Comunitatea soferilor profesionisti Sari la conținut

Am si eu o problema urgenta....


Postări Recomandate

  • Members

Ieri mi sa ridicat permisu timp de 1 luna de zile....depasire pe linia coontinua....am primit 15 zile...drept de circulatie...problema este in felu urmator... cam pe 11 martie...sau  12.....am examen la C+E.....nu stiu ce probleme o sa am....am cautat pe google...in carte...peste tot...nu am  gasit nimik....

daca o sa iau examenu c+e pana pe 16 martie o sa imi puna pe permis c + e ? sau trebuie sa astept pana pe 16 aprilie sa dau examenul......stie cineva....a avut cineva problema asta???

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

Ieri mi sa ridicat permisu timp de 1 luna de zile....depasire pe linia coontinua....am primit 15 zile...drept de circulatie...problema este in felu urmator... cam pe 11 martie...sau  12.....am examen la C+E.....nu stiu ce probleme o sa am....am cautat pe google...in carte...peste tot...nu am  gasit nimik....

daca o sa iau examenu c+e pana pe 16 martie o sa imi puna pe permis c + e ? sau trebuie sa astept pana pe 16 aprilie sa dau examenul......stie cineva....a avut cineva problema asta???

coane fanicaaa ai cam dat cu mucii in fasole,...NU AI DRET DE EXAMINARE..imi pare rau ca iti dau vestea asta proasta dar nu poti sa dai nici un examen nici macar sala nu mai zic de traseu.in primul rand in momentul in care intri la sala trebui sa prezinti PERMIS SI BULETIN clar sa fie,iar daca nu ma crezi dute la examen iti urez bafta maxima,dar scriene si noua daca te primit.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

examen de reducere a suspendari dreptului de a conduce se da doar daca ai permisul suspendat pe 2 sau 3 luni,asta doar ca sa ti se reduca la o luna,nu se da acest examen daca..

1) ai permis suspendat  pentru alcool

2) pentru nerespectarea treceri la nivel cu calea ferata

3) pentru depasirea vitezei cu mai mult de 50 km pe ora a vitezei legale

deci din cate stiu eu de pe la prieteni care au avut permisul luat din acelasi motiv ca al tau ai o luna de pauza prelungita incepand cu data din care ti sa expirat dovada provizorie.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

am sunat la  politia judeteana rutiera...si mi sa confirmat ca... pot sa dau examenul la teorie....dar nu pot sa dau orasul....la sala pot intra cu dovada.....dar la oras este obligatoriu  sa ai permisul......aia cu ''dobandirea prmisului se exclude'' ca am 1 luna suspendare....deci pe 17 aprilie dau orasu .....:((((( multumes celor care mi au raspuns...ne mai auzim....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Alătură-te conversației

Poți posta acum și să te înregistrezi mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Alipește ca text simplu

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    • Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.
×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Pentru a naviga pe acest site , trebuie sa respectati termenii Termeni de Utilizare.