Comunitatea soferilor profesionisti Sari la conținut

Probleme cu moderatorii/administratorii


Postări Recomandate

  • Moderators

Salut,..sa raspund daca se poate pe rind...la o oferta de munca comentariile offtopic nu au ce cauta..cred ca la asa ceva te referi cryploy..Daca un anunt corespunde cerintelor forumului si e aprobat de un administrator eu il las asa..ce doresti tu..hmmm...nu poti intra cu un comentariu ca trebuie sa plateasca asigurari..etc..esti interesat de job discuti..nu esti interesat..citesti si treci mai departe..foarte multi uita ce scrie cu rosu deasupra ofertelor..Cit despre sapa e posibil sa ma confunzi..Corect era sa spui...uite..am avut un comentariu offtopic la o oferta de munca si Cico mia eliminat mesajul..chiar daca ai postat legi etc...mai departe se uita un administrator si daca considera ca am gresit  repunea la subiect mesajul eliminat..

ps= uite ce scrie acolo.... nu se sterge,am eliminat offtopicul..si de la tine raspunsul pentru el

Mariusdaf...cind spui voluntari..te referi la cineva anume..?? daca da..exemplifica..Nu prea merge sa lasi o vorba si sa nu o sustii..ori e alba..ori e neagra...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Administrators

Xf , Prin plecare voita si obligata in mare parte a acelor ,, multi ,, prin care crezi / se crede ca forumul pierde , de fapt sa castigat enorm , multi si daca vreti dau nume , mari valori ale manuirii volanului , mari ilustri inganfati si purtatori de greata marii inaltimi a treptelor cabinei , aia care cer respect impus ca ei s-au nascut mai devreme decat alti , aia care in loc de a promova valorile profesionale morale ale meseriei , nu.stiu decat descurcareala , manipulari tahograf ,etc , apoi bine fac , sa stea acolo pe facebook in cete si grupulete ,  aici au ramas cei care au inteles idea forumului , cei care vor pot sa promoveze aceleasi idei si care , de ce nu , vad un potential de a invata LEGAL , CORECT si IEFTIN cum sa optimizeze timpii de munca si odihna pe o parte si pe o alta parte , apreciaza informatiile utile prin exemple concrete si argumentate de la oameni care intradevar au experienta in munca si profesionisti  in adevaratul sens al cuvantului . 

Daca iti e dor de aia , poti sa mergi pe facebook dupa ei , ...... 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...
  • Members
La 03.06.2016 la 1:59, cico_3504 a spus:

Salut,..sa raspund daca se poate pe rind...la o oferta de munca comentariile offtopic nu au ce cauta..cred ca la asa ceva te referi cryploy..Daca un anunt corespunde cerintelor forumului si e aprobat de un administrator eu il las asa..ce doresti tu..hmmm...nu poti intra cu un comentariu ca trebuie sa plateasca asigurari..etc..esti interesat de job discuti..nu esti interesat..citesti si treci mai departe..foarte multi uita ce scrie cu rosu deasupra ofertelor..Cit despre sapa e posibil sa ma confunzi..Corect era sa spui...uite..am avut un comentariu offtopic la o oferta de munca si Cico mia eliminat mesajul..chiar daca ai postat legi etc...mai departe se uita un administrator si daca considera ca am gresit  repunea la subiect mesajul eliminat..

ps= uite ce scrie acolo.... nu se sterge,am eliminat offtopicul..si de la tine raspunsul pentru el

Mariusdaf...cind spui voluntari..te referi la cineva anume..?? daca da..exemplifica..Nu prea merge sa lasi o vorba si sa nu o sustii..ori e alba..ori e neagra...

Buna ziua .Plecand de la premisa ca nu sunt interesat sa fac polemici cu nimeni ,nici sa -mi etalez neuronii sau sa o tin mortis pe a mea ,nu pot sa accept drept adevar ceea ce nu e .

Eu m-am referit la urmatoarea situatie si anume :angajatorul publica anuntul isi selecteaza candidatii care considera el ca se incadreaza in criteriile cerute sau care -i plac lui dupa care inaintea angajarii ii trimite la o clinica cu care are el o conventie de acest gen sau  o unitate medicala autorizata in vederea efectuarii vizitelor medicale de profil (la urma urmelor e si in interesul sau sa stie ca a angajat persoane sanatoase si apte d p d v medical ) iar costurile acestor vizite medicale sunt suportate in intregime de catre angajator.

Asa prevede legea romana ,nu o spun eu ! Nu am pomenit absolut nimic despre nici un fel de asigurare ,in ceea ce am scris eu nu exista cuvantul asigurare ! Te- as invita sa nu rastalmacesti cuvintele sa nu denaturezi .

Este adevarat am luat pozitie in fata unei oferte de munca in opinia mea jignitoare ,daca nu o faci tu in calitate de Moderator ,in conditiile in care ar trebui, ma gandesc eu ,sa fii un reper(subliniez reper !) la urma urmelor si mai mult ca atat ai avut un precedent .

Pe de o parte voi stafful duceti o campanie de informare de cunoastere de respectare a legislatiei in materie (lucru laudabil - nu  am decat de aplaudat in privinta asta !) dar pe de alta parte inchizi ochii la .....! Se pleaca prost /gresit din start ,iar daca cei ce cunosc ,cei ce indeplinesc anumite functii trec cu vederea si accepta atunci ....!!!!

In ceea ce ma priveste asa scrie asa trebuie facut ,incet incet chiar si in Romania .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Moderators

Voi incerca sa iti explic in alt mod..poate nu reusesc eu cu limba romana....la rubrica oferte de munca scrie destul de clar cu rosu...

''Discutiile referitoare la ofertele de munca (gen prea putini bani, prea multa munca, etc) si comentariile offtopic se vor face EXCLUSIV in sectiunea "Discutii despre oferte de munca si firme de transport"!      Orice abatere poate fi sanctionata! ''

 

Comentariul postat de tine nu avea legatura cu tema subiectului...a remarcat asta si cel care a deschis subiectul si a vrut sa intrerupa discutia cu tine rugind sa ii fie sters subiectul...a preferat sa te lase in pace decit sa poarte o polemica cu tine...Din pacate nu e si in caracterul meu asta..asa ca...EU..am lasat subiectul si am eliminat offopicul si raspunsul lui pentru tine...Nu ma intereseaza cit de legale sunt afirmatiile tale sau nu...nici la ce stituatie vroiai sa dai exemplu......erai offtopic.Scurt si cuprinzator....Sper ca acum sa te lamuresti...Doreai sa ii faci un comentariu..deschideai un alt subiect la despre firme...sau diverse discutii...sau coltul birfelor..si comentai..Era corect...Acolo din pacate offtopic...

Sper ca sa intelegi ce am scris acum Succes

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Alătură-te conversației

Poți posta acum și să te înregistrezi mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Alipește ca text simplu

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    • Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.
×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Pentru a naviga pe acest site , trebuie sa respectati termenii Termeni de Utilizare.