Comunitatea soferilor profesionisti Sari la conținut

Probleme cu moderatorii/administratorii


Postări Recomandate

Vizitator Anonymous

Citez: ''Sa inteleg ca tu ai vrut sa-l ajuti pe Gongy cand ma provocai pe mine la un limbaj de " parcare " ?''.

Eu nu am vrut să ajut pe niciunul dintre voi și nici să provoc pe cineva să vorbească urât, să fim bineînțeleși.

Pur și simplu spuneam că chat-ul a fost toată seara ocupat de plângerile tale vis-a-vis de comportamentul lui Gongy (cărora evident că a trebuit să răspundă). Toată seara i-ai reproșat aceeași chestie, încontinuu... măcar dacă ar fi fost mai multe teme de discutat, atâta tot.

Ai început să te plângi pe chat că Gongy te-a făcut mincinos... ți s-a recomandat (inclusiv eu) să folosești această arie. Ai făcut-o aici (câteva postări), apoi ai revenit pe chat, continuând să te plângi că Gongy te-a făcut mincinos. Noh...

Nu am spus că nu ai dreptate, nu am spus că nu ai voie să-ți exprimi ideile, sau chiar dezamăgirea, nu mă interesează ce aveți de împărțit... spuneam doar că devenisei deranjant cu smiorcăielile tale... iar moderatorul a considerat că modul în care ți-am sugerat să fii un pic mai bărbat, era o atitudine provocatoare. (ori eu acum încerc să arăt că a înțeles greșit și că pedeapsa a fost prea mare, atâta tot)

Nu te autovictimiza acum și nu căuta să sucești intenția cuvintelor mele doar pentru că ți-am atras atenția să te comporți ca un bărbat.

P.S. Acest topic are altă destinație, hai să nu abuzăm și să nu deviem de la destinația lui. Așteaptă cel puțin până mi se ridică interdicția (să putem discuta de la egal pe forum) sau poftim: puscasu.cristian@gmail.com, sau +40.767.169.619. Dacă insiști că te-am provocat, hai s-o rezolvăm între noi.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator Anonymous

gongy tata acum am vazut ce caracter ai.... :-q , stai linistit ca nu este un capat de tara pentru mine ca imi anulezi contul dar pe tine daca te exclud de aici te spanzuri pentru ca nu te baga nimeni in seama prin parcari , ziceai ca imi dai o placuta cu soferii.ro si eu ti am zis ca nu vreau.....pacat de ce-l care sa muncit sa faca acest site pentru ca unul ca tine si costy67 trageti acest site in jos , aceea ziarista a asistat la tampeniile care se spun pe chat datorita unuia ca tine , cereti seriozitate si scriere corecta nu tip sms ...vedeti scrisul vostru ( doi- trei administratori si moderatori ) , iar costy 67 se crede pe proprietatea lui ? tonul mai baieti mai mic ca nu vorbiti cu copii vostrii , dar asta tine de cei 7 ani de acasa ... respecta daca vrei sa fi respectat....acum cand iti raspund nu iti convine nici tie nici lui costy67 si ma ban-ati ? sa va fie rusine....costy67 ziceai ca iti dai demisia ? pai tinete de cuvant si dati demisia pt ca dianthus are de 2 luni anunt in ziarul CURIERUL din pitesti nu din dambovita sau targoviste de unde esti ... voi chiar credeti ca le stiiti pe toate :-B ? imi este mila de voi,

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator Anonymous
cri5tian si Cristian Puscas cred ca e aceeasi persoana.

Sunteti jalnici din nou.Cum dracului va dati atita importanta cind nu sinteti in stare sa verificati un IP?Se vede de la o posta ca este una si aceiasi persoana.Acum faceti probe sa vedeti cum apare sau cum puteti cenzuara mesajele?Le cenzurati ca va dau eu voie.Daca nu vor apare mesajele mele este clar ca va este frica de reactia celorlalti carora le furati banii.Asa cum am spus,plangerea penala va apare curand,pentru defaimarea unor firme de transport,plus plangere pentru excrocheriile practicate de voi pentru a aduna bani de la useri.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator Anonymous

Buna ziua,

astazi cand am vrut ca sa intru pe userul ,shark,mia aparut ca este banat pentru cont multiplu.Eu am doar acest cont pe care il folosesc.Va rog daca puteti verifica care este problema.Multumesc

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Administrators
cri5tian si Cristian Puscas cred ca e aceeasi persoana.

