Comunitatea soferilor profesionisti Sari la conținut

Unde ati gasit internet WI-FI


CALIN

Postări Recomandate

  • Members

NU  exista asa ceva...vorbeste numai prostii.Antene cu soft!?Doh...

O antena e antena si atat,nu amplifica semnaul.Antena nu se poate lega la laptop,doar la un acces point pe care sa-l folosesti in mod client sau repeater ca sa nu-l legi la laptop prin cablul de retea.Eventual se poate atasa antena unui receiver wireless pe usb daca modelul permite.

hotspot free pe urcare spre Brennero la Innsbruck,parcarea cu Shell si Mc'd  Europabrucke,se poate intra de pe ambele sensuri

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 61
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

  • Members

NU  exista asa ceva...vorbeste numai prostii.Antene cu soft!?Doh...

O antena e antena si atat,nu amplifica semnaul.Antena nu se poate lega la laptop,doar la un acces point pe care sa-l folosesti in mod client sau repeater ca sa nu-l legi la laptop prin cablul de retea.Eventual se poate atasa antena unui receiver wireless pe usb daca modelul permite.

Hei guvis chiar aveam pretentii la tine !! Eu vand asemenea ,,antene" in fapt un adaptor pe usb  dar si cu o antena de 5dbi care prinde semnal  in jur de 2 km [ crede ma ca sant antene  care prin semnal si peste 10 km !]  in cutie vin insotite de un cd cu back track 3 sau 4 care poti sparge retelele wifi dar numai wep [ oricum sant destule wep in jurul tau ] dar este in chineza programul si greu de folosit , in fapt este linux modificat . cdul se poate  buta si rula  programul direct  fara sa atingi de win ,oricum programul este free pe net .ca sa spargi o retea wifi dureaza in jur de 45 min  . aceasta antena intra in mod monitor si poate citi codul retelei ,placa wifi a unui leptop nu poate face asta .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

Stiu de linux,backtrack,airsnot etc...

Tu faci confuzie de termeni intre o antena si adaptorul usb care nu e antena...noroc ca ai pus ghilimele

5dbi e valoare standard parca deci nimic deosebit

Explica-mi si mie cum poti receptiona ceva daca emitatorul nu are putere sa emita la distanta mare.De obicei retelele pe care le folosim se bazeaza pe routere simple,fara mare putere de emisie.

Si antena integrata in laptopul meu prinde semnal de la 10 km daca AP sau Routerul respectiv emite cu putere suficienta si are atasata o antena corespunzatoare

Se poate si cu placa de pe laptop de asta am intrebat ce chipset ai...

In concluzie nimic concret doar povesti de pe youtube.Mai si spui ca vinzi deci te descalifici din start...Cate retele wep ai spart tu??

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

De ce ma descalific !? Postez pe forumuri demult si nu am pacalit pe nimeni pana acum , fac si desfac gps ,am ajutat multa lume si nu imi sta in caracter sa mint sau sa ma dau mare ,tot ce fac este sa ajut pe altii cu informatile mele ,datorita tipicului meseriei mele lucrez cu oameni ,oameni din toata lumea ,si tot de la acesti oameni am invatat multe lucruri  inclusiv sa sparg retele wifi , am spart multe retele ,nu stiu sa spun exact cate ,nu este usor sau pentru oricine .daca eu incerc sa te ajut cu informatii tu imi spui ca ma descalific !? hm  ciudat . Sa revenim , In cutia care o vand eu contine o antena de 5 dbi [ sant si de 20 dbi] un cd cu backtrack dar in chineza,un cablu usb si un adaptor cu cipset realtek mai deosebit .Asa ceva contine ori ce cutie care o cumperi cum a zis un coleg mai sus  cam cu 50 euro , eu vand cu 3 mil . Ca sa iti spun exact cum de receptioneaza de la departare asa mare nu stiu, as face un copy/paste de pe un site .Totusi receptioneaza antena mea de la 1-2 km semnal indiferent de puterea ruterului ,nu are asta importanta ruterul,sant care fac receptie de la 20 km ,stiu e greu de crezut dar este adevarat ,daca noi nu stim  felul cum se face receptia asta nu inseamna ca nu se poate !!Iti pot face o filmare cu adaptorul meu dar nu vreau sa ma descalific ,ca sa vezi diferenta  la receptia semnalului cu adaptorul si fara . La ora actual doar backtrack poate sparge retele wifi ,restul sant povesti , eu personal am testat mai multe programe fara nici un succes .Daca mai ai alte neclaritati  te pot lamuri .atasez o poza facuta ACUM in casa la mine cu tipul de antena care o vand  , receptioneaza semnal wifi in jur de 2km in teren liber si 1 km  cu obstacole . e cam scump dar asta e pretul meu. eu vorbesc din experienta proprie si nu din auzite sau youtube ,  2011_03_05_21.27_.50_thumb.jpg2011_03_05_21.28_.31_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

