Comunitatea soferilor profesionisti Sari la conținut

Modificare limita de viteza: localitati


Gigione

Postări Recomandate

  • Members

  Nu stiu daca completarea isi avea rostul. Si pana acum erau localitati in care se circula cu 70 km/h . Respect un semn de circulatie care are si un semn aditional care se refera la mine care circul cu un tonaj mai mare. Daca nu are nici un semn aditional il iau ca atare si circul cu viteza  care este inscrisa pe semn.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 6 months later...
Vizitator Anonymous

limitele de viteza au fost modificate ultima oara in 2007,-- administratorii drumurilor pot modifica viteza in localitati pina la minim 30 maxim 80 -

ce o fi mai grav ca cei de la libertatea au aflat acu sau ca soferii nu stiu toti acest lucru

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

limitele de viteza au fost modificate ultima oara in 2007,-- administratorii drumurilor pot modifica viteza in localitati pina la minim 30 maxim 80 -

ce o fi mai grav ca cei de la libertatea au aflat acu sau ca soferii nu stiu toti acest lucru

Problema este ca soferii nu se uita pe tablita unde indica numele localitatii si viteza . De exemplu am fost astazi de la Lugoj la Caransebes ( dus - intors ) si 99 % din soferi mergeau cu 50 km/h prin localitati desi pe indicatoare era trecut 60 70 chiar si 80 in unele zone . In localitatea Jena ai voie cu 70 la ora si ei mergeau cu 40 50 .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Alătură-te conversației

Poți posta acum și să te înregistrezi mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Alipește ca text simplu

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    • Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.
×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Pentru a naviga pe acest site , trebuie sa respectati termenii Termeni de Utilizare.