Comunitatea soferilor profesionisti Sari la conținut

Probleme cu moderatorii/administratorii


Postări Recomandate

  • Members

pe mine nu ma intereseaza cine a aprobat si ce fac colegii mei din staff eu respect regulamentul acestui site si daca e asa cum zici de ce ti-e frica sa scrii mesaje cu dovezi daca ai si ID NORMAL ca toti ceilalti ,nu il cunosc pe SSP si nici nu am timp de reprosurile tale ,eu imi fac datoria pentru care am primit aceasta functie de moderator

PS : vad ca stii bine cum sta treaba cu panoul de moderare , chiar sunt curios cine esti si de ce ti-e frica sa iti arati identitatea, si spre linistea ta sufleteasca ,DA pot ,modifica,sterge chiar daca e decizie luata de alt coleg din staff, daca incalca regulamentul SOFERII.RO

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Moderators

de la eventuale probleme care pot aparea cu moderatoriis sau administratorii am ajuns la...cu totul altceva in acest subiect.Am rugamintea de a ne reveni...daca cineva doreste sa ii faca acuze unui alt coleg se poate inregistra pe forumul nostru si apoi deschide un subiect cu tema dorita,este mult mai elegant si frumos...aici va ROG SA POSTATI DOAR CEI CARE AVETI INTRADEVAR PROBLEME CU MODERATORII SAU ADMINISTRATORII....multumiri pentru intelegere

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 months later...
  • Members

NU stiu daca am postat bine in topicul acesta dar vreau sa intreb si eu ceva.Am si eu o intrebare catre domnii moderatori.............de ce cand un coleg dupa forum (posteaza ceva de doua ori,deschide un nou topic necautand daca mai exista altul,se cearta amical cu un alt coleg... etc) i se sterge commentul,este banat sau mai stiu eu ce noi pedepse..................iar acest johnnie_driver2000 deschide topic dupa topic (vreo6-7 am numarat eu,cu o simpla cautare-tastezi GLOBEX si apare de te saturi) cu anunturi de angare pentru firma Globex Inter Trans pe care o si reprezinta????????

Nu sunt aceleasi reguli pentru toti.Pe forum am vazut ca o firma are un singur topic iar daca se posteaza in alta parte este mutat sau unite topicurile.Sau poate domnul johnnie crede ca deschizand alt topic se sterge istoricul negru al firmei,......domnule soferii nu sunt atat de prosti pe cum crezi.Astept raspuns din partea moderatorilor, nu mai vreau sa am dialoguri cu angajatori care nu-si respecta un contract.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Moderators

noi pedepse nu apar..regulamentul este unul pentru toti moderatorii si userii,acum daca esti atenta [atent] vei observa ca subiectul Globex la care faci referire e inchis,adica asta....

viewtopic.php?f=172&t=10907&p=99918&hilit=globex#p99909

Fiind inchis este deschis un alt subiect cu un alt titlu ,respectiv acesta....

viewtopic.php?f=172&t=12727&p=98677&hilit=globex#p96689

Asa ca daca cineva deschide un subiect care deja este discutat sau intra prima data,nu citeste regulamentul si hai sa spuna ceva,dupa cum doreste inima lui este logic ca eu sau unul din colegii mei il vom inchide,elimina...Oricum de fiecare data apare o notificare celui care a pierdut comentariul...Nu stiu de ce dar mie mi se pare ca esti ''rau intentionat'' ca sa ma exprim mai ''plastic''Cred ca tu de fapt ai avut o experienta neplacuta cu acest user sau aceasta firma si acum incerci sa pui altfel problema..poate ..poate... iese ceva..Daca e corect ce cred eu iti pot spune ca si tu ai posibilitatea sa deschizi un subiect,la discutii diverse..coltul birfelor..si sa comentezi..numai ca totul trebuie sa fie in limita bunului simt si al regulamentului.Vei observa ca nu se va elimina nimic..noi intervenim doar atunci cind este necesar...Si nu e nevoie sa crezi sau nu dar eu sau colegii mei nu tinem pe nimeni in brate..indiferent de user..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...
  • Members

Şterge mesajRaportare mesaj privatCitare mesajAvertismente emise

Dată expediere: Vin Aug 01, 2014 11:49 am

Expeditor: Danny

Destinatar: soferik30

Următorul este un avertisment emis de un administrator sau un moderator către dumneavoastră.