Te-am vazut pe multe forumuri,nu asta e problema.Si nici suma pe care o pretinzi.

Te descalifici pentru ca VINZI si orice om de vanzari prezinta produsul in versiunea lui,adica marketing.Fiind un forum unde cunostintele tehnice nu sunt prea avansate am dorit sa atrag atentia altor useri.

Antene de 8db am cumparat vreo 3,nu fac aproape nimic cu ele,ma ajuta mai mult ca au cablu...si una avea magnet alb pe talpa :D

Fac oricand un test cu tine si iti spun un router ales la intamplare din orice magazin si daca tu il receptionezi si faci transfer de date la mai mult de 500 m eu ma las de condus.

Inchei orice discutie pe aceasta tema caci iar o sa fiu acuzat de flame.Cine are bani de aruncat poate sari posturile mele.

Sper ca se cunoaste legislatia in domeniu privind accesul fraudulos la sisteme informatice.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

Eu nu vand nimic pe forum si nu imi fac reclama ! ci informez in mod corect cu speranta ca informatile mele ajuta si pe alti ,chiar si pe tine .In primul rand chiar nu vreau sa iti pierzi volanul , dar daca te ai  tine de cuvant iti pot demonstra si sigur pierzi ! uite siteul celui mai bun adaptor wifi la ora actuala in lume , se numeste alfa si se gaseste in jur la 40-60 euro prin europa in special pe situri online , aici;http://www.alfa.com.tw/in/front/bin/ptdetail.phtml?Part=AWUS050NH&Category=105463

este foarte buna si o recomand la toata lumea daca o gasiti , guvis ,cauta asa ceva si testeaza  sa te convingi singur receptia wifi de la o distanta de  peste 500 m nu este o problema ,poti face si download  fara probleme .Cd-ul care contine acel backtrack  nu va bateti capul cu el ,este mai greu de folosit ,fiind linux, si desigur ilegal  fiind infractiune spargerea retelelor !Dar  adaptorul  va juta sa captati retelele free de la departare fara probleme .Guvis  studiaza putin siteu si da un search pe google  despre alfa  si te vei lamuri singur [ sant si alte modele ,eu am blueway dar alfa este nr 1 ] , curios ca nu sti desi sant soferi de tir care o au in dotare ,inclusiv eu pe un autocar . Sper sa ajute acest info pe toata lumea .Atentie ca se vand si falsuri , siteul spune clar originalul are holograma !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

coane crysxyz,

degeaba o intorci pe dupa giratoriu,

_ este foarte buna si o recomand la toata lumea daca o gasiti , guvis ,cauta asa ceva si testeaza  sa te convingi singur receptia wifi de la o distanta de  peste 500 m nu este o problema ,poti face si download  fara probleme_

este clar ca esti un vinzator , care dai copy/paste dupa un link ,cu un echipament, care nu spune nimic concret...si ca probabil traseul de autocar care il faci are mai multe zone de wi-fi pe le cunosti si atunci meritul echipamentului tinde spre zero.

personal nu recomand spargerea de parole si pe urma logarea cu user/pass la emailul privat...pentru ca si femeia de serviciu te poate gasi si trasmite urarile de bine aferente.

binenteles ca nu spui nimic gresit, pentru ca nu spui nimic....gen _consumati zilnic minim 2 litri de lichide_

un site oarecare ,dar care se ocupa cu wi-fi scrie urmatoarele...

