Comunitatea soferilor profesionisti Sari la conținut

FIRME CARE ANGAJEAZA SOFERI IN ECHIPAJ


Soferila

Postări Recomandate

  • Members

salut calutu poti sa imi spui si mie mai multe detalii daca sunt seriosi cu banii si daca mai fac angajari si poate ai un nr de tel mai recent eu sunt bine unde sunt numai ca trebuie sa plec in echipaj si aici nu au nevoie meci mult! sau poate stii alta firma ce are nevoie in echipaj! drumuri bune numai bine!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...
Vizitator Anonymous

Colelegii in primul rind tin sa va anunt ca:plata la km este ilegala ince pind cu anul acesta .Cea mai sigura forma de plata e salarul fix,care negociat cum trebuie s-ar putea sa va convina mai mult decit plata la kmcare cupa cum vedeti are mult mai multe riscuri.Mult succes va doresc sitot cev-am scris sper sa va ajute cu ceva.

PLATA LA KM ESTE ILEGALA DE CAND E LUMEA.....SUNT CURIOS SA VAD CUM II IMPUI LA UN PATRON SA ITI DEA SALARIUL FIX CAND EL MAI ARE 30-40 DE ANGAJATI PE CARE II PLATESTE LA KM. SI CRED CA DIN 1000 DE FIRME.....900 PLATESTE LA KM, ASA CA......SLABE SANSE. :-X

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

am fost primul sofer in echipaj la wan de poel totul bine si frumos dar dupa 9 luni a preluat sefia soferilor o javra de la craiova pe nume claudia si au inceput sa plece soferi  pe capete salariul era de 1970 dupa primele 10 saptamani  .am inteles ca a ajuns sefa dispecerilor si a angajat si amantul acolo  .a fost dispecera la duma gas o numeau soferri vaduva neagra  avetigrija care ajungeti sa lucrati cu ei

Unde era sotul in cursa?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

colegu la van de poel daca nu iti place de claudia, poti sa lucrezi cu belgienii, nu e nici o problema atata timp cat stapanesti bine engleaza si franceza scris si vorbit. Sa sti ca multi din cei care s-au certat cu ea si au plecat dupa 2 -3 saptamani dadeau e-mail sa-i primeasca inapoi ca si-au dat seama ca nu e asa usor sa gasesti o firma in europa care sa dea 1870de euro pe luna, sa nu te forteze la program si sa vi la 8-10 saptamani acasa si sa stai 3sapt. sau chiar o luna. Sunt cativa care au lovit si 3 camioane, si dupa ce i-a dat afara veneau in Romania si spuneau ca au plecat ca nu le mai placea si erau stresati. Nu zic ca e lux la van de poel dar fata de alte firme unde muncesti pe 1000-1200 de euro si banii astia i vezi cand isi aduc ei aminte si in plus te forteaza si la program, eu zic ca aici e mai bine, atata timp cat lucrezi si iti vezi de treaba ta

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 months later...
  • 2 weeks later...
Vizitator Anonymous

  SALUTARE LA TOTI COLEGI CARE VOR SA VINA LA FIRMA          VAN DE POEL.

IN PRIMUL RAND CUM SPUNEAU SI ALTI COLEGI (TOT CE AU SPUS ESTE PERFECT ADEVARAT ) ASA NUMITA TOVARASA CLAUDIA A REUSIT DE CAND ESTE LA FIRMA VAN DE POEL SA OMOARE UN COLEG (SPAIMA MARIAN)  SI ALTI DOI SA FACA ATAC DE CORD ; DATORITA STRESULUI  CAREL FACE DIN ADINS SI II PLACE FFFFFFF  MULT SA SE JOACE CU NERFI SOFERILOR , MAI PUTIN  LUI PAUL(ASA PORECLITUL CASCA CEL MAI LIGUSITOR SI SIFONAR AL EI) SI ALTOR CATIVA COLEGI CARE COTIZEAZA LA EA CU ANUMITE SUME DE BANI IN FIECARE LUNA  ; PE DEASUPRA STRESUL LA CARE ESTE IN FIRMA ASTA NU CRED CA ESTE IN ALTA FIRMA , TOT ODATA ASA NUMITA FIRMA VAN DE POEL SE NUMESTE MAI NOU PUSCARIA ALBASTRA  .

