Comunitatea soferilor profesionisti Sari la conținut

Despre Harti Trans Timisoara ...


Vizitator Anonymous

Postări Recomandate

  • Members

Hai sa aveti sanatate colegii! Sunt nou pe aici. Stie cineva cum mai merge treaba la ita tg mures? A lucrat un vecin de al meu acum doi ani la ei atunci mergea bine firma. Acuma daca stie cineva cum este pe acolo. Vreau sa va zic ca sunt un fecioras de 19 ani si cam sunt cu capu-n nori ca visez la firme dealea dar incercarea moarte nare zic eu...Multumesc anticipat!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 139
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

  • 3 weeks later...
  • Members

Sal.colegii.Pt.cei care au mai lucrat la Hartl,imi poate spune cineva daca m-ar angaja daca sunt din Suceava,ar fi o problema distanta?.Mersi.Eu sunt incepator,am toate actele pe care acestia le cer chiar si cardul european dar nu am experienta pe tir,doar pe camion 7,5 to 2 ani in Italia.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

Sal.colegii.Pt.cei care au mai lucrat la Hartl,imi poate spune cineva daca m-ar angaja daca sunt din Suceava,ar fi o problema distanta?.Mersi.Eu sunt incepator,am toate actele pe care acestia le cer chiar si cardul european dar nu am experienta pe tir,doar pe camion 7,5 to 2 ani in Italia.

NU imi vine sa cred ca vrei sa te duci la ei cand in judet ai foarte multe firme de transport unde se castiga peste media marilor firme din restul tarii.Chiar nu ai pe nimeni sa te recomande sau sa te ia cu el macar o luna?caci din pacate angajarile se fac pe baza de recomandari si mai putin prin anunturi locale.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

Salut    Si eu dat chiar azi un telefon la ei , si am sa incerc sa vad cum e si cu ei , degeaba spuneti ca nu e bine sau nu e platit  dar subscriu la ce au zis colegi din fata mea , e greu pt un incepator sa intri pe piata mai ales cand toate firmele cer min 1 an pe extern experienta, degeaba stiu ,degeaba am mers , si stiu ca ma pot descurca daca nicaieri nu scrie acest lucru , degeaba le spun ca am o cursa de italia si una de olanda  iar intern merg snur, Asta e realitatea  mergi 6 luni -1 an si dupa aia poti sa iti cauti in alta parte .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

Nu recomand aceasta companie, deoarece filiala din Timisoara este condusa de un personal incompetent, cu alte cuvinte si tradus mai pe romaneste (hoti, tigani, inapoiati comunisti si mincinosi). E pacat ca au patat numele companiei germane, dar dupa cum se stie, unde se baga romanii, strica tot.

Pe langa faptul ca la angajare ti se cere o "caruta" de acte, munca este pe masura si rasplatita cu multumiri, ca banii sunt la ei. Cred ca orice conducator profesionist care isi respecta si apreciaza munca depusa, nu accepta conditiile mizerabile de la Hartl Transport Timisoara. Dupa cum bine se stie, sa lucrezi pe comunitate cu 500 euro lunar, nu pica bine nimanui, in plus - chiar daca ai o vasta experienta in transporturile internationale, pentru a intra pe post de titular, trebuie sa fii mai intai ucenic vreun an de zile, adica mai pe direct sa fii carpa de spalat pe jos a soferilor si sa mirosi ciorapii si chilotii imputiti ai "titularilor"; ca asta e viata, mai intai sclav si apoi imparat.

... Si altceva: Doamnei Camelia Filip de la Departamentul Resurse Umane, care face angajari telefonic - cred ca Hartl Transport are suficienta cerneala si coli A4 pentru a imprima documentele angajatilor, nu cred ca e nevoie de niciun curierat rapid pentru a trimite documente; exista internet si s-a inventat imprimanta, daca nu stiati, suntem in anul 2011.

AM MAI ZIS SI REPET: "ROMANIA ISI VA REVENI ATUNCI CAND VOR TRECE TOATE GENERATIILE NASCUTE IN REGIMUL COMUNIST".

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

Pt. CRY73!Incearca la Suceava Logistic.Plateste mai bine ca Hartl si e din judet.Daca ai 2 ani sofer pe cartea de munca te ia.Nu le spune ca ai lucrat numai pe 7.5.Spunele ca ai lucrat pe camion mare ca nu te pune la proba.Nu au camioane in tara.Cand ajungi la camion fi putin mai atent si vei reusi.Nimeni nu sa nascut sofer.Nr de telefon gasesti pe net.Iei cam 1300 pe luna plus salar.bafta!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

salut colegii,

da SALBATIC,am vorbit cu o femeie si mi-a dat ok-ul.probabil ca nu sunt atat de scrupulosi in sensul asta,oricum,incercarea moarte n-are.

si pana la coada unde sa te angajezi in imputita asta de tara...am ajuns sa nu mai suport nici sa mai respir aici,nu datorita oamenilor de rand(care si ei au o anumita vina pentru toata situatia asta) dar mai ales acelora care ajunsi peste noapte in cine stie ce functii de conducere (chiar si dispecer) au impresia ca sunt nemuritori si lor le este permis orice.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

Nu recomand aceasta companie, deoarece filiala din Timisoara este condusa de un personal incompetent, cu alte cuvinte si tradus mai pe romaneste (hoti, tigani, inapoiati comunisti si mincinosi). E pacat ca au patat numele companiei germane, dar dupa cum se stie, unde se baga romanii, strica tot.