Sunteti jalnici din nou.Cum dracului va dati atita importanta cind nu sinteti in stare sa verificati un IP?Se vede de la o posta ca este una si aceiasi persoana.Acum faceti probe sa vedeti cum apare sau cum puteti cenzuara mesajele?Le cenzurati ca va dau eu voie.Daca nu vor apare mesajele mele este clar ca va este frica de reactia celorlalti carora le furati banii.Asa cum am spus,plangerea penala va apare curand,pentru defaimarea unor firme de transport,plus plangere pentru excrocheriile practicate de voi pentru a aduna bani de la useri.

deja tremur de teama la aceste acuze, vai vai !

mare curaj iti trebuie sa postezi asa ceva.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator Anonymous
Costy stai pe forumul si sindicatul tau.

E mai liniste acolo si ai discutii mai elevate. De ce tii neaparat sa te amesteci cu toti "neica nimeni "?

Nu inteleg,de ce nu ai apelat la un mail,sau orice alta modalitate de a discuta cu mine.Imi vad de ale mele,fara a deranja pe altcineva.Nu inteleg ce mai ai cu mine?De ce ma acuzi sau sunt acuzat?De ce trebuie sa ma informeze altii ca imi sunt atribuite fapte sau (daca am inteles,discutii care nu le vad rostul).Cand am avut de spus ceva ,am spus fara ocolisuri sau subterfugii.Ca nu va place prezenta mea pe acest forum,am inteles.Dar va rog sa imi spuneti,clar si raspicat de ce anume sunt acuzat?Sau nu am dreptul sa ma apar?Va reamintesc faptul ca eu am purtat discutiile cu voi,in subiectul dedicat acestor discutii.Se poate sa aflu si eu de ce altceva sunt acuzat in afara faptului ca am abuzat de functia de moderator si ca am discutat mai aprins cu tine si cu Danny?
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Moderators

Exact cum zici. Nu recurg la subtrefugii, ce am de spus spun de obicei. Si nu pe mail sau mesagerie personala. O spun aici unde ne-am intalnit si ne-am contrazis sau am dialogat. Asta e rostul unui forum pana la urma. E un loc, public, de discutii intre oameni cu puncte de vedere diferite, mai mult sau mai putin divergente. Asta nu inseamna ca trebuie sa dam dovada de intoleranta si inflexiune cand avem cateva avantaje asupra altora. De fapt definitia moderatorului e contrazisa de ceea ce s-a intamplat.

Cat despre acuzatii, eu cred ca trebuie doar sa-ti citesti postarile tale din ultima luna. Singur te-ai acuzat si te-ai exclus.

Nu am nimic personal cu tine nici macar nu ne cunoastem. Vreau sa cred ca de fapt nu aceste ultime postari il definesc pe omul D.C.

Cu asta am incheiat ceea ce aveam de spus pe acest subiect. Sper sa intelegi ca nu ai in mine cel putin, un dusman.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Administrators
Buna ziua,

astazi cand am vrut ca sa intru pe userul ,shark,mia aparut ca este banat pentru cont multiplu.Eu am doar acest cont pe care il folosesc.Va rog daca puteti verifica care este problema.Multumesc

dami un email ca sa stiu cine esti , sunt 2 utilizatori care au intrat de pe contul acesta

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...
  • Members

Salutam cu respect acest forum si utilizatorii lui,va rog din suflet pe toti moderatorii(actuali si viitori)nu mai permiteti pocirea limbii romane,scrierea ca pe mess,i din a la inceputul cuvantului etc,incerc sa ghicesc de multe ori ce a vrut sa scrie in postare cate un user.

