Comunitatea soferilor profesionisti Sari la conținut

Testul de conducere pentru angajare


Postări Recomandate

  • Members

      Salut am obsevat ca la  mai toate firmele de transport se da un asemenea test indiferent de vechimea in meserie , tocmai de aceea m-am gandit la un subiect nou care ar ajuta pe cei care doresc sa se angajeze , astept de la voi sa spuneti in ce a constat testul  dat , la ce firma ,pe ce camioane si cum vi s-a parut .  Asta pentru a ajuta incepatorii si numai caci se munceste pe masini diferite fiecare cum a avut posibilitatea .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

hai ca iti raspund eu..la lazar company am dat 2 teste practice:

1- traseu(a luat cate 3 persoane si ne-a pus pe rand sa conducem un Mercedes Actros(semi-automata cu impuls)

2- parcare cu spatele( am avut un daf, pt mine ca incepator a fost prima oara care mergeam cu daf si bagam cu spatele si am avut noroc..am bagat-o din prima, si alti soferii cu ani experienta au bagat-o din a 3-a), ai voie de 3 ori sa incerci sa o bagi..daca nu iti spune ca te baga la formare

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...
  • Members

                      Colegul Sooky este modest si recunoaste ca a avut si putin noroc , te apreciez pentru asta , asa am auzit si eu ca multi soferi cu experienta reusesc parcare cu spatele din mai multe incercari la un astfel de test  deoarece motivatia principala ar fi lungimea remorcii sau vagonului difera de la caz la caz (fiecare s-a obisnuit cu ce a muncit) . Ar mai intra in discutie si pe ce masina se da testul , daca este hidramata sau manuala , etc... Daca te pune sa pachezi cu spatele pe dreapta deja e ceva mai greu  :o

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Moderators

testarile depind si de angajator,cele mai multe sunt de genul i-a masina asta si parcheazo acolo,sau da cu spatele,etc.Totusi sunt si angajatori care sunt mai atenti cu cei pe care iar angaja si atunci testarea poate fi mai ampla,incluzind traseu,poligon sau test intrebari.Bine sunt si firme care nu te testeaza ,dar putine

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Alătură-te conversației

Poți posta acum și să te înregistrezi mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Alipește ca text simplu

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    • Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.
×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Pentru a naviga pe acest site , trebuie sa respectati termenii Termeni de Utilizare.