Comunitatea soferilor profesionisti Sari la conținut

Despre Harti Trans Timisoara ...


Vizitator Anonymous

Postări Recomandate

  • Members

Salut colegilor.

Sunt nou pe forum, am citit toate posturile voastre pe forum legate de hartltrans.

Am un prieten bun care a plecat acum 2 saptamani la ei. Din cate am Vorbit cu el este multumit. este incepator la fel ca si mine. Nu ma astept sa cada miile de euro din cer.

Daca mai stie cineva cand este urmatoarea plecare ,pentru ca eu astazi am trimis dosarul la timisoara, il rog sa posteze pe forum.

"Sanatatea e mai buna decat toate"

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 139
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

  • Members

eu am trimis dosarul acum 2 saptamani si m-au sunat odata si mi-au cerut sa plec pe 5 August , si din pacate nu am putut deoarece firma la care lucram era in concediu si nu avea cine sa imi aprobe lichidarea, i-ar apoi , cand  au venit din concediu saptamana asta, i-am sunat si mi-au zis sa imi bag lichidarea ca inca mai au nevoie de soferi si mi-au trimis si repartitia la Fortele de Munca si trebuia sa plec vinerea asta pe 12 insa m-au sunat joi si cica sa amanat plecarea pe saptamana viitoare pentru ca Italia a intrat in concediu, si sa nu imi fac probleme ca eu sunt angajat. Acuma ramane de vazut sper sa fie totul in regula ca de semnat ceva contract nu am semnat nimica :|

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

stati linistiti colegilor incepatori ca o sa va cheme pe toti pentru ca au nevoie de soferi incepatori pe care sa-i plateasca cu 600 de euro pe luna ca vin incepatori stau 2-3-4-5 luni pana prind ceva experienta apoi care are noroc sa-i dea bernard camion mai ramane dar majoritatea pleaca si atunci e normal sa aibe tot tipul nevoie de soferii incepatori va spun din proprie experienta eu am lucrat la hartl cdoi ani jumate si cand m-am angajat eu la ei eram 40 de soferi romani restul erau turci si mergea super acum au 250 de soferi romani pe totgi turci i-au dat afara si bernard isi bate joc de joferi cum vrea muschi lui daca are o zi proasta vine in parcare cu rulete si masoara de la fiecare roata la dunga alba si daca nu este aceeasi distanta iti opreste 100 de euro din salar ca nu ai parcat bine asta este doar un mic exemplu daca la bernard nu-i convine ceva de tine iti spune sa-ti faci bagajele si sa pleci acasa dar nu cu buzul lor cu care ai venit la munca pleci cu ce sti eu am vazut multe in cei doi ani jumate cat am lucrat la ei efectiv pentru ei nu esisti ca persoana esti doar piesa care se afla intre scaun si volan o piesa care poate fi inlocuita oricand si pentru orice

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

salutare colegi

nimeni nu zice cat se plateste la aceasta firma ca titular ?

toti ca 600 ca incepator si daca ai noroc prinzi titular dar titularul cat ia ?

si inca ceva eu sunt ardelean cu bun simt si cei care isi vor bate joc de mine cand voi fi pe un camion sa nu uite ca bataia doare  eu nu merg sa dau bani unuia sau altuia eu merg sa castig bani ca este greu la noi si pentru mine toate necazurile trec prin stomac asa ca sa nu ajungem sa ne aducem aminte ca bataia doare. eu m-am saturat de pe acest forum cata bataie de joc este . acolo unde suntem noi tot noi sunte ROMANI rusine rusine si lor si celor care accepta bataia de joc

    imi retrag cuvintele si mii de scuze in caz ca gresesc

sa auzim numai de bine si drumuri bune tuturor

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

Salutare colegii!

Am ajuns la vomp si am si plecat in prima cursa.Pana acum foarte multumit.Am prins un titular foarte de treaba masina e mai rea (daf xf cu nr de TM) dar curse si km sa fie cat mai multe.

Numai bine!

ce numar ai mai exact?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

Salutare colegii!

La astia nu trebe sa ai 21 de ani?

Si inca o intrebare, eu de exemplu nu am carte de munca nu am fost agajat legal inca, cardu european de sanatate cum m-il fac, sau mi-l fac ei, cum ii treaba ca sunt nedumerit?

As vrea sa incerc si eu la ei ca incepator.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

Pentru colegii care urmeaza sa plece pe comunitate pentru prima oara si nu stiu exact ce lucruri sa ia cu ei necesarul ar fi :

                                      -ustensile igiena cu tot cu antiperspirant, unghiera ,servetele umede

                                      -medicamente ,de regula calmante usoare ,aspirine ,nurofen etc.

