Comunitatea soferilor profesionisti Sari la conținut

VOS LOGISTICS


Vizitator Anonymous

Postări Recomandate

  • Members

din moment ce chiar tu spui ca ai fost la interviu pentru  bulk ce alte conditii vrei sa-ti mai zicem colegule ca doar daia se numeste interviu, acolo ai primit toate inf necesare. restul depinde de tine dac iti convin conditiile!!! ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 months later...
  • 3 months later...
  • 1 year later...
  • Members

O firma care merge din ce în ce mai prost,am lucrat pentru Vos Logistics România timp de 2 ani jumătate,pot sa spun după ce mi-am băgat demisia ca mi-au oprit bani și pentru bocancii de lucru pe care mi i-au dat din moment ce am fost angajat,o firma care încet încet o sa ajungă ca și cei de la Norbert pentru ca toți șoferii vechi au plecat,În concluzie ar trebui sa va gândiți de doua ori când alegeți sa lucrați pentru Vos Logistics România,mai nou pentru cei care se angajează acum le opresc 1000 RON dacă pleacă în 6 luni pe motiv ca le-a făcut training....o firma care a fost buna la început dar sa stricat,Drumuri bune!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

Acum trei saptamani m-au sunat si pe mine, cu toate ca nu am aplicat ( niciodata ) pentru un job la VOS LOGISTICS ( nici nu am nevoie, nici nu sunt nebun ). Interlocutorul mi-a balmajit ceva despre o baza de date ( povesti ! ). Daca tot priveam prin parbriz cum ingalbenesc frunzele, totusi l-am ascultat ce are de spus. Cand l-am " inghesuit "putin cu intrebari legate de problemele cu sindicatele, nu a negat, nu a incercat sa pretinda ca nu exista nici o legatura intre RO si NL, doar a incercat sa ma convinga ca pe mine nu m-ar afecta cu nimic aceste probleme. I-am comunicat ca si eu sunt membru de sindicat ( nu sunt,  din pacate ) si in 10 secunde convorbirea a luat sfarsit. Din discutie a reiesit ca sunt cam disperati si au iesit la  " vanatoare ", dar nu vor sa renunte la proastele obiceiuri. 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

Pai nici la inceput nu stiu cat erau de seriosi.M-am intalnit cu doamna Gabriela Muresan la o discutie, si ajungem la problema bagajelor, si-mi spune doamna ca eu urmeaza sa merg cu avionul si bagajele le vor trimite ei cu nu stiu ce platforma, urmand sa le recuperez nu stiu unde prin Olanda.Pai are rost sa mai intri in alte detalii cand auzi asa ceva?Ca nici nu are un sofer serios minim 500 de euro investiti in tot ce-si duce cu el pentru un sejur in EU.In rest, cam stau masinile in parcarea de pe centura de la Apahida-Cluj.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

Asta este realitatea și adevărată față a Vos Logistics România,o firma care a început sa își bata joc de șoferi,din păcate din lipsa de colaborare intre colegi suntem nevoiți sa plecam noi în loc de cei care sunt de vina !!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

Salutari colegii.

 

Am pus pe aici pe forum faptul ca VOS este in procese cu sindicatele. Faptul ca plecati din firma este o favoare pe care le-o faceti. Inscrieti-va in sindicat si aveti sansa sa recuperati bani din urma. Este vorba de diferenta de la salariul romanesc pana la cel olandez. Bineinteles ca puteti contribui si cu eventuale dovezi pe care le aveti, plus ca este important sa fiti cat mai multi membri din aceasta firma inscrisi.

 

Nu aveti mare lucru de facut si tocmai de asta va intreb, de ce sa va lasati gratis banii vostri companiilor?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 4 months later...
  • Members

     Este foarte adevarat ce spune colegul , iti face un training constanta in max 2 h cel mult cum sa folosesti sistemul de comunicare QUALCOM si pentru asta iti trage 1000 ron , daca parasesti firma in decurs de 1 an de zile, dar lucrurile astea ti le spun in fata doar cand semnezi contractul de munca. Asigurarea de sanatate la fel, daca pleci in decurs de 1 an de zile iti retine banii. Parerea mea personala DE EVITATAT firma Vos Logistics Romania.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 year later...

Alătură-te conversației

Poți posta acum și să te înregistrezi mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Alipește ca text simplu

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    • Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.
×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Pentru a naviga pe acest site , trebuie sa respectati termenii Termeni de Utilizare.