Care este distanta pana la care poate un router wireless sa transmita ?

A:

Aceasta depinde in primul rand de standardele pe care laptopul dumneavoastra le suporta. Standardul 802.11 este capabil să ofere acoperire pe o distanţă maximă de 50 de metri indoor şi 150 metri outdoor, însă numai în condiţii speciale (fără obstacole şi cu echipamente performante). În general, 30 de metri indoor (pereţi, diverse încăperi, etc.) şi 50m outdoor (de preferat cu vizibilitate directă). Dacă distanţa este mai mare, ar trebui să luaţi în considerare şi utilizarea antenelor specializate. Desigur, acest lucru depinde si de calitatea echipamentelor cu care lucrati.

intreb si eu....care firma/persoana fizica cumpara si instaleaza un echipament care emite pina la 500 m...si nu are mai mult decit o femeie de serviciu, cu scuzele de rigoare pt femeile de serviciu,ca sa securizeze reteaua...

ps .hai sa revenim on topic....UNDE ati gasit ....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

guvis mi se pare urat din partea ta ca dai replica usor ca daca cunosti legislatie in legatura cu spartul parolelor wifi...dupa ce ai zis ca nu se poate si omul o zis ca e posibil pt ca e chiar posibil cele wep dar nici astea nu toate ca unele mai au si alte protectii chiar daca ii afli parola nu te poti conecta. SI e destul de greu sa o poti sparge pt ca daca nu e trafic pe retea slabe sanse si in 2 zile. Problema e ca la unele chiar daca stii parola apare ca se conecteaza dar nu apare si bulina cea albastra (asa e la mn cand merge netul) dar nu ai net...nustiu de ce. Eu sunt stiu chiar f multe dar cat sa afli o parola wifi wep cu backtrade e destul de usor.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...
Vizitator Anonymous

colegii ati putea da coordonatele unde se gaseste internet wi-fi ? bine inteles daca le stiti ,eu cum am sa gasesc internet gratis am sa pun pe site coordonatele

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 months later...
  • Members

Italia, in apropiere de Verona, in spatele complexului comercial Grande Mela in parcarea de camioane.

Ungaria pe M7 la iesirea 70 in benzinaria Agip pe sensul de mers spre Budapesta, se poate traversa si de pe sensul de mers spre Siofok.

Romania, langa Timisoara in Zona Industriala Lombardia si in Arad in Zona Industriala Vest.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...
Vizitator Anonymous

In Ungaria primul peco de pe M5  Szatimazi si ultimul de pe M5 Inarcsi,Shell Remeteszegi de pe M1,

In Austria TOATE Shell si BP,iar mai nou si in parcarile noi facute de ASFINAG,(CEA MAI BUNA CALITATE LA ALLAND SI ANSFELDEN)

In Belgia si Olanda,in TEXACO

In parcare la edy,Deva si Timisoara,aproape de camerele de luat vederi =)))

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...
  • Comerciant

Pentru cei care circula pe drumul european E68, la 34Km de localitatea Arad, la numai 12Km dupa iesirea din localitatea Pecica, pe partea dreapta a drumului si 14Km pana la vama Nadlac, am amplasat un nou Truck Shop. La aceasta noua locatie va asteptam dupa data de 01.09.2011. Aici mai gasiti: WI-FI gratuit, spalatorie camioane, statie de alimentare cu motorina, toaleta, si loc suficient pentru parcarea camioanelor. Parcarea este betonata, pe timpul noptii iluminata si pazita.

