Comunitatea soferilor profesionisti Sari la conținut

Problema la fisa medicala de angajare .


MariusTm32

Postări Recomandate

  • Members

Am si eu o mica problema. Am tensiunea cam mare, o fi vreo problema la angajare?? Ekg este perfect, nu am nimic. Un medic mi-a spus ca e din cauza ca m-am ingrasat si ar fi bine sa slabesc, iar altul ca sar putea sa fie o problema psihologica. Voi ce ziceti o sa am probleme la fisa medicala pt angajare??

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 4 weeks later...
  • Members

E scumpa ca nevoia, eu am aflat de la un sofer pe autobuz ca e bine ca cel care vrea sa se angajeze in domeniul transportului rutier sa ceara fisa de analiza pentru siguranta circulatiei (PT PRELUNGIRE) si asa in loc de 250 de ron plateste jumatate, iar restul nu e asa scump chiar daca in mod normal firma ar trebui sa suporte cheltuielile astea.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members
salut colegii recent am facut un control la ochi si trebuie sa imi fac ochelari,inainte nu am avut trebuie schimbat permisul?

si care ar fi motivul, dupa parea ta, de ar trebui sa-ti schimbi permisul? ...pt ca acum porti ochelari trebuie sa-l schimbi?... pffff. ce intrebare e asta? daca ti-am spune cativa ca trebuie sa-l schimbi te-ai duce sa faci asta? si daca ti-am spune ca trebuie sa schimbi si atestate si pasaport si buletin?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

Hai sa nu mai aberam . Eu port ochelari +1.5 dr si 1,75 st . Am trecut si pe permis codul 0101 cu obligativitate de a purta ochelarii de corectie . Atat timp cat treci testarea oftalmologica ( fara spaga) nu sunt probleme . Eu fac analizele de ani de zile la CFR si chiar am avut o perioada cand a-mi dadeau avizul numai pe 6 luni . Atata timp cat vezi foarte bine cu ochelari ,treci testarea ishara si testarea de reactie a corneei ( pe aparat) , pe avizul medical scrie apt !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 7 months later...
  • 7 months later...
  • 2 months later...
  • Members

Salut la toți colegii. Eu sunt din Bucale și de trei ani nu mai fac la gară la CFR sau la Witing unde mi-a zis un taximetrist că mere bine, le fac la Dristor la spitalul de boli infecțioase Victor Babeș. Într-o dimimeață nu au ce face cu tine, inclusiv psiho. Pe amândouă: sig. circ+psiho=230ron. Port ochelari( am lucrat mult de noapte, și de acum mă îndrept spre 50) și nici nu ma frecat la gulie (la tabel) d-na de la oftalmologic. Roată-nvârtită dragi colegi. Respectul meu tuturor ce trag la covrig pentru un bănuț.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members
Plansele ishara si pentru mine devin din ce mai grele.

Se pare ca munca de noapte nu afecteaza numai viata familiara, ci reuseste sa slabeasca si muschiul vederii.

Sau ma rog perceptia nuantelor de culoare la unii.

Si atunci revii la o alta intrebare.

Oare chiar merita viata de sofer ?

Salut, dar ce vârstă ai, porți cumva ochelari? Eu nu am probleme decât la ultimul rând, la tabelul după perete cu cifre și litere. :-h

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 4 weeks later...
  • Members

Tin sa anunt colegii ca la medical la CFR Suceava nu mai trebuie programare. Se plateste taxa de urgenta de 5 lei:) la inceput si 5 lei cand mergi sa-ti puna parafa pe fisa finala. Pot ajuta cu mai multe informatii pe cine doreste, eu am cautat inainte sa merg si nu am gasit mai nimic. Nu stiam nici unde este policlinica:(.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 6 months later...
  • 2 months later...
  • Moderators

O alta meserie in afara de cea de sofer...atunci cind nu poti distinge culoarea rosie de verde este evident raspunsul..cred ca til ofera oricare medic daca intrebi..lipsa de perceptie a culorilor chiar daca este partiala nu este permisa in meseria de conducator auto..in alte meserii posibil..consulta un medic si afli direct de la sursa toate informatiile...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 4 weeks later...
  • 5 months later...
  • Members

Marius am citit si ms trimis aseara, nu port ochelarii dar am alta boala care-mi interzice dreptul de a profesa. Am crezut ca unii doctorii mai fac exces de zel ptr a plati niste analize in plus asa cum am patit si eu.De aia am zis sa mergi si la alt cabinet.Daca vrei te pot ajuta,dar sa-mi trimit un ms cu nr tau de tel. si te contactez eu sa-ti spun detalii, binenteles daca vrei.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Alătură-te conversației

Poți posta acum și să te înregistrezi mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Alipește ca text simplu

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    • Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.
×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Pentru a naviga pe acest site , trebuie sa respectati termenii Termeni de Utilizare.