Comunitatea soferilor profesionisti Sari la conținut

firme spania


sorin76

Postări Recomandate

  • 2 weeks later...
Vizitator Anonymous

lodisna e o firma ciudata sa zic asa..in sensul ca daca esti ''prea bun'' nu au nevoie de tine..asta din spusele unui sofer de la ei,tot el mai spunea ca ar avea mici probleme cu dispecerul sau, ca se mai intampla sa ti se retina din salariu si motive se gasesc...in rest nu stiu ce sa mai zic...nu vreau sa vorbesc in necunostinta de cauza..oricum +40 268 412 193 asta e nr de telefon de la brasov....maipoti incerca la J.Carrion e din cj, dar nici aia nu e recomandabila

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator Anonymous

cum poate cineva sa spuna ca o firma care isi tine soferii 3 luni pe comunitate si ofera salariu de 1300 euro/luna este o firma ok?valy tu ii cunosti sau ai zis din auzite?ei bine masinile care sunt inmatriculate pe RO sunt inscrise pe BN si eu il cunosc pe ''patronul'' roman si chiar am avut disctutii cu el pe tema plecarii si a salariului etc...faceti un calcul la 1300/luna si vedeti cu cat ramaneti...daca vi se pare ok...atunci eu zic ca e grav. Drumuri bune!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 months later...
  • Members

Colegii in priviinta Lodisne-i pot sa va spun ca in materie de dispoonenta este una din cele mai proaste disponenta 1}te forteaja la program 2}se fac incarcari ADR fara ca sa fie camionul autorizat si dotat ADR 3}se lucra la limita de program 4}nu au contracte de munca in general 5}nu asigura transportul si cind ajungi la firma au avantajul de putea face ce doresc cu soferii .Avanteje dar mici 1}disponente in limba romana 2}salarul in functie de km (daca te descurci faci ceva bani )

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

Nu am lucrat la ei dar un foarte bun prieten a lucrat la ei si am vorbit cu el tot timpul cit a lucrat la ei si mi-a spus tot ce e in regula (putine) si ce nu e in regula (multe )dar , puteti incerca si o sa va lamuriti si o sa-mi dati dreptate sau nu .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Administrators

sese, sertrans , si cateva firme de logistica expres cum ar fii , portotrans-sanditruk , minitruk, hermanos romero , serlogint , speed pack , paneuropa , catalonia in time, si cateva face fac national , sau dus in jos de cand toti soferii s-au facut autonomi , au luat camione pe munca, au adus soferi la negru , platiti putini , au lasat mereu din pret pentru a avea de munca si incet incet au distrus sistemul ......

sese , trota ,ag8 ,  si altele care si-au facut baze in ro ,unde au ajuns????

cat despre firme de transport in general ,acum cauta numai autonom ( particular cu camion ) si daca are nevoie de tine 2 zile iti ofera de munca , ii faci cursa si te plateste cu cat vrea el , si cand nu are , nu trebuie sa plateasca  camion , plus cheltuieli , taxe la stat , nu au sofer , deci nici aici cotizatii la casa de pensii sau asigurari , etc ......

soferii au devenit ,, piese de schimb ,,la camion !!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

DACA AI ACTE DE SPANIA INCEARCA LA LLACER Y NAVARRO.INAINTE ERA RAU,SI EU AM LUCRAT LA EI,DAR ACUM AI 1200 NOMINA SI 7C\KM.NU AM NR DE TEL DAR VEZI PE NET.AM COLEGI CARE LUCREAZA ACOLO SI LE DA CEC PT KM FACUTI DUPA O CURSA SA-TI RIDICI BANII SI NOMINA TI-O PLATESTE DUPA SFARSITUL LUNII.MAI AM NR ASTA DE TEL ,DAR ESTE DE LA UN DISPONENT 0034609840703.MAI AM UN NR DE TEL AL UNUI SPANIOL DIN ALMERIA CARE TE BAGA LA LUCRU SI II PLATESTI -JUAN 680425942.SUCCES!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 4 weeks later...
  • Members

Colegilor haideti sa incercam sa ne fim de ajutor ,dar sa nu ne batem joc unii de altii.Daca recomandati o firma, reco0mandati in cunoostinta de cauza si nu numai ca voi ati vazut camioanele firmei respective pe sosea si nu ai habar ce si cum plateste ,cum lucra .Nu cred ca forumul acesta a fost gindit pentru desinformarea soferilor ci pentru informare si ajutor, deci sa-i pastram rolul si sa incercam  sa ne facem utili .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 9 months later...
  • 3 weeks later...
  • Members

Pe juan nu il cunosc dar la LLacer navaro au dispecer roman dar ai nevoie de acte de Spania.Normal dispecerul roman e pt camioane cu nr de Romania care vin sa traga vagoane de LLacer.Eu am lucrat direct cu acte spaniole si nu cunosc exact amanunte .Nr lui Juan il am de la un coleg.Personal nu am luat legatura cu el,dar trebuie sa ai acte de Spania.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Alătură-te conversației

Poți posta acum și să te înregistrezi mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Alipește ca text simplu

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    • Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.
×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Pentru a naviga pe acest site , trebuie sa respectati termenii Termeni de Utilizare.