    1  TRECAND LA PROBLEMA PROGRAMULUI DE LUCRU ........  PAUZE CU CARDURI SCOASE  CEA CE INSEAMNA CA IN PAUZA DE 9 H CARE TREBUIE SA TE ODIHNESTI EFECTUIEZI INCARCARE SAU DESCARCARE NU IN TOATE PAUZELE DAR INTRO LUNA CAM DE 10 ORI ,  PAUZE DE 45H NU PREA SUNT .  DACA AI PROBLEME CU MASINA SI TREBUIE FACUTA INTRETINERE SAU REPARATI SE FACE IN PAUZA DE 9H CEIA CE INSEAMNA CA NU AI UNDE SA DORMI DUPA CARE PREIEI PROGRAM DE 21 H DE MUNCA  ADICA IN TOTAL 21PLUS 9 PLU INCA 21 EGAL51 NEDORMITE DACA ESTI IN ECHIPAJ SAU 13H DACA ESTI SINGUR PE MASINA . SI MULTI COLEGI EVITA SA TRANSMITA LA GARAJ DACA AU PROBLEME LA MASINA DEOARECE  SE EFECTUIAZA IN PAUZA DE ODIHNA

      2    FOARTE MULTI SOFERI (APROXIMATIV 100) CU VECHIME DE ANI DE ZILE AU PLECAT DIN CAUZA EI  MADAM CLAUDIA AMNTUL ANDY SI VINETIVUL SERGIU CARE PE DEASUPRA ERA DUS RAU CU PLUTA  DAR INTRUN FINAL A FOST DATA AFARA (SERGIU)

      3    CAT DESPRE SALARI NU AM REPROSURI SUNT FOARTE OK  BANI INTRA INTRE 15-25  ALE LUNI    AJUNGAND UNDEVA INTRE 1775 E  SI 1900E  PE LUNA  DAR NU UITATI CA IN ECHIPAJ SE AJUNGE UNDEVA LA MINIM 22MII KM SI 25 MII KM PE LUNA

      4  PERIOADA DE PROBA ESTE DE MINIM 3 LUNI , TREBUIE SA CUNOSTI PE CINEVA IN INTERIOR PT. A TE ANGAJA ( MENTIONEZ CA ESTE O MARE PROSTIE DEOARECE CU TOT CU RECOMANDARI DIN INTERIOR AU AJUNS SI SOFERI CARE NU AU DE AFACE CU SOFERIA EX. NU STIAU SA PARCHEZE , CE ESTE CMR, SI ALTE NOTIUN DE GENU  ETC.)

      5  CEI CARE SUNT PE CAP TRACTOR AJUNG SA SCHIMBE SI 10 REORCI INTRUN SINGUR PROGRAM DE 21H      IAR CEI CE SUNT PE TANDEM FAC INTRE2 SI 10 DESCARCARI CU TRANSPALETUL LA MAGAZINELE CASA DUCAND MARFA CAM LA 20M  IN INTERIORUL DEPOZITULUI  ADICA TE CAM EA BATIELILE MAI ALES LA INCEPUT DAR DACA AI MARE NEVOI DE BANI STAI SI INGHITI SITUATIA

      6    PLUS DACA ESTI PLECAT IN CURSA CA DE EX. BELGIA FRANTA SI TE OPRESTI PE DRUM SA ITI FACI NEVOILE , SA MANANCI , SA FACI CUMARATURI , SA FACI DUS  SI TRECE MAI MULT DE 10 MIN TREBUIE SA ANUNTI , DACA NU FACI ACEST LUCRU TE SUNA MADAM CLAUDIA SI ITI FACE TEORIA LUI PITAGORA SI ITI ADAUGA O BILA NEAGRA LA DOSAR ( ADICA LA FIRMA VAN DE POEL AI DOSAR CA LA POLITIE ORCE NERESPECTARE SE TRECE LA DOSAR SI LA 5  6 ABATERI TE TREZESTI CA TE CHIAMA LA GARAJ SITI SPUNE CA AI 1H SA PARASESTI FIRMA FARA SAI INTERESESEZE ABSOLUT NIMIC CUM SA INTAMPLAT LA DOI COLEGI PE PE DATA DE 11-11-2011 SI MULTI ALTI)

                           

              CEA CE AM RELATAT MAI SUS ESTE FOARTE ADEVARAT SI NU AM FACUT EXCES LA NIMIC CEI CE NU CRED SA VINA IN FIRMA SI VOR VEDEA PERSONAL SI SE VOR CONVINGE  DEJA OBSERV CA AU CAM INTRAT IN CRIZA DE SOFERI

