Comunitatea soferilor profesionisti Sari la conținut

VOS LOGISTICS


Vizitator Anonymous

Postări Recomandate

  • Members

Am prieteni care lucreaza la VOS. 5 saptamani afara, 2 acasa, salariu 55 EU/zii (si simbata si duminica, si pt. zilele de sarbatori sau alte restrictii). A fost vorba ca o sa mareasca la 60/65 / zii, dar nu stiu exact daca au marit. In rest ai ceva salariu minim (nu ma intrebati cat, dar cei care sunt angajati in Slovacia, au 9.000 de coroana slovaca). Nici nu ajungi la descarcare, ai deja adresa de incarcare, trebuie sa ajungi la timp (ora/minut) sa descarci si sa incarci. Nu ai propria masina, dupa ce te intorci din alea doua saptamani, iei in primire masina care sta in curte. Transportul e asigurat de firma cu microbusuri. La sediul firmei (OS, Olanda) ai propriul dulap unde poti sa lasi lucrurule pe care le scoti din masina dupa 5 saptamani, lasi butelia la administrator care incarca pana te intorci, gratis.

Eu zic, ca daca sunteti dispusi sa lucrati in comuninate, e firma ideala. Dar trebuie sa fii punctual la descarcare si incarcare.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator Anonymous

Din cate spuneti aici,este o firma serioasa! Si nu numai la ei trebuie sa fii punctual.Cu bani vad ca stau foarte bine (55 euro la zi),doar cu masinile este o problema deoarece unii soferi nu sunt asa de ordonati si nu stii peste ce camion dai.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

Din cate spuneti aici,este o firma serioasa! Si nu numai la ei trebuie sa fii punctual.Cu bani vad ca stau foarte bine (55 euro la zi),doar cu masinile este o problema deoarece unii soferi nu sunt asa de ordonati si nu stii peste ce camion dai.

Au fost probleme cu polonezii, dar au primit niste sanctiuni. Masinile sunt bune, nu ai treaba, faci curat in 2 ore si pleci in cursa. Oricum la predare trebuie sa fie gol si curat masina. Da, e o firma serioasa, si se castiga bine, si nu ai treba cu vamesii si politaiul ungur saptamanal :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

Este foarte bine ca te pun sa faci curatenie in camion.Dar ei unde fac mai multe curse?

Beneluxul, Franta, Anglia, Germania si Italia. Majoritatea curselor le faci intre tarile astea. Rareori ai si alte tari.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

Mamaaa !, ce de informatii aici despre Vos Logistics.Personal, si eu as avea o problema cu dezordinea unora, dar daca te obliga sa predai camionul curat, e ok !. ;D Frumoase unele camioane !, in special cele cat mai lungi in confifuratii (si nu sufar de nici un complex, clar !? ;D).

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

Mamaaa !, ce de informatii aici despre Vos Logistics.Personal, si eu as avea o problema cu dezordinea unora, dar daca te obliga sa predai camionul curat, e ok !. ;D Frumoase unele camioane !, in special cele cat mai lungi in confifuratii (si nu sufar de nici un complex, clar !? ;D).

Am lucrat la o firma unde directorul verifica si cerceaful daca este curat :) Si nu glumesc cand spun asta. Ne obliga sa avem in masina haine curate, in afara de cate pantaloni, tricouri etc. le aveai, si cand am ajuns la descarcat/incarcat, trebuia sa iau pe mine haina curata, pantaloni si camasa si asa sa ma prezint la incarcat/descarcat. Caram textile, deci era munca curata, deschideam numai usa de pe vagon, nu te murdareai deloc. Asa spunea directorul: cum te respecti asa o sa te respecta si neamtul. Si sa stit ca avea dreptate. Pana se descarca masina eu faceam un dus, ne invita seful din germania la o cafea si ne trata ca niste oameni, nu ca pe niste soferi, daca intelegeti ce vreau sa zic.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator Anonymous

Sa fiu sincer si eu mi-asi dori sa lucrez cu haine curate si sa beau o cafea cu seful...dar in Romania nu se poate asa ceva,pentru ca firmele nu se respecta pe ele dar pe noi soferii nici atat.Banu sa iasa si atat.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

Sa fiu sincer si eu mi-asi dori sa lucrez cu haine curate si sa beau o cafea cu seful...dar in Romania nu se poate asa ceva,pentru ca firmele nu se respecta pe ele dar pe noi soferii nici atat.Banu sa iasa si atat.