DSC_0295.jpg

Drumuri bune.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...
  • Members

shell nickelsdorf, total-urile de pe franta(iti iei laptopu inauntru si gata) si nu numai(shell, unele L'eclerc, etc) ...

spania, pe AP-7, la vreo 10 km dupa iesirea 3 catre figueres, prima benzinarie pe autostrada, repsol, este internet in restaurant - de acolo tst acum ...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

shell nickelsdorf, total-urile de pe franta(iti iei laptopu inauntru si gata) si nu numai(shell, unele L'eclerc, etc) ...

spania, pe AP-7, la vreo 10 km dupa iesirea 3 catre figueres, prima benzinarie pe autostrada, repsol, este internet in restaurant - de acolo tastez acum ...

o mentiune legata de parcarea asta ... opriti-va doar sa va faceti o pauza de 45 sau ceva ... nu dormiti in ea!!! eu nu mai pot! mi-au furat un palet de electronice, cel putin. astept sa ajung la descarcare sa vedem tot ce s-a furat ... imi vine sa ma urc pe pereti de ciuda!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...
Vizitator Anonymous

Austria

A  Haag McDonald's langa Lomo A1n

A 13 Shell Wifi A1net Insbruck

A A1 Bp Wifi Freewave Haag

A A1 Bp Wifi Freewave St Polten

A A1 Bp Wifi Freewave Ybbs

A A1 Bp Wifi Laakirchen Freewa

A A1 Wifi Ansfelden

A A10 Bp Wifi Freewave Paternion

A A12 Bp Wifi Freewave Ampass

A A12 Bp Wifi Freewave Angath

A A12 Bp Wifi Freewave Weer

A A12 Bp Wifi Freewave Weer

A A13 Bp Wifi Freewave Brenner

A A13 Bp Wifi Freewave Brenner

A A2 Bp Wifi Free langa Wiena

A A2 Bp Wifi Freewave Alland

A A2 Bp Wifi Freewave Nitscha

A A2 Shell Wifi Zobern

A A25 Wifi Wels

A A8 Bp Aistersheim P Kaja

A A9 Bp Freewave Van E Net

A Apethlon Wifi

A Bp Freewave Sattledt A9

A Bp Wifi A8 sub Linz Freewa

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 4 weeks later...
  • Members

la toate OMV din UNGARIA 1 ORA LA UNELE AGIP IN H TOT O ORA LA TOATE  MCDONALS CU CONDITIA SA FI APROAPE MAX 30 METRI.............. LA PRIMU PECO PE M5 LANGA PECO DIRECTIA BUDAPESTA............ ULTIMU PECO PE M5 APROAPE DE RESTAURANT...........PE MO LA RESTAURANT.................. PE ITALIA SPUNEA UN COLEG CA IN ZONELE INDUSTRIALE 90 LA SUTA GASESTI.FALS      99,9 NU GASESTI SANT PAROLATE ................AR TREBUI CU AJUTORUL CELOR CARE MENTIN SAITU FACUTA O HARTA PT A PUTEA NOTA LOCATIILE

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...
Vizitator Anonymous

In portul din Antwerp (Olanda) sunt cel putin 3 furnizori de wireless free. Am avut cursa de acolo cu banane pt buc si am stat in parcare aprox 9 ore pana a venit vaporul si au descarcat marfa asa ca am avut timp sa le testez pe toate. In functie de zona in care te afli in port poti gasi 1 sau 2 surse de net. Eu am avut net inclusiv in rampa cat am stat la incarcat la Belfruco intr-un capat izolat al portului (220 pt cei care cunosc zona)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...
  • 2 months later...
Vizitator Anonymous

In majoritatea parcarilor de pe autostrazi care au si peco sau restaurante, dar trebuie sa fii destul de aproape de ele pt semnal pt a-l folosi din camion.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...

Alătură-te conversației

Poți posta acum și să te înregistrezi mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Alipește ca text simplu

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    • Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.



×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Pentru a naviga pe acest site , trebuie sa respectati termenii Termeni de Utilizare.