Comunitatea soferilor profesionisti Sari la conținut

Nota intre 1 si 10 firmei la care lucrati


Postări Recomandate

  • 2 weeks later...
  • Members

pt firma tehnostrade sau umb nota 3 ,,program cat berila 13 16 ore pe zi umilinta din partea inginerilor pana si un lopatar este vazut mai bine decat un sofer ,nu concediu salar 720 pe cartea de munca in mana intre1600  2700 lei  masinile sunt la pamant marea majoritate ,,,,datorita celor de la barlad vaslui sau stricat totul in firma lu nea umrarescu aaa uitasem motorina se plateste cu 20 lei litru  consum 35 36  la suta la actros cu 35 40 tone  intrebati cati soferi au plecat de la autostrada de la timisoara din cauza programului  in doua cuvinte umilinta si sclavism

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Moderators

Kurt Beier DK

nota 4!

a fost bine dar e din ce in ce mai rau..NOTA 4-5(asta ca sa fiu indulgent). Au ramas aceleasi masini bune(numai ca acum cand se strica ceva te rogi sa ti o repare kiar daca Zsolt e baiat fain si ti face programare), la salar nu intarzie(dar din ce in ce mai multi au surpriza sa l ridice..taiat din diverse motive),nu se mai lucreaza la program(f putine cazuri cand e totul ok) se pleaca greu acasa(cu amenintari ca te nu te mai primesc inapoi,etc) si se revine greu inapoi( daca vrei sa stai numai 3 sapt acasa te tin ei 2-3 luni mai ales in perioada de dupa sarbatori), prioritate au "cateii" (care se tot inmultesc :)  ) si "donatorii" de cadouri(caserole cu mici, carnati prospeti, palinca,tigari etc)

Culmea este ca nu stie nimik Kurt Beier de toate astea!! Dar avem  "colegi romani" la office..pacat..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 4 weeks later...
  • Members

La H.V.G.Suceava eu le-as da cu indulgenta un 6 pt.urmatoarele motive:La angajare iti promite 10 la suta pe toti km parcursi dar cand ajungi la garaj pt decont ba ca ai depasit consumul si ti se imputa integral iar km pe Romania nu ti-i mai plateste cu 10 la suta,doar 5 la suta.Eu am stat defect in Germania 6 zile si nu mi-au dat nimic,defectiunea nu a fost din vina mea.Am fost norocos cand le-am spus "pa" si mi-au achitat ultimul decont cu o intarziere de vreo saptamana.

In prezent sunt la firma "La Marra"Ferentino in Italia,banii la timp,in fiecare 15 cate 940Ron si 1891 euro deci sunt f.multumit.Eu le-as da un 9 cu plus.Nu alerg dupa km,sunt platit la zi si merg doar la program(sunt cu card)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members
pt firma tehnostrade sau umb nota 3 ,,program cat berila 13 16 ore pe zi umilinta din partea inginerilor pana si un lopatar este vazut mai bine decat un sofer ,nu concediu salar 720 pe cartea de munca in mana intre1600  2700 lei  masinile sunt la pamant marea majoritate ,,,,datorita celor de la barlad vaslui sau stricat totul in firma lu nea umrarescu aaa uitasem motorina se plateste cu 20 lei litru  consum 35 36  la suta la actros cu 35 40 tone  intrebati cati soferi au plecat de la autostrada de la timisoara din cauza programului  in doua cuvinte umilinta si sclavism

bai colegule care esti u asa profesor .......de ce vb de baieti de la Barlad cand cred ca u ai vazut masinii numai bascule 8ori 4 in viata ta si aleaa noroc de mosto` UMB ca altfel cred ca nici in viteza nu stia sa bagii ....daca ai mancat o paine acolo uitate in curtea ta si apoi vb de ala si celalt dar cand esti cineva......nu-i frumos [-x Atentie la limbaj.Lasa de dorit!In plus cred ca este de bun simt,chiar daca regulamentul nu prevede asa ceva,sa scrii corect fara a folosi prescurtari.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

Compact transport (hindelang) - nota 5. esti platit la km - 0.10 centi si salariul pe tara. faci un maxim de 11.500-12.000 km pt ca treci frecvent cu vaporul it-gr si retur(am trecut si de 6 ori in o luna) iar pe vapor nu da nimic, dar au fost luni in care cu greu am ajuns la 10.000 km. banii vin cu intarziere(ex: `diurna`-adika km aferenti lunii ianuarie tre sa ii vireze in 25 februarie , dar mai repede de 2-3 martie nu vezi banii) si avansurile pt cursele de gr daca nu ajung pana in data de 5 a lunii urmatoare nu vezi banii decat peste o luna. ce sa zic , in lipsa de altceva si daca sunt probl financiare in familie merge, dar eu va zic ca nu a fost luna in care sa mi se vireze mai mult de 800-900 euro chiar daca am facut 11-12.000 km , deoarece in ultimele zile din luna aveam cursa de grecia si avans de cursa de 300 euro,si nu aveam cum sa folosesc acei bani pe luna in curs si automat la calculul km acei bani se retineau. drumuri bune si asfalt uscat

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...
  • Members

ARCESE: nota 7,5+ ca la orice firma sunt plusuri si minusuri,dar daca poti demonstra ca esti profesionist,nimeni nu iti va impune sa faci ceva ilegal (carduri scoase,mers peste program,etc). Plusuri: cursele sunt destul de usoare si cat de cat fixe, poti lucra singur sau in echipaj, nu se impune consumuri nesimntite (genul, 25%-27% ),banii vin la timp,etc. Minusuri: nu sunt frigidere pe masini si in garaje esti obligat sa porti vesta si bocanci.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

Verbeken NV-nota 8,minusuri la aceasta firma,dispecerii uita de ei si daca ar putea ai lucra non stop,plusuri bani frumosi si la timp,nu consumuri motorina,traseele le alegi tu important sa ajungi la timp la destinatie,respect,una din firmele cele mai serioase!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members
VOS LOGISTICS ROMANIA un 10 cu felicitari!iar fost EVWIJK un 2 cu indulgenta!

esti foarte tare pittbul,,,!inainte cu 2 pagini ai acordat de vreo 3x nota 10 la Van Wijk,,,

vad ca coontinui cu 2 +-urii la vos

acuma sant un pic curios cand ii vine la Vos randul la nota 2 ?.. :-w

Rebelul&Mihaila Gelu&Alex1182 va puteti lua de,o mana toti 3 la subiectul asta,!

sa nu fiu chiar off topic.fiind un fost angajat Jost Group acord un 6-7 firmei,,tot timpul ii loc si de mai bine la orice firma !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...
  • 2 weeks later...
  • Members

DAN CARGO LOGISTIC

o firma de nota 3

am lucrat la 3 saptamani ,a promis curse tur-retur Ro - Nl si am stat 3 saptamani pe comunitate in echipaj

A promis 7 euro/100km si a platit 3,5 euro

Salariu pe tara nu a fost platit nici pana in prezent

daca vreti sa va angajati la el aveti mare grija

are un Daf cu 550000km bord si o Scania 400 .mare GRIJA

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Alătură-te conversației

Poți posta acum și să te înregistrezi mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Alipește ca text simplu

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    • Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.
×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Pentru a naviga pe acest site , trebuie sa respectati termenii Termeni de Utilizare.