Respecte.Radu

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...
  • Members
Salutam cu respect acest forum si utilizatorii lui,va rog din suflet pe toti moderatorii(actuali si viitori)nu mai permiteti pocirea limbii romane,scrierea ca pe mess,i din a la inceputul cuvantului etc,incerc sa ghicesc de multe ori ce a vrut sa scrie in postare cate un user.

Respecte.Radu

Una din problemele acestui forum este ca se permite maltratarea limbii romane!In plus trebuie apreciata munca unor administratori de aici.Pentru faptul ca am atras atentia acestui aspect am atras razbunarea unui moderator al acestui forum.Un alt admin mi-a atras atentia prin PM ca postez mesaje la sectiunea ,,Vizitatori".Tin sa ii spun administratorului respectiv ca nu am nimic de ascuns.Ce am considerat ca am de spus am spus in scris pe acest forum.Un alt Admin se razbuna pe mine pentru faptul ca sunt ruda cu o persoana care nu le-a placut din punctul de vedere al exigentei aratate.Mari pretentii nu trebuie sa avem.Acceptam sau nu actiunile lor!Eu suport actiunile lor chiar daca sunt nedrepte.Asa cred ei de cuviinta si iau lucrurile ca atare,chiar daca uneori, ~x(

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Administrators

Nu are nimeni nimic cu tine, daca asta crezi. Faptul ca esti ruda cu X sau Y nu ne intereseaza, atata timp cat nu posteaza altcineva de pe contul tau. Referitor ca ti-am atras atentia ca postezi ca vizitator, ma refeream la faptul ca poti posta de pe cont, de pe acest cont, si nu ca vizitator (sa stie lumea cine posteaza, nu?)

Daca mai ai altceva de spus, te rog sa creezi subiect la "probleme cu administratorii/moderatorii" si s-o faci acolo (de pe acest cont) si nu ca vizitator.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

Domnule Danny constat cu surprindere ca judeci aoamenii gresit.Nu am postat niciodata ca vizitator.Cat priveste razbunarea,ea este reala.Si sa iti mai spun ceva care nu ar trebui sa te supere,dar sa intelegi anumite lucruri si poate apoi vei judeca omul care sunt, corect.Am constatat cu surprindere ca de cel putin 3 ori am fost in aceiasi parcare cu cel putin doi useri ai acestui forum,iar pe unul din ei chiar il vedeam logat aici.Stii ce inseamna sa te folosesti mai multi oameni de aceiasi retea Wifi,nu.Nu am nimic de ascuns si nu sunt duplicitar.Cand am avut de spus ceva am spus-o chiar daca un moderator sau administrator mi-a inchis contul pentru o anumita perioada.Nu sunt omul care crezi ca isi permite sa joace la doua capete.Te rog sa te gandesti la situatia redata mai sus si sa ai totusi incredere in omenie.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

Nu are niciun rost sa te contrazici cu moderatorii,ti-o spun din proprie experienta,am fost banat/suspendat de cateva ori doar pentru modul direct de exprimare si stilul usor ironic.Cenzura e la ea acasa,au fost inchise topicuri unde au intervenit patronii ...

De cateva ori am fost contactat pe PM de un moderator care crede ca le stie pe toate si imi tinea lectii de morala pentru ca in opinia lui la condusul in echipaj este obligatorie pauza de 45'.Am avut decenta sa nu-i raspund...

Acest forum are mai multi moderatori decat useri activi!

In concluzie,daca nu esti cu ei,esti impotriva lor!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Moderators

Eu cred ca gresiti,in opinia mea nici un moderator nu are de ce sa intervina atunci cind discutati regulamentar,el poate interveni atunci cind discutiile sunt putin acidulate,ironice,incita alti colegi,depasesc regulamentul.Sa nu mai spun ca atunci cind discuti in contradictoriu si doar discuti,fara jigniri sau altceva,nimeni nu are nimic cu nimeni si nu se poarta '''ranchiuna'''Spune-ti nume de moderatori care v-au acuzat pe nedrept si administratorii vor verifica,nu mergeti pe ..''moderatorii''..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Administrators

Toate actiunile administratorilor/moderatorilor sunt logate. Deci daca considerati ca cineva din staff a gresit asupra voastra.. atunci postati la rubrica respectiva si vom cerceta. Nu avem interes sa banam oameni fara motiv ... vrem sa fim o comunitate mare, unita, unde sa se poata invata cate ceva si unde sa ne ajutam intre noi.