Acesta este un avertisment in legatura cu postarea facuta de tine aici: viewtopic.php?f=172&p=100840#p100840

La urmatorul avertisment vei primi 30 zile ban

Imi puteti explica si mie pentru ce este acest avertisment??MULTUMESC ANTICIPAT.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 months later...
  • Members

Salut! Raportez faptul că Cico mi-a stres un mesaj de pe subiectul Hartl pe motiv că nu am voie să fac reclamă la un produs pe care aş vrea să-l vând sau ceva de genul cea ce e total greşit deoarece eu nu încercăm să vând ceva, doar arătăm celor de la Hartl că pe tabletele de pe camioanele lor se poate schimbă softul şi pune unul de actualitate şi îi pot ajuta în acest sens dacă tot suntem colegii.

P.s.: nici măcar nu mi-a trimis PM să mă anunţe.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 months later...
  • Members

Buna, sunt mai nou si eu pe aici si as dori sa intreb de ce domnul cico_3504 mi-a sters mesajul de la kaj madsen?, acolo scri ca am folosit majuscule, ( dar din cultura mea generala care am facut-o in clasele 1-8 am invatat ca dupa punct urmeaza inceperea unui fraze cu litera mare, si numele unei persoane tot cu litera mare se scrie) daca pentru acest lucru mi-a sters mesajul nu mi se pare corect ca unchiu sau copilu (cico) cum se intituleaza a procedat corect, dar daca mi-a sters mesajul ca am zis ca si colegul vostru moderatorul maimutzoiu a facut parte din echipa kaj madsen si a procedat la fel ca toti ceilalti , cred ca este un abuz si o ascundere a colegilor nostri care ne-au facut si ne fac de rusine...nu imi permit sa mai scriu cu majuscule incat batranelul sa nu imi mai stearga mesajele pe motive care le vrea el si sa apere colegi de unele afirmatii care le stiu si ei si multi alti ca sunt adevarate...daca urmaresc o gramada de mesaje o sa vedeti ca sunt cativa care au folosit majuscule pe tot parcursul discutie si nu a sters mesajul , dar dupa cum spuneam si afirmam ca ne-am intors in era ceausesc unde trebuie sa tacem si sa vedem doar frumosul si binele, raul si adevarul trebuie ascuns....rusine batranelule( cico (

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Moderators

Cultura ta generala chiar lasa de dorit,uite de curiozitate ce scrie acolo

'''rescrie comentariul,dar de data asta scrie corect si fara litere gen chat sau prescurtari ,nu permitem acest lucru,citeste si regulamentul pentru a stii pe viitor''

Ai vazut undeva litere CAPS..?? nu cred..dar in schimb ai utilizat cuvinte prescurtate..gen vb in loc de vorbim si litere gen chat..sh,tz,k, iti aduci aminte acum..?? asa ca venind eu din era ''ceausescu'' sigur iti voi sterge orice comentariu care incalca regulamentul [sa nu iti spun ca continui sa ignori avertizarea mea si scrii in continuare asa,de exemplu k in loc de ca..]

Asa ca pe viitor este bine sa ''citesti'' ce scrie si sa nu incerci sa prezinti o situatie nereala,falsa....cit despre incercarea ta de a lua la misto cu batrinul,copilul.etc...chiar e puerila..te faci singur de ris...incearca sa ai o coloana vertebrala,nu merge numai aplecat,o sa iti cauzeze.Citeste si regulamentul acestui forum..sigur vei gasi lucruri folositoare care te vor ajuta in viitoarele tale comentarii.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 8 months later...
  • Members

Buna ziua .Va rog frumos cum fac sa postez adresa unui link ?

Am dat click dreapta pe adresa respectiva ,copy ,pe urma deschid "soferii.ro" merg la sectiunea ce ma intereseaza deschid "raspunde la acest topic "dau click dreapta dar nu mi apare  "paste " ?

 Ce trebuie sa fac ?

 Multumesc .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Moderators

Salut,cred ca nu ai copiat linkul..altfel cind dadeai paste trebuia sa apara..reincearca ,observ ca pasii pe care i-ai facut au fost corecti...respectiv click dreapta..alegi copy..sau adresa...te duci la subiectul care te intereseaza...deschizi comentariul..si apoi in cadrul lui dai clic dreapta si ulterior  '' paste''

ps=

totusi nu este postat corect..pe viitor fi atent te rog la titlul..aici este ''probleme cu moderatorii sau administratorii''..uitate la rubrica ajutor cind mai intimpini probleme..colegii mei au descris acolo multe situatii pentru a putea utiliza corect forumul...succes

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 months later...
  • Members

Fratii mei... staff-ul... sa nu cadeti din scaune... Cu exceptia lui Mario, va purtati total aiurea. Nu inteleg.... E ceva public, colegial, voi ati transformat forumul asta intr-o forma de exteriorizare a fascismului ce zace in interiorul vostru.