                                      -haine mai subtiri dar si vreo doua pulovere ,treninguri ,tricouri si in special ciorapi din bumbac

                                      -o pelerina scurta de ploaie ,sa fie comoda dar si rezistenta

                                      -tacamuri+castronel+cutit+cana

                                      -lenjerie pat+perna+patura

                                      -o agenda+pixuri sa va notati eventuale adrese si coordonate gps ale locatiilor greu gasite si eventualelor notite

                                      -supe instant , piureuri plic

                                      -conserve , salamuri uscate sau carne uscata pusa in untura in caldarusa de margarina

                                    -detergent rufe pt cazul cand aveti timp sa spalati in garaj la masina firmei

                                    -incaltaminte cu botul acoperit de regula pantofi cu intaritura in bot ; in Germania daca va opreste B.A.G.-ul si nu sunteti incaltati

                                      cu astfel de incaltari amenda pe loc

                                    - o pereche de papuci usori pt cand nu conduceti

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

-incaltaminte cu botul acoperit de regula pantofi cu intaritura in bot ; in Germania daca va opreste B.A.G.-ul si nu sunteti incaltati

                                      cu astfel de incaltari amenda pe loc  ,,,  fii serios omule cu aberatia asta,,astea s povesti spuse prin parcare la,,bautura,,

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

Crezi ce vrei eu conduceam incaltat numai cu papuci si m-au oprit odata si am incasat-o ; si eu am auzit de astfel de patanii si am ras ca si tine ; daca nu ti s-a intamplat tie inseamna ca nu-i real . Poti sa conduci si 6 luni si sa nu te opreasca nici dracul dar si cand te nimereste !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

Salutare colegii!

La astia nu trebe sa ai 21 de ani?

Si inca o intrebare, eu de exemplu nu am carte de munca nu am fost agajat legal inca, cardu european de sanatate cum m-il fac, sau mi-l fac ei, cum ii treaba ca sunt nedumerit?

As vrea sa incerc si eu la ei ca incepator.

Salut,

da, trebuie sa ai 21 de ani impliniti.

Carte de munca nu conteaza daca nu ai. :) Te duci la Casa judeteana de asigurari de sanatate si vezi acolo ce si cum. Probabil va trebui sa platesti o suma de bani, sau nu. cel mai sigur mergi si vezi ce si cum.

si eu tot la ei merg ca incepator :)

Pentru colegii care urmeaza sa plece pe comunitate pentru prima oara si nu stiu exact ce lucruri sa ia cu ei necesarul ar fi :

                                      -ustensile igiena cu tot cu antiperspirant, unghiera ,servetele umede

                                      -medicamente ,de regula calmante usoare ,aspirine ,nurofen etc.

                                      -haine mai subtiri dar si vreo doua pulovere ,treninguri ,tricouri si in special ciorapi din bumbac

                                      -o pelerina scurta de ploaie ,sa fie comoda dar si rezistenta

                                      -tacamuri+castronel+cutit+cana

                                      -lenjerie pat+perna+patura

                                      -o agenda+pixuri sa va notati eventuale adrese si coordonate gps ale locatiilor greu gasite si eventualelor notite

                                      -supe instant , piureuri plic

                                      -conserve , salamuri uscate sau carne uscata pusa in untura in caldarusa de margarina

                                    -detergent rufe pt cazul cand aveti timp sa spalati in garaj la masina firmei

                                    -incaltaminte cu botul acoperit de regula pantofi cu intaritura in bot ; in Germania daca va opreste B.A.G.-ul si nu sunteti incaltati

                                      cu astfel de incaltari amenda pe loc

                                    - o pereche de papuci usori pt cand nu conduceti

mersi de sfaturi Salbatic, am sa tin cont de ele! :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

Salutare!

Am trimis si eu dosarul la timisoara, pe 12 august a fost primit, m-au sunat si mi s-a spus ca pe la sfarsitul lunii o sa fiu sunat iar.

Mai stie cineva cand se pleaca?

