind incepator am toate actele am dorinta nu am frik numai k am vreo 300 de km numai k nu am gasit si eu pe ceva sigur stie careva unde imi pot gasi ceva?am ambitie si as pleca oriunde numai k nu imi ofera nimeni sansa un coleg care ma poate ajuta ms anticipat si drumuri bune la toata lumea

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

in situatia voastra am fost si eu si nu am cedat pana nu am gasit , am trimis C.V-uri cred ca la toate firmele de transport care le-am gasit pe bursa si pana la urma am gasit la transcar . deci nu cedati ca veti gasi si voi cu rabdare

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...
  • 3 weeks later...
  • Members

Va salut,cu siguranta iti trebuie o rabdare de fier si eu am trimis peste 40 mail .......totusi sunt convins ca cineva imi va acorda sansa .......la timpul potrivit.

Ca idee am primit raspuns de prin medias,craiova si de prin arad.

De exemplu am dat mail si la Lazar ,nu au raspuns am sunat si in urma unei discutii am cazut de acord sa merg la un interviu.Am fost si nu am reusit performanta sa trec de receptie unde la telefon m-i sa spus ca nu au nevoie de soferi :o .OK dar zic eu "am vorbit ieri cu x si m-i sa spus sa vin aici pt un interviu"......raspuns"ne pare rau dar nu este in birou si oricum nu facem angajari " .....eu: "ok atunci astept pana revine totusi am facut un drum de la bucuresti"......vocea:"ne pare rau dar nu mai revine astazi in birou....... :o"

Am plecat mi-am dat seama ca este o bataie de joc si am trecut strada la AutoCom unde m-i sa ras in nas.......un x a zis asa " bah ce dracu tot veniti aici nu aveti telefoane ,mail ca sa aflati ca nu facem angajari aaaaa esti si incepator (se uita in cv)" la bufnit rasul si a zis ca ........"ai venit degeaba bahh" nu am mai rabdat si i-am spus:..."auziti cred ca eu v-am vorbit civilizat nu cu bahhh sau alte lucruri specifice santierelor"  raspuns:"hai bahh pleaca .....nu auzi ca nu facem angajari"....m-am ridicat si am plecat inainte sa intru cu masina peste el in birou si sa parchez pe creierii lui.

Asta e viata incepatorului in ziua de azi ...bataia de joc a angajatorilor.....asa ca daca mergeti la un interviu si sunteti tratati de sus ca si cum ei sunt un fel de d-zeu ,eu va sfatuiesc sa plecati fara regrete.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

Cat despre garantie ...eu fara un jurist avocat etc nu as da nici cum bani ca garantie,dar daca totusi s-ar impune asa ceva clauzele vor avea avantaje si dezavantaje pt fiecare parte ,de exemplu in acel contract de garantie sa se specifice exact cu cat plateste angajatorul iar daca nu se tine de acest contract sa-ti plateasca fara drept de apel exact contravaloare garantiei depuse de tine............ar fi ceva nuuu....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 months later...
Vizitator Anonymous

Salutare Colegii.

Ma numesc Iulian Cristian, am 21 de ani din slobozia. Am permis catg. B, C*E. Card tachograf, atestat marfa.. Daca stie cineva unde ma pot incerca sa ma angajez. Unde este de munca acolo merg nu conteaza daca e in arad sau vaslui.. Am 3 luni de experienta am facut spania-austria pe tir(frig), in tara nu am experienta. Si pe dubita,camion.. nu conteaza. Volan sa fie. Asta imi place alceva nu vreau sa fac...

Daca nu esti mic nu ajungi mare

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 4 weeks later...
  • 2 years later...
  • Members

Salut eu am un an la HARTL , pentru experienta este o firma minunata :) deci relax si hai la munca 600 de euro pentru ineput eu zic ca este bine .Primele doua saptamani va fi mai greu pana va obisnuiti cu gabaritul daca nu ati mai lucrat , apoi totul o sa fie ok.:) In privinta titularilor daca nu va intelegeti cu ei se pot schimba dar nu cred ca vor exista probleme de genul asta .

Deci succes tuturor si poate ne intalnim la munca :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

..isi maresc parcul auto..ca tine smecheria cu soferi platiti la jumate de pret!

Felicitari noua, soferilor romani care mergem pe salarii cu mult mai mici ca salariile muncitorilor necalificati din UE ---desi lucram in UE, cheltuim bani in UE, platim taxe in UE--- pentru ca asa, firmele astea reusesc sa-si mareasca parcurile auto in timp ce noi(VOI-care lucrati doar pe mancare) nu ne platim nici datoriile:))

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 5 months later...
  • 4 weeks later...
  • Members
De ce sa fim seriosi noi incepatorii gasim foarte greu de lucru asa k e bn si 600e pentru inceput,

Pentru început. bine zis.... Dar după 2-3-6 luni ai experienta (vb aia) cauți ceva mai bine plătit..

Nu îți dai seama sau știi treaba aia că o dată salariile scăzute din cauza..... x y z greu mai urcă înapoi...

Exact așa o să gândești și tu despre începători după ce prinzi un pic de vechime..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

pai si eu zic la fel...

cand esti incepator si nu prea ai incotro, accepti si un salariu mai mic... dupa ce faci ceva experienta iti cauti ceva cu bani mai multi... logic...

dar pana una alta ca incepator nu ai ce face, accepti ce gasesti, pana faci nenorocirea aia de experienta...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.
  • Navigare recentă   0 membri

    • Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.
×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Pentru a naviga pe acest site , trebuie sa respectati termenii Termeni de Utilizare.