Comunitatea soferilor profesionisti Sari la conținut

toate cele bune tuturor de pe soferii.ro


ar cobra 68

Postări Recomandate

  • Members

Ma bucur sa va pot salta pe toti si sper sa ne intilnim prin prcari caci pentru noi EUROPA ESTE UN MIC SAT SI PUTEM SA NE INTILNIM FOARTE DES (mai ales  cind dorim acest lucru. Am un an experienta numai pe comunitate si am condus SCANIA DAF si VOLVO . Practica am facut-o la Scoala de soferi Kurt Beier in echipaj multumesc Lui Dumnezeu pentru ca singur  o incurcam asa ca dupa vreo 4 luni am trecut la BLOMQIST  .Pe scurt acesta e inceputul meu in meseria aceasta.Ma bucur ca exista acest forum unde ne putem ajuta si daca nu ne cunoastem

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

Poti sa imi spui si mie mai detaliat te rog de la Kurt Beier cum au decurs treburile.Intreb pentru ca,cam acest drum vreau sa-l urmez si eu.Mi-ar folosi informatii legate de angajare(limbi vb,drum,contract) si lucruri legate de timpul petrecut in echipaj.Cum era programul,colegul,pe unde erau cursele si cel mai important cam cu cati bani ai ramas in fiecare dintre aceste luni.Mi-ar fi foarte de folos.Multumesc mult.Si motivul pentru care ai plecat de la ei ar fi cireasa de pe tort :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

colegule nu sint multe tare de spus :trebuie sa vorbesti cit decit  germana sau engleza dar daca e ceva neclar te descrca Rares cu Monica de n-ai vazut nici o frica . Acum sa trecem la ce nu scrie in oferta de angajare: se lucra cu pauze de 9 ore pe zi numai daca esti tare-n gura mai faci11 sau daca toti romini arfii uniti in KB (asta-i vis) De mers la program se merge si este bine sa nu ai lipitori decit pentru tine (sa nu stie Rares sau Monika de ele )  Salarul este destul depunctual 1-2+ maxim .Daca ai nereguli din cauza speditiei si sint amenzi platesc ei  dar trebuie atentionati si cind scriu pe Tom Tom plateset firma nu te mai interesiaza  platesc ei . Sistemul de navigatie este Tom Tom cu posibilitati de comunicare cu disponenta dar ca navigator este depasit mai ales pe spania (harti 2007).alte inforatii mai cereti voi ca eu nu mai stiu ce sa spun 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Alătură-te conversației

Poți posta acum și să te înregistrezi mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Alipește ca text simplu

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    • Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.
×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Pentru a naviga pe acest site , trebuie sa respectati termenii Termeni de Utilizare.