Deci daca imi aratati pe cineva care v-a sanctionat pe nedrept, eu promit ca se iau masuri impotriva lui. Insa totul pe probate.. nu pe vorbe.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

@cico tu esti unul dintre moderatorii vechi ai acestui forum,ca si ceilalti cativa care aratati ca meritati acest post.Nu ma intereseaza comentariile altor useri si nici nu cred ca merita sa mentionez aici nume ale unui anume moderator.Recunosc,ca am fost malitios cu acel moderator,dar nu inainte de a fi somat sa postez aici rapoarte de lucru.Si acest fapt a venit pentru ca am spus ca un alt moderator a postat cateva rapoarte cu unele greseli pe care nu le-am comentat,in ideia ca stie care sunt acele greseli.Nu cred ca este moral ca intr-o discutie chiar daca a fost mai aprinsa,acel moderator sa imi amestece parintii.Cand am raportat aceasta problema,mesajul a fost sters imediat.S-au luat masuri pentru faptul ca acel moderator s-a legat de parintii mei?Nu s-au luat masuri.Asta ma face sa cred altceva!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Administrators

Tot ce se intampla pe acest forum ramane inregistrat. Nu uitati TOT , bune si rele. Se poate verifica IP cat si adresa MAC care e pe fiecare calculator diferita. Astept PM cu fiecare problema ce aveti.

Sent from my GT-I9305 using Tapatalk

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members
@cico tu esti unul dintre moderatorii vechi ai acestui forum,ca si ceilalti cativa care aratati ca meritati acest post.Nu ma intereseaza comentariile altor useri si nici nu cred ca merita sa mentionez aici nume ale unui anume moderator.Recunosc,ca am fost malitios cu acel moderator,dar nu inainte de a fi somat sa postez aici rapoarte de lucru.Si acest fapt a venit pentru ca am spus ca un alt moderator a postat cateva rapoarte cu unele greseli pe care nu le-am comentat,in ideia ca stie care sunt acele greseli.Nu cred ca este moral ca intr-o discutie chiar daca a fost mai aprinsa,acel moderator sa imi amestece parintii.Cand am raportat aceasta problema,mesajul a fost sters imediat.S-au luat masuri pentru faptul ca acel moderator s-a legat de parintii mei?Nu s-au luat masuri.Asta ma face sa cred altceva!

Mda tipic tu !

Discutia :aprinsa: daca ii pot zice asa la care te referi a avut loc in 28,12,2013 ora 12:30 (exista in arhiva) ti,am dat un sfat cu cine sa vorbesti asa cum ai scris intr,un comment cu 12 h aproximativ in urma

Uiti sa mentionezi ca de pe id tau sa postat ceva la ora Sâm Dec 28, 2013 1:43 am (un Admin poate pune mesajul tau asa zis malitios pe care l,am sters) imi place ca jonglezi cu cuvinte foarte smechere (malitios) care vrei sa denote superioritatea :-B

ATENTIE: citat de Calin: (Tot ce se intampla pe acest forum ramane inregistrat. Nu uitati TOT , bune si rele. Se poate verifica IP cat si adresa MAC care e pe fiecare calculator diferita. Astept PM cu fiecare problema ce aveti.):

Nu crede lumea inferioara tie [-x

Sa trecem mai departe domnul ......... as folosii cuvintele tale din commenturile de la staff only,dar ma cobor pana acolo !

Te,am rugat !!!!!! (in armata se someaza domnu inteligenta) sa pui niste rapoarte de munca sa vedem cu totii daca si muncesti precum dai sfaturi !