Pe langa faptul ca la angajare ti se cere o "caruta" de acte, munca este pe masura si rasplatita cu multumiri, ca banii sunt la ei. Cred ca orice conducator profesionist care isi respecta si apreciaza munca depusa, nu accepta conditiile mizerabile de la Hartl Transport Timisoara. Dupa cum bine se stie, sa lucrezi pe comunitate cu 500 euro lunar, nu pica bine nimanui, in plus - chiar daca ai o vasta experienta in transporturile internationale, pentru a intra pe post de titular, trebuie sa fii mai intai ucenic vreun an de zile, adica mai pe direct sa fii carpa de spalat pe jos a soferilor si sa mirosi ciorapii si chilotii imputiti ai "titularilor"; ca asta e viata, mai intai sclav si apoi imparat.

... Si altceva: Doamnei Camelia Filip de la Departamentul Resurse Umane, care face angajari telefonic - cred ca Hartl Transport are suficienta cerneala si coli A4 pentru a imprima documentele angajatilor, nu cred ca e nevoie de niciun curierat rapid pentru a trimite documente; exista internet si s-a inventat imprimanta, daca nu stiati, suntem in anul 2011.

AM MAI ZIS SI REPET: "ROMANIA ISI VA REVENI ATUNCI CAND VOR TRECE TOATE GENERATIILE NASCUTE IN REGIMUL COMUNIST".

Sant  total de  acord  cu  tine  ,dar  te  rog ,hai sa  nu  facem afirmati  rasiste  nefondate,a fii Tigan nu  inseamna  ca  esti  neaparat  hot.Cred  ca  esti destul de  sociabil ca  persoana  sati dai seama  ca  nu  totul e  gri  pe  lumea  asta.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

am trimis numai actele prin posta,lorry 8612.

-copie carnet de conducere-3b

-copie pasaport-1b

-copie certificat de nastere-1b

-copie certificat casatorie-1b

-copie certificat de nastere copil(copii)-1b

-copie diploma de bacalaureat sau ultima-1b

-copie card tahograf-2b

-copie atestat transport marfa si ADR-2b

-copie cazier judiciar-1b

-copie card european de sanatate-1b

-copie adeverinta medicala-1b.

acum astept sa ma sune si sa mai vedem...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

Eu am trimis dosarul la ei acum o saptamana ,in care am si fisa medicala asta tip AB ,pe care am facut-o in februarie ca ne-a dus firma la care lucrez .Pe rezultate scrie apt medical marfa ;m-au sunat de la Hartl sa-mi spuna ca toate actele sunt ok dar nu-mi accepta fisa med pt ca nu scrie apt med. marfa int. si intl. Acum am fost si am facut alta fisa si alte analize +o encefalograma pt a putea obtine rezultatul cerut ;maine le trimit prin fax .Si daca mie nu mi-au acceptat fisa aia din febr tie o sa-ti accepte adeverinta aia ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator Anonymous

colegi eu lucrez la hartltrans timisoara din 2007 septembrie si eu am inceput cu 7 la suta dar pentru incepator se merita dar sa inveti repede nu mai mult de o luna un comion costa peste 90000 mieuro si e destul de mult penru o firma din romania va salut si mai insistati

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

colegi eu lucrez la hartltrans timisoara din 2007 septembrie si eu am inceput cu 7 la suta dar pentru incepator se merita dar sa inveti repede nu mai mult de o luna un comion costa peste 90000 mieuro si e destul de mult penru o firma din romania va salut si mai insistati

deci...sa incercam si asa : colegi eu lucrez la hartltrans timisoara din 2007 septembrie. si eu am inceput cu 7 la suta dar pentru un incepator se merita , ideea e sa inveti repede,sa nu dureze mai mult de o luna.un camion costa peste 90000 mii euro si e destul de mult pentru o firma din romania. va salut si mai insistati.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator Anonymous

colegu sint la hartltrans din 2007 septembrie si atuncea aveau 9 tir daf acuma au peste 100 , km fac peste 16000 km si am 10 la suta plus 100 km daca fac mai mult de o incarcare sau desc ,dar se lucreaza mult in chipaji.am loat si eu bani putini dar asa e una calda una rece, lucrez siofer din 2004

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Alătură-te conversației

Poți posta acum și să te înregistrezi mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Alipește ca text simplu

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    • Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.



×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Pentru a naviga pe acest site , trebuie sa respectati termenii Termeni de Utilizare.