Sa stii ca la fabricile de confectii nu aveai asemenea probleme. Oriunde in RO (vreo 15-17 firme de unde caram afara: Germania si Olanda) mergeam sa incarc sau sa descarc, nu aveam probleme. Trageam masina la rampa de incarcare si mergeam linistit la cafea, la dus, sa mananc etc. Pe partea Moldeovei, de la Botosani in jos pana-n Galati majoritatea firmelor avea patron turc. Erau baieti de treaba, te invita la cafea, daca faceam pauza mare la firma im-i dadea bere, chiar ma intreba daca am nevoie de femei :) Si asa era si afara, mai ales in Germania.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator Anonymous

Sa fiu sincer si eu mi-asi dori sa lucrez cu haine curate si sa beau o cafea cu seful...dar in Romania nu se poate asa ceva,pentru ca firmele nu se respecta pe ele dar pe noi soferii nici atat.Banu sa iasa si atat.

Sa stii ca la fabricile de confectii nu aveai asemenea probleme. Oriunde in RO (vreo 15-17 firme de unde caram afara: Germania si Olanda) mergeam sa incarc sau sa descarc, nu aveam probleme. Trageam masina la rampa de incarcare si mergeam linistit la cafea, la dus, sa mananc etc. Pe partea Moldeovei, de la Botosani in jos pana-n Galati majoritatea firmelor avea patron turc. Erau baieti de treaba, te invita la cafea, daca faceam pauza mare la firma im-i dadea bere, chiar ma intreba daca am nevoie de femei :) Si asa era si afara, mai ales in Germania.

Nu am vazut nici macar o singura data sa faca vreun patron asa ceva. Sa te cheme la o cafea sa zica ceva de femei? Nu cred ca sunt asa patroni generosi. Gandeste-te ca daca ar invita fiecare sofer la cafea la mancare....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

Sa fiu sincer si eu mi-asi dori sa lucrez cu haine curate si sa beau o cafea cu seful...dar in Romania nu se poate asa ceva,pentru ca firmele nu se respecta pe ele dar pe noi soferii nici atat.Banu sa iasa si atat.

Sa stii ca la fabricile de confectii nu aveai asemenea probleme. Oriunde in RO (vreo 15-17 firme de unde caram afara: Germania si Olanda) mergeam sa incarc sau sa descarc, nu aveam probleme. Trageam masina la rampa de incarcare si mergeam linistit la cafea, la dus, sa mananc etc. Pe partea Moldeovei, de la Botosani in jos pana-n Galati majoritatea firmelor avea patron turc. Erau baieti de treaba, te invita la cafea, daca faceam pauza mare la firma im-i dadea bere, chiar ma intreba daca am nevoie de femei :) Si asa era si afara, mai ales in Germania.

Nu am vazut nici macar o singura data sa faca vreun patron asa ceva. Sa te cheme la o cafea sa zica ceva de femei? Nu cred ca sunt asa patroni generosi. Gandeste-te ca daca ar invita fiecare sofer la cafea la mancare....

Ce rost are sa-ti spun un neadavar, poti sa-mi explici? Pot sa zic am propriul meu parc cu camioane, tot acolo ajung, nu?

Firma de transport la care lucram 3 ani avea contract cu fabricile astea, deci numai noi caram de la ei. Lunar ajungea de max. 2 ori o masina sa incarce de la o firma. In trei ani te faci prieten nu numai cu patronul fabricii, ci si cu muncitorii, paznici, o stii dupa nume etc...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator Anonymous

Eu am spus propria parere! Nu am zis ca nu te cred pe tine ;), dar sa fim sinceri nu prea ai parte de asa ceva prin Romania. Va rog sa schimbam subiectul ;D aici este vorba de VOS LOGISTICS.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...
  • Members

Un numar de telefon de la aceasta firma?Fac angajari?

Da, fac angajari.

Cu cine sau unde ar trebui sa vorbesc pentru angajare?Au sediu si in Romania?

Daca nu sa schimbat nimic, filiala e la Oradea/Tg. Mures. Insa cu colegii care am vorbit erau angajati la filiala din Slovenia.

Uite aici un nr. de telefon:

Tarcsai Sándor 00421902904040

Suni frumos, zici ca esti din Romania (domnul Sandor vorbeste romana, engleza si maghiara) si ca vrei sa te angajezi la VOS Logistic.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • VIP
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 4 weeks later...

Alătură-te conversației

Poți posta acum și să te înregistrezi mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Alipește ca text simplu

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    • Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.
×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Pentru a naviga pe acest site , trebuie sa respectati termenii Termeni de Utilizare.