Asa tare te,am jignit ? marele sofer Andy74 are ceva de ascuns ? daca erai precum te si crezi ,pune-ai rapoarte fara conditii si alte discutii ,dar........ esti un sofer virtual, nimic mai mult !

Eu nu prea dau sfaturi dar am pus rapoarte la fel si altii, ca doar nu avem nimic de ascuns, doar incercam sa vada si altii cum se poate muncii si legal sau aproape legal

Ceea ce nu stii tu de ce ti,am cerut rapoartele se datoreaza discutilor intr,un subiect Staff Only : (autorul ramane anonim)

Vin cu o propunere si cred ca avem neaparat nevoie de aceasta masura, altfel suntem doar niste clovni pe net. Ar fi de dorit introducerea avertizarilor in cazul sfaturilor date pe baza cunostintelor din parcare, atunci cand este vorba de 561/2006. Nu trebuie sa dam iar senzatia ca parca stam la vanatoare, sa nu fie o ploaie de avertizari. Nu se da avertizare daca cineva a inteles gresit intrebarea, dar spre exemplu se da avertizare deca in loc de maxim 6 perioade de 24 ore se spune maxim 6 programe. Bineinteles ca avertizarea trebuie sa fie insotita si de o postare sau o modificare a postului initial cu adaugarea explicatiilor si citatelor din lege. Sa introducem si o limita de avertizari in acest sens. 2 avertizari admise, la a 3-a un concediu de o saptamana pentru a avea timp de citit legea :) Daca continua mai departe cu aceste sfaturi inutile atunci i se da vacanta o luna fara avertizare.

Totusi aceste avertizari n-ar trebui date de toti cei care moderam ci doar de cei pe care ii vom recunoaste majoritatea ca stiind regulamentul 561 foarte bine. Eu ii propun pe Mario si Gongy. Astept parerile si voturile voastre pentru cei doi, sau propuneri pentru cine poate sa-i mai ajute.

Inca un lucru: in cazul moderatorilor sau adminilor, daca constatam ca dau sfaturi gresite, vor trebui sa revina ei insisi cu scuzele de rigoare si explicatiile corecte, iar la greseli mai grave sau in cazul neacceptarii greselii li se retrage calitatea detinuta si raman doar ca useri simpli. :

Eeee,, daca chestia asta se aplica la mine, la noi,la toti useri,normal ca si pt tine ii valabila !

Ai inteles domnul mare sofer virtual Andy74 ??????????

In primul comment in care mai dai sfaturi gratuite si nu pui rapoarte de munca (cu nr de camion si nume in clar) de la mine ai ban permanent !

Explicatii,dovezi si motive am (sa nu crezi ca tu ai facut volanul rotund si pus coada la pruna) pe care le voi da Adminilor daca mi se va cere aia

Sper sa fie ultima discutie cu mine si eu cu tine

Pa :-h sa fii sanatos domnu sofer virtual :-B

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

Domnule moderator,cand dai asemenea sfaturi,nu te legi de familia nimanui.Nu am citit aici pe forum si nu am vazut nici o alta aluzie la adresa parintilor cuiva.Indiferent cui m-am adresat si cat de acide au fost comentariile mele,nu m-am legat si nu ma voi lega de familia nimanui.Esti prima persoana care face acest lucru.Am acceptat faptul ca mi-ai inchis contul pentru ca nu am vrut sa iti fac placerea de a posta acele rapoarte.Am acceptat toate acuzele tale indiferent cum au fost formulate.Dar pentru faptul ca mi-ai amestecat parintii in aceste discutii,refuz sa mai discut cu tine de azi inainte.Probabil vei bana acest cont,pentru ca administratorii nu vor lua masuri impotriva ta.In accest caz voi da crezare multor acuze formulate de ceilalti useri vis-avis de ce se intampla aici.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Alătură-te conversației

Poți posta acum și să te înregistrezi mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Alipește ca text simplu

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    • Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.
×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Pentru a naviga pe acest site , trebuie sa respectati termenii Termeni de Utilizare.