Comunitatea soferilor profesionisti Sari la conținut

Unde ati gasit internet WI-FI


CALIN

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 61
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

  • 4 months later...
  • Members

AUTOHOF PADEBORN,chiar in orasul PADEBORN GERMANIA.Statie peco ARAL ,cumperi de 5 euro de la shop si ti se da un pin prin care poti sa accesezi wi-fi o zi doua sau cat stai acolo nelimitat.In FRANTA la orice SHELL,pe autostrada bineinteles, daca ai card euroshell la shop soliciti cartonasul cu cod user+pin pentru internet + dus gratuit! ;).

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 4 weeks later...
  • Members

internet wi-fi, verificat personal.....Franta mon amour....

-gratuit la MacDonalds,binenteles probabil (Romania, precis) in toate e la fel,...dar daca poti ajunge in zona unui mac...merita chiar si pe jos ,daca laptopul nu e greu....

probleme: probabil ca daca nu cumperi nimic,iti expira timpul..... ;)

              nu au prize de curent ,trebuie sa le cauti de nebun ,sau sa ai bateria incarcata full

              la cite un magazin trebuie sa iti faci un cont pe un site,trebuie o adresa reala de email pt ca primesti un cod de acces

  in parcarile mai sanatoase(mari) cauti magazin,fastfood sau shop...cu siglele L arche,sau te uiti dupa WIFIMETEOR,te duci la casa si cu 5 euroi primesti o cartela cu cod de acces,...

  probleme:  valabilitate 45 minute, in decurs de 2 luni.....

  avantaj: au si priza de retea....deci merge si pe cablu.....facut de acasa binenteles

pentru ca nu exista doar Franta ,am gasit si net in Belgia....

  gratuit, semnul oficial este BELGACOM HOTSPOT....o parcare e pe drumul Brusseles Luxemburg urci un deal,inainte cu max 45 min de granita,...nu am alte repere acum...dar pe semnul de parcare ,restaurant apare WIFI

  probleme: trebuie sa parlais francais ,cel putin, pentru ca cartelele de 30 sau 60 min sint promotie ,si desi eu parlais...tot am cumparat o cafea,si am lasat restul de 40 centi la tanti....am primit 3 cartele ,pe sensul catre LUX,un restaurant mic ,cochet......pe retur ,un restaurant mare ,stiintific,...nici franceza nici cafeaua nu au dat rezultate...raspuns....Pot sa platesc cu cardul....

                trebuie s-a dai un nr de telefon ca sa primesti un sms cu codul...

revin cu Franta, am gasit net si in parcurile industriale,lasate deschise chiar dar nu m-am conectat pentru ca .....

am vazut un coleg polonez de la den Hartoog care avea in cabina o instalatie stiintifica de wifi,adica antena omnidirectionala ,de firma, si un router Dlink(am gasit baliza lui),...am incercat s-a il trag de limba...dar pauza..

recomandare......sa verificati de acasa daca functioneaza wifi-ul pe laptoop s-a nu va chinuiti....recomand cu incredere un stick cu wifi, se pune usor are un soft mai evoluat de cautare a retelelor

                      s-a aveti antivirusul la zi....

                      s-a nu prea dati clickuri pe toate reclamele lor ca numai scapati de ele..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...
  • Members

  In Ungaria pe M0 in parcare la Shell este reteaua restaurantului Rasthof si in parcarea turceasca de pe M5 la Kecskemet sunt gratuite doar ca la "turcu" trebuie sa tastezi parola care o gasesti scrisa la intrare in restaurant, in Slovenia in parcarea de la Pince este reteaua benzinariei MOL si in parcarea Dolinsko unde este reteaua locala a satului vecin, amindoua sunt gratuite, in Italia in parcarile de pe autostrada unde exista simbolul "@" sau "wi-fi" sunt retele gratuite dar limitate si de multe ori mi s-a intimplat sa nu am acces la internet, in terminal la Fernetti exista o retea dar este contra cost detalii nu cunosc dar le puteti afla de la magazinul din terminal.Ca o recomndare pentru Italia incercati in majoritatea zonelor industriale daca gasiti o retea gratuita eu am gasit cam in 90% din locurile pe unde am descarcat sau am incarcat.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator Anonymous

La Paris, cand intri de pe N4 pe 104 la caa 1 km pe partea stanga e un Total mic. Are wifi gratuit si merge binisor.

Langa Arad la Vladimirescu, pe parte stanga sens spre Arad, in parcarea turceasca e wifi gratuit.

Pe centura la Arad, unde e OMV-ul container e wifi gratis

In Cehia, intre Brno si Praga, ultima parcare mica pe dreapta inainte de peco-ul de la Jhilava, sens spre Praga e wifi gratis

Si cand imi mai aduc aminte, va mai spun. ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

pe sistemul GPS {tomtom GO720} poti seta sa/ti arate unde gasesti wifi pe o raza de 5km,pui si o avertizare sonora si ori de cate ori GPS/ul gaseste wifi te avertizeaza....poti opri daca ai parcare sau te indrepti pe jos pana laptop/ul detecteaza activitate...succes.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 months later...
  • VIP

Most of the Shell MSAs in France has got Free wifi the ones i know are

A26 nothbound before St Omar

A1 southbound "Ressons" ca 80 km before Paris

A10 southbound "Limours ca 10 km out of Paris

A81 westbound after Lavel

A81 eastbound after Lavel

A10 southbound before Blois

A83 nothbound before Nantes

A36 eastbound after Dole

A6 southbound before Macon

A6 northbound before Macon

A89 eastbound after Thiers

A20 northbound before Chateauroux

A20 southbound before Limoges

A9 southbound after Montpellier

A9 northbound after Beziers

Motorway ring south Bordeaux between A63 and A62

Tradus cu Google

Cele mai multe dintre MSAs Shell în Franţa are WiFi gratuit cele, ştiu că sunt

A26 nothbound înainte de St Omar

A1 sud "Ressons" cca 80 km înainte de la Paris

A10 sud "Limours cca 10 km afară de la Paris

A81 spre vest, după Lavel

A81 eastbound după Lavel

A10 sud înainte de Blois

A83 nothbound înainte de Nantes

eastbound A36 după Dole

A6 sud înainte de Macon

A6 sudice înainte de Macon

A89 eastbound după Thiers

A20 sudice înainte de Chateauroux

A20 sud înainte de Limoges

A9 sud după Montpellier

A9 sudice după Beziers

Autostrada inel de sud Bordeaux, între A63 şi A62

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 months later...
  • 3 weeks later...
  • Members

pe Spania pe A2 Cervera nord,benzinare Repsol si autogrill.parcare cu multe camere.

Dimineata o sa vad cit e de safe.:)

Pe sensul spre casa la Zaragoza ultimul peco inainte de a intra pe N II,parca tot repsol e.

In Franta pe sensul spre Italia aire de ESTEREL sau ceva de genu ii spune.

Mai este wifi gratis si in Autoport la Ventimiglia.

pe Slovenia la Pince pe sensul dinspre Ungaria si la Logatec am gasit pina acum.

Daca mai prind pe undeva va dau de stire.

Drumuri bune la toata lumea!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...
  • 5 weeks later...
  • 3 weeks later...
  • 1 month later...

Alătură-te conversației

Poți posta acum și să te înregistrezi mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Alipește ca text simplu

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    • Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.



×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Pentru a naviga pe acest site , trebuie sa respectati termenii Termeni de Utilizare.