 

Aaa... si inca ceva, Ceausescu cand nu vroia da auda vaietele poporului (prostimea, cum credea el) ii reducea la tacere. SURPRIZA !!! Nu o mai puteti face. Asa ca: REVIZUITI-VA !!! Comportamentul virtual ( in cazul nostru) si hai sa fim colegi-oameni.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Administrators

Fratii mei... staff-ul... sa nu cadeti din scaune... Cu exceptia lui Mario, va purtati total aiurea. Nu inteleg.... E ceva public, colegial, voi ati transformat forumul asta intr-o forma de exteriorizare a fascismului ce zace in interiorul vostru.

 

Aaa... si inca ceva, Ceausescu cand nu vroia da auda vaietele poporului (prostimea, cum credea el) ii reducea la tacere. SURPRIZA !!! Nu o mai puteti face. Asa ca: REVIZUITI-VA !!! Comportamentul virtual ( in cazul nostru) si hai sa fim colegi-oameni.

Explica. Sa vorbim pe langa.. e usor. Concret, ce ai patit ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 5 months later...
  • 3 weeks later...
  • Members

Cico te -as ruga frumos sa explici cum se conjuga cele doua sitiatii ?

In cazul firmei ,anuntului postat de Licurici ,Gongy ,a taiat-o scurt si la obiect ,personal m-am bucurat si  am salutat initiativa /atitudinea sa considerand-o de bun augur .

In cazul anuntului postat de userul carpeugen(nu-l cunosc ,n -am de platit polite ,dar am pus tunurile pe oferta sa pe principiul acesteia !), ai sters cum ai vrut tu ,ai cenzurat ,in ciuda faptului ca postasem negru pe alb Articol de lege cu numar prevederi etc ! Ce facem transformam Legea romana in hartie igienica ?

Ce importanta are ca domnul in cauza e sofer profesionist ,nu urmareste decat sa atraga .....!

In ce ma priveste propun forumului sa nu mai accepte astfel de oferte sunt profund jignitoare ,la adresa meseriei ,au trecut 10 ani si cateva luni de la aparitia Reg 561 ,sunt ceva ani de cand exista acest forum ,iertat sa mi fie nu stiu numarul exact ,consider ca ar fi timpul sa nu mai permitem sa fim tratati drept sclavi /prosti etc . Ofera 1000 Ron dar au pretentia sa le lucrezi conform lui 561 doar cand le convine (15 h ,etc etc !!! si nu numai !).Stiu ce vorbesc ,sunt multe chestiuni care nu bat cap la cap si le stiti bine si voi  nu o lungesc ! .Sunt destule site uri de profil unde domnii astia care cauta numai sa abureasca sa-si promoveze povestile lor cu ce mare scofala ofera ei !

Ma tem ca iti cam dai cu sapa peste picioare Cico .Pe de o parte pledezi pentru coloana vertebrala ,promovezi respectarea legilor regulamentelor pe de alta parte !!!?

Un bun moderator ,in opinia mea pe langa faptul ca ar trebui sa fie doxa de carte ,sa cunoasca legislatia specifica sa o unga dimineata pe paine la micul dejun ,ceva cultura generala ,sa fie perfect echilibrat in judecarea spetelor,situatiilor intalnite pe forum sa stie cand sa dea cu barda daca e cazul dar in acelasi timp sa fie obiectiv ,impartial .

Forumul si functiile detinute /dobandite in cadrul acestuia nu ar trebui sa fie o chestiune de mandrie personala ,un loc unde sa ne etalam cunostintele in domeniu ....Stii ....,cunosti ... Felicitari .Foarte bine cine-i in stare fura (meserie /cunostinte ) chiar si de la tine ! Personal n -am avut probleme sa recunosc public ca sunt fan inrait al catorva personalitati dupa acest forum  ,ii urmarsc si i citesc precum un capcaun ce n- a mancat de ceva timp .

Toate cele bune .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Moderators
Acum 4 ore, cryploy a spus:

Ma tem ca iti cam dai cu sapa peste picioare Cico .Pe de o parte pledezi pentru coloana vertebrala ,promovezi respectarea legilor regulamentelor pe de alta parte !!!?

Un bun moderator ,in opinia mea pe langa faptul ca ar trebui sa fie doxa de carte ,sa cunoasca legislatia specifica sa o unga dimineata pe paine la micul dejun ,ceva cultura generala ,sa fie perfect echilibrat in judecarea spetelor,situatiilor intalnite pe forum sa stie cand sa dea cu barda daca e cazul dar in acelasi timp sa fie obiectiv ,impartial .

Cam multe dorințe conține ''opinia'' asta a ta. Și opinia ta e conștientă că moderatorii de aici fac muncă voluntară?!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Alătură-te conversației

Poți posta acum și să te înregistrezi mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Alipește ca text simplu

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    • Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.
×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Pentru a naviga pe acest site , trebuie sa respectati termenii Termeni de Utilizare.