                MULTA BAFTA SI TOATE CELE BUNE

                CEI CE VOR SA PUNA INTREBARI DESPRE FIRMA  LE VOI RASPUNDE CU MARE DRAG            PE CURAND TUTUROR

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...
Vizitator Anonymous

Salutare.Vroiam sa ii dau colegului de mai sus ceva detalii despre van de poel. din politica lor reiese ca nu angajeaza fara experienta,cel putin,din ce le spui tu pana ajungi aici.poti sa spui ca ai foarte mare experienta,cand ajungi la firma vei fi supus unei mici probe,manevre,condus,nu mult dar indeajuns,agatat-dezgatat,lucruri elementare si totusi de baza incat sa isi poata da seama cat de cat daca cunosti sau nu.Un alt lucru important e ca nu poti ajunge daca nu te recomanda un nume din firma,foarte rar s-au angajat fara criteriul asta.Sint :persoane: care se ocqupa doar de lucru asta..recomanda probabil pentru niste avantaje.Se fac multe manarii si la un moment dat poti ajunge sa spui ca e si destula nelogica si bataie de joc,nepotisme si anumiti protejati de persoane cu functie.Salarul este destul de bun,ritmul de munca e unul destul de haotic si batjocuritor pe alocuri,cel putin inceputu e foarte dur,te forjeaza pana iasa scantei,apoi dupa ce prinzi mersu si bineinteles sa nu mai bagi in seama porcariile lor ( daca reusesti sa faci lucru asta cu succes),poti ajunge sa te complaci si sa nu te consumi(ca nu are rost),.Deci avantaje,si foarte multe dezavantaje.Dar cred ca pana la urma au mia ramas 1% firme care sa isi respecte si sa isi trateze soferii pentru adevarata lor valoare si pentru ceea ce fac si modul in care muncesc.Parerea mea este ca urmatorul proverb care spune : capul plecat sabia nu taie: ... este unul foarte neadevarat si mincinos daca confruntam cu realitatea...Da..atunci cand nu sintem uniti si nu lasam mandria la o parte si sa le spunem impreuna..NU rasismului,NU bataii de joc,NU pacalelii si inselaciunii...nu cred ca ei..toti cei care isi bat joc de noi Soferii..sint constienti de lucrul asta si atunci vin si spun...DA ,capul plecat sabia il taie cu mare placere si nepasare! din pacate : Cred ca multi sint de acord cu ce am spus,dar e trist si dureros ca nu putem sa punem..toti..punct odata marseviei lor.In tot acest timp ei vor functiona si vor profita si vor jupuii si isi vor bate joc de fiecare sofer care le va trece pragul. Pacat! Oricum capu sus si sa traim cu speranta de mai bine pentru noi toti,care ne petrecem vietile prin Europa departe de case! Drumuri Bune sa aveti toti si va doresc Sarbatori Fericite si un An Nou cat mai linistit plin de noroc si lipsit de incidente!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 4 weeks later...
  • Members

  SALUTARE LA TOTI COLEGI CARE VOR SA VINA LA FIRMA          VAN DE POEL.

IN PRIMUL RAND CUM SPUNEAU SI ALTI COLEGI (TOT CE AU SPUS ESTE PERFECT ADEVARAT ) ASA NUMITA TOVARASA CLAUDIA A REUSIT DE CAND ESTE LA FIRMA VAN DE POEL SA OMOARE UN COLEG (SPAIMA MARIAN)  SI ALTI DOI SA FACA ATAC DE CORD ; DATORITA STRESULUI  CAREL FACE DIN ADINS SI II PLACE FFFFFFF  MULT SA SE JOACE CU NERFI SOFERILOR , MAI PUTIN  LUI PAUL(ASA PORECLITUL CASCA CEL MAI LIGUSITOR SI SIFONAR AL EI) SI ALTOR CATIVA COLEGI CARE COTIZEAZA LA EA CU ANUMITE SUME DE BANI IN FIECARE LUNA  ; PE DEASUPRA STRESUL LA CARE ESTE IN FIRMA ASTA NU CRED CA ESTE IN ALTA FIRMA , TOT ODATA ASA NUMITA FIRMA VAN DE POEL SE NUMESTE MAI NOU PUSCARIA ALBASTRA  .

