Comunitatea soferilor profesionisti Sari la conținut

Nota intre 1 si 10 firmei la care lucrati


Postări Recomandate

  • Members

TRANSMEC RO....nota 9


  • 1) salari la timp
    2)se respecta programu
    3)dusuri la fiecare locatie a lor(nu de 5 stele dar ai unde sa faci)
    4)camioane bune
    5)nu te pune sa mergi cu magnet(daca il pui,este pe barba ta)
    6)orice problema ai,ti se rezolva

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

comentariu eliminat !!  ( art 2 punctul b regulamentul forumului ) Krakkai Claudiu, ai uitat de ce ai fost dat afara ???; Prima data cand ai venit in firma in 2010 in vara ai avut pe 19.10. accident in Franta- prelata rupta si bara indoita etk., nu a trebuit sa platesti nimic ,au platit altii pt.tine, la al doilea accident pe 18.1.-ai  rupt capac la lada de paletii si tot asa au platit alti pt. tine !, ti-au curs muci pe la Marcel la birou ca sa te angajeze din nou si i sa facut mila de un porc care are tupeu sa ii spuna la disponent ca el sa facut sofer pt. ca este puturos, cand ai fost dat definitiv afara din firma (pentru a doua oara)  ai vandut motorina in Italia de la camionul 434 (lkw nou- 10.000 km) si cand te-a intrebat disponentul ca este imposibil sa ai la un camion consum de 58 litri la suta ai spus ca tu nu bei  motorina !!!, atunci ti sa dat telefon si ai fost intrebat cum este posibil asa ceva si sa iti faci consumul singur ca asa nu merge mai departe. Care a fost raspunsul tau ??? Ai spus ca tu nu sti sa faci consumul si ca calculul pe hartie te depaseste !!!. Vrei sa fi platit la zi si cand esti intrebat de catre disponent cum poti sa faci pauza de 13 ore in parcare cu marfa la termen te simti deranjat cand ti se spune ca din cauza ta primeste firma penalizari mai mari decat face cursa !!!. Poti sa fi sigur ca toate firmele o sa primeasca de la firma Nothegger modul tau de comportament. Sa vedem cine mai angajeaja un hot si un nesimtit de cea mai joasa steta .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

2 cu idulgenta. patron certaret si care imputa din diurna tot ce vrea el,deci se atinge de bani. programul se respecta dar banii sunt putini,loc de munca nesigur si patron obsedat de GPS ul de monitorizare al vehicolului si nu exista fost angajat cu care sa nu se judece. RECOMANDARE ....  EVITATI CU ORICE PRET.

il cunosc personal pe dl A,,,,,,  O,,,,,u ...........DAR crede-ma ca la cate furturi a avut,la cate cantitati de motorina lipsa a avut, ma mir ca mai rezista,crezi ca dupa ce a alimentat 200 l,a facut 160 km si a mai alimentat ca a crezut ca ramane fara motorina cand pune frana ,,,,,,,,,,asta nu poti sa afirmi in fata unui om cu atata experienta in transporturii,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,ca se judeca cu fosti angajati este adevarat  dar fosti angajati ce au facut,,,,,,,,,,se numeste furt calificat ,,,,,,,,,,,,,,nu stiti ce inseamna ,,,,,,,,,,,,,cautati pe google sa vedeti ce inseamna furt calificat

  Daca gresesc cu ceva ma poti contrazice,dar cred ca nu este cazul  ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

RAIL

ROAD TRANS ,LIEGE BELGIA ,oameni au fost corecti cu mine pana la ultimul cent cu toate ca am plecat in canada ,se repecta timpul de lucru acolo unde am tras eu pt.ei inchiriat la liege langa aeroport pt.cine stie,la marcel coutrez mai au si scapari uneori ,dar cine nu are probleme nu simte ca traieste  :),eu as da un 8 ,mi-au platit biletul de avion si nu mi-au oprit din salariu chiar daca nu mai m-am intors la ei.rail road trans  OREYE-LIEGE ,BELGIQUE

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

Blomquist zic eu, nu merita mai mult de 8. Intr-adevar, se poate castiga peste 2000. Eu de la inceputul anului am reusit intr-o singura luna peste 1700, in rest cam 1550, media de 8000 km pe luna la DHL. Un punct pica din start pentru cabinele mici, iar un altul pentru service, care, cuprinzand si cauciucurile, nu mi se pare stralucit.

Apropos, nu stiu sigur, dar am auzit din mai multe surse ca se poarta "sacosa" pe la birou in Slovacia sau chiar la speditii. Asa poti, probabil sa-ti selectezi un salar de 2000...O firma ok pentru vremurile astea "crizate".