Multumesc Salbatic, Foarte utila lista ta .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

dupa o gramda de posturi citite si comentate a venit si randul meu sa imi incerc norocul la Hartl. maine trebuie sa fiu la TM la 12:30. Promit ca am sa revin si eu cu posturi cum au facut-o si altii despre cum este viata la Hartl si cu ocazia aceasta le multumesc celor care au venit cu un sfat bun sau cu o ideea folositoare. Bafta tututor

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

pt colegu salbatic,,,,,,,,,,,,,ha haaaaaaaaaaaa,,,,,,esti tare frate cu postul tau cu BAG,,,,,,extraorndinar,,,,,,!!!!ce povesti de parcare,ce povesti de statie,,,,!!!!! ce sant alea,,,?mici copii,,,,!! aici ii paradisul povestilor si aberatilor de orice tip si forma,,,,,,,!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

Colegule lkw_daniel.Daca spre exemplu intr-o noapte intr-o parcare ti se fura un rinichi si vii si ne spui noua pe urma,cine crezi ca te va crede?Niciodata nu credem pana nu ni se intampla noua...ca doar asa suntem.Radem bine de altii dar cand ni se intampla noua ne ferim sa spunem si la altii sa nu cumva sa rada de noi.

Felicitari colegului Salbatic care a cuprins foarte bine ceea ce trebuia sa aiba un sofer comunitar la el indiferent ca e sau nu incepator.

Si treaba cu papucii chiar asa este...scrie si in lege ca nu ai voie la volan cu slapi si sandale doar cu varf acoperit gen adidasi sau tenisi/basketi."Intaritura in bot" cred ca vrea sa insemne bombeu metalic.Aia se cere daca trebuie sa descarci/incarci cateodata pe santiere alaturi de vesta refletorizanta si casca dar doar cat esti pe raza santierului.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

salut colegii!

In legatura cu bocanci pot spune ca iti sunt necesari la descarcari,incarcari...dar daca ai niste adidasi negri mai scapi...eu am albi si trebuie sa ii iau neaparat.In rest e foarte bine pentru mine.

Pentru viitori colegi care vin le urez multa bafta si sa nu le fie frica ca si titulari sunt oameni nu sunt asa de rai cum se scrie pe aici.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

pt colegu ciubacka (daca te pot numi coleg) dupa ce rasp ai dat,,,,,,,(

Si treaba cu papucii chiar asa este...scrie si in lege ca nu ai voie la volan cu slapi si sandale doar cu varf acoperit gen adidasi sau tenisi/basketi."Intaritura in bot" cred ca vrea sa insemne bombeu metalic.Aia se cere daca trebuie sa descarci/incarci cateodata pe santiere alaturi de vesta refletorizanta si casca dar doar cat esti pe raza santierului........),,,se cere aproape la toate locurile de incarcare si descarcare din eu,,,vesta si bocanci,,,iar in legatura cu slapi sandale si alte incaltari,,,,,nu au treaba cu tine(depinde peste cine dai) daca au legatura la spate,,asta se cere,,!!!!!eu ti le spun traite de mine,,,nu citite de pe net de undeva,,,!!!!da,,ai dreptae,,daca mi s,ar fura un rinichi clar ca n,as posta aici,,,!!!oricum sant off topic dar nu m,am putut abtine ,,,drumuri bune ,,,,

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...
  • Members

Pentru colegii care urmeaza sa plece pe comunitate pentru prima oara si nu stiu exact ce lucruri sa ia cu ei necesarul ar fi :

                                      -ustensile igiena cu tot cu antiperspirant, unghiera ,servetele umede

                                      -medicamente ,de regula calmante usoare ,aspirine ,nurofen etc.

                                      -haine mai subtiri dar si vreo doua pulovere ,treninguri ,tricouri si in special ciorapi din bumbac

                                      -o pelerina scurta de ploaie ,sa fie comoda dar si rezistenta

                                      -tacamuri+castronel+cutit+cana

                                      -lenjerie pat+perna+patura

                                      -o agenda+pixuri sa va notati eventuale adrese si coordonate gps ale locatiilor greu gasite si eventualelor notite

                                      -supe instant , piureuri plic

                                      -conserve , salamuri uscate sau carne uscata pusa in untura in caldarusa de margarina

                                    -detergent rufe pt cazul cand aveti timp sa spalati in garaj la masina firmei

                                    -incaltaminte cu botul acoperit de regula pantofi cu intaritura in bot ; in Germania daca va opreste B.A.G.-ul si nu sunteti incaltati

                                      cu astfel de incaltari amenda pe loc

                                    - o pereche de papuci usori pt cand nu conduceti

ma petrica...ce sfaturi dai,mor de tine....:):)...oricum foaarte utile...mai putin aia cu bocancii...cum mama naibi sa stai incaltat cu bocanci aia 4 ore la volan si dupa sa te descalti??..pai cade naiba si tapiteria de pe tavan...nu mai zic de paru din nas....te pup
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Alătură-te conversației

Poți posta acum și să te înregistrezi mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Alipește ca text simplu

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    • Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.



×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Pentru a naviga pe acest site , trebuie sa respectati termenii Termeni de Utilizare.