    1  TRECAND LA PROBLEMA PROGRAMULUI DE LUCRU ........  PAUZE CU CARDURI SCOASE  CEA CE INSEAMNA CA IN PAUZA DE 9 H CARE TREBUIE SA TE ODIHNESTI EFECTUIEZI INCARCARE SAU DESCARCARE NU IN TOATE PAUZELE DAR INTRO LUNA CAM DE 10 ORI ,  PAUZE DE 45H NU PREA SUNT .  DACA AI PROBLEME CU MASINA SI TREBUIE FACUTA INTRETINERE SAU REPARATI SE FACE IN PAUZA DE 9H CEIA CE INSEAMNA CA NU AI UNDE SA DORMI DUPA CARE PREIEI PROGRAM DE 21 H DE MUNCA  ADICA IN TOTAL 21PLUS 9 PLU INCA 21 EGAL51 NEDORMITE DACA ESTI IN ECHIPAJ SAU 13H DACA ESTI SINGUR PE MASINA . SI MULTI COLEGI EVITA SA TRANSMITA LA GARAJ DACA AU PROBLEME LA MASINA DEOARECE  SE EFECTUIAZA IN PAUZA DE ODIHNA

      2    FOARTE MULTI SOFERI (APROXIMATIV 100) CU VECHIME DE ANI DE ZILE AU PLECAT DIN CAUZA EI  MADAM CLAUDIA AMNTUL ANDY SI VINETIVUL SERGIU CARE PE DEASUPRA ERA DUS RAU CU PLUTA  DAR INTRUN FINAL A FOST DATA AFARA (SERGIU)

      3    CAT DESPRE SALARI NU AM REPROSURI SUNT FOARTE OK  BANI INTRA INTRE 15-25  ALE LUNI    AJUNGAND UNDEVA INTRE 1775 E  SI 1900E  PE LUNA  DAR NU UITATI CA IN ECHIPAJ SE AJUNGE UNDEVA LA MINIM 22MII KM SI 25 MII KM PE LUNA

      4  PERIOADA DE PROBA ESTE DE MINIM 3 LUNI , TREBUIE SA CUNOSTI PE CINEVA IN INTERIOR PT. A TE ANGAJA ( MENTIONEZ CA ESTE O MARE PROSTIE DEOARECE CU TOT CU RECOMANDARI DIN INTERIOR AU AJUNS SI SOFERI CARE NU AU DE AFACE CU SOFERIA EX. NU STIAU SA PARCHEZE , CE ESTE CMR, SI ALTE NOTIUN DE GENU  ETC.)

      5  CEI CARE SUNT PE CAP TRACTOR AJUNG SA SCHIMBE SI 10 REORCI INTRUN SINGUR PROGRAM DE 21H      IAR CEI CE SUNT PE TANDEM FAC INTRE2 SI 10 DESCARCARI CU TRANSPALETUL LA MAGAZINELE CASA DUCAND MARFA CAM LA 20M  IN INTERIORUL DEPOZITULUI  ADICA TE CAM EA BATIELILE MAI ALES LA INCEPUT DAR DACA AI MARE NEVOI DE BANI STAI SI INGHITI SITUATIA

      6    PLUS DACA ESTI PLECAT IN CURSA CA DE EX. BELGIA FRANTA SI TE OPRESTI PE DRUM SA ITI FACI NEVOILE , SA MANANCI , SA FACI CUMARATURI , SA FACI DUS  SI TRECE MAI MULT DE 10 MIN TREBUIE SA ANUNTI , DACA NU FACI ACEST LUCRU TE SUNA MADAM CLAUDIA SI ITI FACE TEORIA LUI PITAGORA SI ITI ADAUGA O BILA NEAGRA LA DOSAR ( ADICA LA FIRMA VAN DE POEL AI DOSAR CA LA POLITIE ORCE NERESPECTARE SE TRECE LA DOSAR SI LA 5  6 ABATERI TE TREZESTI CA TE CHIAMA LA GARAJ SITI SPUNE CA AI 1H SA PARASESTI FIRMA FARA SAI INTERESESEZE ABSOLUT NIMIC CUM SA INTAMPLAT LA DOI COLEGI PE PE DATA DE 11-11-2011 SI MULTI ALTI)

                           

              CEA CE AM RELATAT MAI SUS ESTE FOARTE ADEVARAT SI NU AM FACUT EXCES LA NIMIC CEI CE NU CRED SA VINA IN FIRMA SI VOR VEDEA PERSONAL SI SE VOR CONVINGE  DEJA OBSERV CA AU CAM INTRAT IN CRIZA DE SOFERI

