Comunitatea soferilor profesionisti Sari la conținut

Despre Harti Trans Timisoara ...


Vizitator Anonymous

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 139
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

  • 2 weeks later...
  • 4 weeks later...
Vizitator Anonymous

am 2 luni de cand m-am angajat la ei dar se pare ca la birouri unde baga banii ploua,lipsa 150 euro pe prima luna,lipsa pe a doua luna 100euro. momentan astept sa se clarifice prima lipsa cat despre a doua .....s-ar putea sa ninga.....

...iar despre experienta la hartl pt cei care au de gand sa vina, sa nu prindeti un titular idiot care sa va faca cardul varza, sa conduca pe el in locul vostru,etc, genul betiv.( da sunt si specimene de astea la hartl), si care alearga pt multi kilometri, in rest as putea spune ca e k,sunt si titulari buni,baieti tineri si de treaba cu capul pe umeri, dar in rest padurea e cam uscata la hartl. astept pt experienta si apoi....

...in fine important e ca am intalnit persoane care au lucrat mult timp la hartl au plecat si nu regreta,deci e si loc de mai bn, ii dau dreptate la colegu cu experienta pe international(e mai usor decat in RO) ar trebui sa fie invers :-))))))))))))

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

sa nu prindeti un titular idiot care sa va faca cardul varza, sa conduca pe el in locul vostru,etc, genul betiv.( da sunt si specimene de astea la hartl), si care alearga pt multi kilometri

Salut colegu ,

Vina iti apartine in totalitate , cum adica lasi pe altu sa conduca pe cardul tau ?  Tu ai ajuns la ei sa te plimbi ? Nu te-ai dus sa muncesti ? Crezi ca doare pe cineva burta de cardul tau ? Te-ai gandit ce se intampla daca va oprea cineva ? Vezi ca 28 zile e valabila "pocitania" pe card. Cat timp cardul tau e pus in slotul sofer 1 tu ar trebui sa fii la volan , daca "veteranul" vrea sa alerge ptr multi km sa o faca pe cardul sau.

Drumuri usoare.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

Salut colegii!

Eu sunt la hartl de 3 luni si deocamdata sunt multumit.Fac si experineta si iau si bani.Din acei 600 eur cam 400 raman cu ei in mana.Am prins un tutular bun de la care am avut ce sa invat

Intradevar se conduce mult fiind program de 2 dar daca vrei sa lucri si sa castigi experineta si iti si place(ma refer sa fii sofer de camion) sa mai iei si ceva banuti e oki firma.Acum fiecare cum crede.

Va doresc drumuri bine si numai bine!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

Va salut colegii. Am si eu doua luni la Hartltrans, am venit acasa acu pe 12. Ce zicea colegu cu condusl pe cardul tau este foarte adevarat, sunt titulari care nu lasa din prima incepatorul sa mearga sau fac calculul la program in asa fel incat sa pice incepatorul sa ajunga la descarcare si sa aibe motiv sa se urce pe cardul lui. Dar.......atata timp cat tu ca si ajutor nu ii dai voie sa conduca pe cardul tau nu are cum sa o faca cu forta. Sunt si multi oameni de treaba dar si multe jigodii. Eu unu cu primul meu titular mergeam de drag, cu al doilea.....Parerea mea e ca pt cei fara experienta (chiar si pt cei fara exp pe comunitate) e o firma foarte buna. Cat despre salar sincer eu nu am avut probleme, mie mi-au dat toti banii fara probleme si fara intarzieri. Numa bine, drumuri bune sa aveti

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...
  • Members

va salut domnilor eu lucrez la hartl trans din luna august am mers odata cu ionutz 89 care de asemenea imi e un prieten foarte bun in prima luna am avut ca titular un baiat de vreo 30 de anii si am avut bafta sa prind un daf xf 105 460 manual sincer titularul meu a fost un om de milioane m-a luat de la zero dar la sfarsit mi-a martueisit ca nu i-a parut rau de condus unu pe cardul celuilalt nici nu s-a adus vb macar adica nu mi-a calculat nici un fel de traseu si nici nu m-a dat jos de la volan asa cum fac altii m-a invatat numai lucruri bune pt care sincer si azi ii multumesc am stat 5 saptamani cu el si am prins toate extremitatiile europei cu banii nu-s probleme atata timp cat rapoartele saptamanale sunt trimise la timp de titular adica pana pe data de 5 a fiecarei luni adica eu am luat exact cat trebuia a doua luna amprins un titular si mai ok adica am stat de drag am avut si bafta de a lua un daf nou nout la doar 16 km direct din reprezentanta acesta fiind automat la fel si cel de-al doilea titular m-a corectat la carteva lucruri cu banii iar nu am avut probleme acuma depinde sunt fel si fel de oamenii in firma parerea mea ca firma hartl e super ok pt cei fara gram de experienta e normal ca dupa ce capetii experienta sa te duci pe banutii mai multi dar o intrebare am? cine te ia fara experienta ? e normal ca titularii sa fie mai asprii in cazul in care dau de cate un ajutor care nici dupa o luna habar nu are sa desfaca o prelata sa lege o chinga sau sa verifice un CMR sau au fost cazuri in care un ajutor dupa 3 luni habar nu avea sa schimbe cardurile sau a mers doar cu masina automata si habar nu are de o manuala cu jumatatii atunci va intreb ce pretentii are acel ajutor vrea sa fie titular sa castige banii cand el habar nu are sa se suie pe un tren etc. eu sincer nici nu ampretentii la o titularizare pana prin ianuarie februarie pt ca sunt multe de invatat pe care daca prinzi un om capabil ti le va spune. Sincer toata stima pt soferii de la hartl si aici zic de cei care au peste 2 anii in firma nu e usor luna de luna sa invetii pe cineva cum e cu tirul e adevarat sunt si oamenii" mai aiuriti" dar majoritatea adica vreo 80% sunt foarte ok un lucru tre sa il avetii in vedere cei care urmatii sa mergetii la hartl si sa fiti ajutoare lasatii figurile si fitele acasa si ascultati-va titularul pt ca daca omul ala vede ca avetii buna vointa de a invata totul va fi ok daca nu e normal sa nu va convina va doresc vafta si succes

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...
  • Members

Va salut colegii. Am si eu doua luni la Hartltrans, am venit acasa acu pe 12. Ce zicea colegu cu condusl pe cardul tau este foarte adevarat, sunt titulari care nu lasa din prima incepatorul sa mearga sau fac calculul la program in asa fel incat sa pice incepatorul sa ajunga la descarcare si sa aibe motiv sa se urce pe cardul lui. Dar.......atata timp cat tu ca si ajutor nu ii dai voie sa conduca pe cardul tau nu are cum sa o faca cu forta. Sunt si multi oameni de treaba dar si multe jigodii. Eu unu cu primul meu titular mergeam de drag, cu al doilea.....Parerea mea e ca pt cei fara experienta (chiar si pt cei fara exp pe comunitate) e o firma foarte buna. Cat despre salar sincer eu nu am avut probleme, mie mi-au dat toti banii fara probleme si fara intarzieri. Numa bine, drumuri bune sa aveti

stati calmi ma baieti...nu va entuziatimati..aveti tot timpu din lume sa plangeti dupa bani...
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 months later...
  • 1 month later...

Alătură-te conversației

Poți posta acum și să te înregistrezi mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Alipește ca text simplu

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    • Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.



×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Pentru a naviga pe acest site , trebuie sa respectati termenii Termeni de Utilizare.