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

arcese transport romania nota 1 sclav curat dupa ce ca iei 1050 eur te mai pune sa scoti si cardul,sa depasesti programul de 21 orela lucru in 2 soferi programul de munca este de 3 luni nu ai frigider la tir mergi pe nationale cursele sunt calculate incat niciodata nu ajungi la timp ,te pune sa descarci tirul,ex, la cauciucuri,esti vizat tot timpul de politie ptr k stiu si ei ca nu sa respecta diagrama in germania de 3 ori ma oprit intro sapt.in italia mia confiscat tirul ptr.programul de lucru. etc

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

Traffico Mundial - Lleida -ES ,Filli Galassini.IT....nota 0 ( cu indulgenta ) //  ACJ Med cargo -Wardenburg -NL....nota 1 //  Trans Euro Buc. si  MVT tm . si Aquila ph si Car Trans ph ....hai sa spunem firme romanesti in totalitate plus Waberers (afara rade soarele in cabina plange soferul ) .....nota 1,5 spre 2 ....//Glass Parteners -Namur -B....nota 3 (in coborare ) //  Kim Johansen -DK , Hessers -B, De Rooy -NL, Wertz-B,Wan Wilden-B, Magetra-LX, etc ..nota 4 // Blomquist -SK, Kurt Beier -DK , Con Trans -DK ..poate si altele ...nota 5 ............................ dragi colegi ..sunteti indulgenti cu notele ...nu exista firme care sa merite cel mult 5 sau 6 ......sa fim seriosi ..toti vor cat mai mult si ofera cat mai putin ...din ce in ce mai putin ..asa ca va rog ..exact ca la examenul de bacalaureat ...rata de promovare este undeva sub 50 % .....dati note cu simt de raspundere ..toate cele bune ....si drumuri bune !!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...
  • Members

transeuroexpress94 srl nota 2 cu indulgenta pt ca isi bat joc de soferi indiferent de corectitudine,daca nu esti pupincurist nu esti bun,max 25 euro diurna pe zi,taie tot ce poate motorina telefon de serviciu rovigniete asa ca aveti grija la ei,FLORIN si MARIAN SINT PATRONII cu foamean glanda

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

Traffico Mundial - Lleida -ES ,Filli Galassini.IT....nota 0 ( cu indulgenta ) //  ACJ Med cargo -Wardenburg -NL....nota 1 //  Trans Euro Buc. si  MVT tm . si Aquila ph si Car Trans ph ....hai sa spunem firme romanesti in totalitate plus Waberers (afara rade soarele in cabina plange soferul ) .....nota 1,5 spre 2 ....//Glass Parteners -Namur -B....nota 3 (in coborare ) //  Kim Johansen -DK , Hessers -B, De Rooy -NL, Wertz-B,Wan Wilden-B, Magetra-LX, etc ..nota 4 // Blomquist -SK, Kurt Beier -DK , Con Trans -DK ..poate si altele ...nota 5 ............................ dragi colegi ..sunteti indulgenti cu notele ...nu exista firme care sa merite cel mult 5 sau 6 ......sa fim seriosi ..toti vor cat mai mult si ofera cat mai putin ...din ce in ce mai putin ..asa ca va rog ..exact ca la examenul de bacalaureat ...rata de promovare este undeva sub 50 % .....dati note cu simt de raspundere ..toate cele bune ....si drumuri bune !!!

Astea pe care le-ai enumerat mai sus, ai lucrat la toate??? Ca atunci cred ca altundeva e problema...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...
  • Members

pentru SILENCER ...nu nu am lucrat in toate aceste firme ..dar daca ai ani multi pe aici pe afara afli toate acestea din parcare colegul !!!..si daca un coleg iti spune asa ...nu pui botul la vorbe din parcare ...dar cand acelasi lucru iti este confirmat de mai multi colegi ce au trecut prin aceste firme ...inseamna ca exista cel putin 90% adevar ...am dat niste exemple la nimerala in comentariu pentru ca ..observ pe aici unii postaci ...care dau note asa doar ca sa intre in gratiile patronilor sau dispecerilor care se mai ..hlizesc pe aici ...sau unii poate dau note din lipsa de sinceritate ....colegul ...intre noi si ..restul de dupa tejgheaua unde dai actele exista o prapastie mare .....esti bun cat produci si te supui orbeste in efectul de turma ....daca incerci sa iti impui parerea esti eliminat ....trist dar adevarat ...best regards ;

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Alătură-te conversației

Poți posta acum și să te înregistrezi mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Alipește ca text simplu

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    • Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.
×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Pentru a naviga pe acest site , trebuie sa respectati termenii Termeni de Utilizare.