                MULTA BAFTA SI TOATE CELE BUNE

                CEI CE VOR SA PUNA INTREBARI DESPRE FIRMA  LE VOI RASPUNDE CU MARE DRAG            PE CURAND TUTUROR

Hai la Vos Logistic si mai vb colegu' ca tot venii vb de stress  ;)
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...
  • Members

colegu la van de poel daca nu iti place de claudia, poti sa lucrezi cu belgienii, nu e nici o problema atata timp cat stapanesti bine engleaza si franceza scris si vorbit. Sa sti ca multi din cei care s-au certat cu ea si au plecat dupa 2 -3 saptamani dadeau e-mail sa-i primeasca inapoi ca si-au dat seama ca nu e asa usor sa gasesti o firma in europa care sa dea 1870de euro pe luna, sa nu te forteze la program si sa vi la 8-10 saptamani acasa si sa stai 3sapt. sau chiar o luna. Sunt cativa care au lovit si 3 camioane, si dupa ce i-a dat afara veneau in Romania si spuneau ca au plecat ca nu le mai placea si erau stresati. Nu zic ca e lux la van de poel dar fata de alte firme unde muncesti pe 1000-1200 de euro si banii astia i vezi cand isi aduc ei aminte si in plus te forteaza si la program, eu zic ca aici e mai bine, atata timp cat lucrezi si iti vezi de treaba ta

  Salut colegu,

pare-se cunosti destul de bine situatia la "van de poel ",si te-as ruga sa-mi dai si mie mai multe detalii. Eu ma stabilesc in Franta , si as fi interesat sa cunosc orice varianta de lucru existenta prin acea zona.

Drumuri bune !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

colegu nu are rost sa te incurci cu van de poel, nu mai este ce a fost....acum trebuie sa lucrezi cu marea "experta in transporturi" k deh i sefa la planing, cu ceva timp in urma puteai sa nu o bagi in seama ca era doar o amarata de dispecera, ea si cu inca cativa lingai de soferi i-au invatzat pe belegieni cum se fac pauzele cu cardu scos si multe alte magarii. Ca si bani  1870 euro, dar nu se merita la stresu care il ai si mai ales ca descarci si incarci cu transpaletu.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

colegu nu are rost sa te incurci cu van de poel, nu mai este ce a fost....acum trebuie sa lucrezi cu marea "experta in transporturi" k deh i sefa la planing, cu ceva timp in urma puteai sa nu o bagi in seama ca era doar o amarata de dispecera, ea si cu inca cativa lingai de soferi i-au invatzat pe belegieni cum se fac pauzele cu cardu scos si multe alte magarii. Ca si bani  1870 euro, dar nu se merita la stresu care il ai si mai ales ca descarci si incarci cu transpaletu.

            Am inteles ,

  dar mai stiu ca pentru fiecare bursuc (bursuca) exista cel putin o ..."alifie". Este plina lumea de parveniti, si          "importanti" ,mai grav ca de  multe ori ne ies in cale. Banuiesc ca bursuca claudia locuieste acum in Belgia !?

Oricum nu este singura  varianta... . Din totdeauna parvenitul este ciufut si se suporta greu chiar si pe sine...,

de aceea cred ca ai dreptate ,in sensul ca trebuie ....evitat !

Stima si drumuri line !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

            Am inteles ,

  dar mai stiu ca pentru fiecare bursuc (bursuca) exista cel putin o ..."alifie". Este plina lumea de parveniti, si          "importanti" ,mai grav ca de  multe ori ne ies in cale. Banuiesc ca bursuca claudia locuieste acum in Belgia !?

Oricum nu este singura  varianta... . Din totdeauna parvenitul este ciubip si se suporta greu chiar si pe sine...,

de aceea cred ca ai dreptate ,in sensul ca trebuie ....evitat !

Stima si drumuri line !

    A dat zapada ,

poate in iarna asta ai bufneste soba-n fata.... .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...
  • Members

Am sunat la Van den Poel, treaba este ca trebuie sa te recomande cineva de acolo, deci trebuie RECOMANDARE de la un alt sofer. Cat despre ei ca ar fi neseriosi la pauze sau mai bine spus la program, am auzit ca mai trag de tine cateodata daca esti singur, si nu in echipaj, dar daca se intampla sa ai vreo amenda o platesc ei.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

sari programu si in doi colegu stai linistit, si cu faza ca platesc ei amenda.. da asa este  dar gandeste-te daca faci un accident nu neaparat din vina ta, de ex: (intra unu in tine si moare)....ce faci atunci? cum justifici programu? Van de Poel se spala imediat pe maini iar tu ramai cu necazu pe cap, si se merita toate astea pentru 1870 de euro pe luna?  eu zic ca nu!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Alătură-te conversației

Poți posta acum și să te înregistrezi mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Alipește ca text simplu

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    • Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.
×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Pentru a naviga pe acest site , trebuie sa respectati termenii Termeni de Utilizare.