Comunitatea soferilor profesionisti Sari la conținut

Re: cum pot gasi un loc de munca ca incepator dar am toate astestatele si card


Vizitator Anonymous

Postări Recomandate

Vizitator Anonymous

Salut. Din Pacate nu avem prea multe sanse. Daca nu ai recomandari nu rezolvi mare lucru. Am incercat nu numai ca sofer. Am pregatire militara de specialitate si am vrut sa plec in zone de conflict si nu am reusit ca nu am avut pe cineva, asa si cu soferia, de parca cei care au experienta acum s-au nascut cu ea, fara suparare.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator Anonymous

Revin cu o intrebare pt cunoscatori: Unde iti poti gasi de munca ca si sofer pe camioane, tir sau autobuz chiar daca nu ai experienta de 3 ani? Multumesc

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...
  • 1 month later...
  • Members

Mai baieti aveti putina rabdare ;voi doriti pe camioane , tir-uri ca aveti dorinta si forta de munca dar toata treaba tine de timp si strategie .Hai sa lasam putin camionul pe mai tarziu , deocamdata cautati ceva de munca sa va introduceti in lumea asta a soferilor :

-chiar daca aveti toate categ. nu treceti cu vederea anunturile de angajari sofer cu B ;

-la multe firme care angajeaza cu cat B mai sunt si masini conduse cu C sau chiar si CE , deci dupa o perioada petrecuta in firma respectiva veti avea sansa de a promova pe o masina mai mare, sanse sunt ;

-o alta posibilitate ar fi in distributie caci multe firme nu cauta cu exp ci cu talent , abilitati ; lucrand aici va veti obisnui cu masinile de 3.5 , 7.5 si chiar 12 t caci multa firme au asa ceva si pt distributie si plus ca veti vedea si iarna cum este , cum stapanesti masina

- si uite asa trec 3-4 ani si veti putea avea acces si curaj sa abordati si problema camioanelor mai mari respectiv a tirurilor .

Asta este parerea mea si va spun din experienta mea , dar fiecare cu sansa lui !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

Colegu Salbatic imi pare rau site contrazic ,ai o menatlitate invechita si antica.Nu cred ca un sofer de tir trebuie sa piarda jumatate din viata facind practica pe tot felul de atelaje cum sfatuiesti tu deoarece:1)odata ce esti obisnuit cu gabaritul unui camion acesta iti ramine tota viata .intrebare ?nu crezi ca ar trebui sa inceapa sa faca transport prima data cu TROTINETApina se invata cu circulatia?

                                    2)de ce trebuie descurajati cei tineri ;ne e frica de o viitoare concurenta ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

Mai baieti aveti putina rabdare ;voi doriti pe camioane , tir-uri ca aveti dorinta si forta de munca dar toata treaba tine de timp si strategie .Hai sa lasam putin camionul pe mai tarziu , deocamdata cautati ceva de munca sa va introduceti in lumea asta a soferilor :

-chiar daca aveti toate categ. nu treceti cu vederea anunturile de angajari sofer cu B ;

-la multe firme care angajeaza cu cat B mai sunt si masini conduse cu C sau chiar si CE , deci dupa o perioada petrecuta in firma respectiva veti avea sansa de a promova pe o masina mai mare, sanse sunt ;

-o alta posibilitate ar fi in distributie caci multe firme nu cauta cu exp ci cu talent , abilitati ; lucrand aici va veti obisnui cu masinile de 3.5 , 7.5 si chiar 12 t caci multa firme au asa ceva si pt distributie si plus ca veti vedea si iarna cum este , cum stapanesti masina

- si uite asa trec 3-4 ani si veti putea avea acces si curaj sa abordati si problema camioanelor mai mari respectiv a tirurilor .

Asta este parerea mea si va spun din experienta mea , dar fiecare cu sansa lui !

Fratilor.......daca dau o CARUTA DE BANI PE NENOROCIRILE ASTEA DE ATESTATE, unde mai pui ..cata alergatura si cat timp pierdut pana vin(30 de zile...ca sunt tiparite in Australia)....si dupa toate astea altii ma indruma sa caut anunturile cu cat.B ...ca poate au si masini mari ...dar SA ASTEPT 3-4 ANI (in conditiile in care atestatele si cardul taho sunt valabile 5 ani).....ma duc dracu si ma impusc .....asta nu e viata...sa dea dracii in ea .....Ganditi inainte sa dati sfaturi din astea TAMPITE.......RUSINE....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

"ar cobra 68" tot respectul din partea mea, nu prea sunt multi ca si tine cu experienta si care sa incurajeze tinerii pentru asta tot respectul din partea mea tie si celorlalti care incurajeaza tinerii fara experienta, ca mine de altfel!!!!!

Si pentru "Salbatic", chiar asa tie frica de o eventuala concurenta????

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator Anonymous

salut mihai!

spune-mi si mie te rog frumos,dupa ce-ai terminat cu examenul ptr atestat,in cat timp ai luat cardul de plastic,ma refer la cardul de plastic (atestatul),nu cardul de tahograf?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator Anonymous

Ce cacanari!Si in perioada asta de exemplu daca vrei sa muncesti,sau ma rog sa zicem ca-ti gasesti undeva de munca,ai voie sa conduci?Adica iti da ceva la mana dupa ce-ai luat examenele sa te poti misca in astea 30 de zile?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

colegu, eu am vb cu tata si mi-a zis ca pe tara poti merge, si daca te prinde arr-ul ii spui ca ti-ai depus actele si ii arati chitantele si nr de inregistrare care ti le da de la arr, dar na ....  e cam trasa de par , afara in nici un caz nu poti conduce ca ei nu stiu ce inseamna chitantele alea  ;D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Alătură-te conversației

Poți posta acum și să te înregistrezi mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Alipește ca text simplu

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    • Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.
×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Pentru a naviga pe acest site , trebuie sa respectati termenii Termeni de Utilizare.