Comunitatea soferilor profesionisti Sari la conținut

Sunt indragostit de VOLVO !!!


Constantin13

Postări Recomandate

  • Members

Am avut o ocazie unica zilele trecute ca timp de 2 saptamani sa fac internationalul cu o ruda ce conduce pentru Antoniacci Trasporti.Am vazut locuri frumoase de peste tot- Austria, Germania, Belgia, Olanda, Franta si Italia (Torino,Genova,Savona).Ce pot sa spun cele mai bune autostrazi si locuri de parcare sunt la Franta.Cele mai moderne autostrazi la Olanda.Si cea mai buna mancare bineinteles in Germania ;).Podurile catre Genova si Savona iti taie rasuflarea, la fel si taxa pentru tunelul Mont Blanc ;D;

Dar cel mai important este ca sunt uimit de modul cum este construit si cum se conduce VOLVO FH 480  :D

IMG_4424.jpg

Pot spune cu mandrie ca VOLVO MA REPREZINTA 8)

IMG_4326.jpg

IMG_4258.jpg

IMG_4368.jpg

De salon nici nu mai vorbesc.Scaunele sunt foarte confortabile,atat la sofer cat si la pasager este exact acelasi scaun :),nu poti sa ai nici o pretentie fata de cum este asezat bordul si paturile.La volan m-am simtit excelent !

IMG_4251.jpg

IMG_4252.jpg

IMG_4255.jpg

Ce sa mai vorbim,sunt indragostit de VOLVO ;D

IMG_4299.jpg

IMG_4305.jpg

IMG_4498.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

Da da mersi vt 8)! truckerv era putina dezordine dar nu am pus eu pozele :P;D. Am uitat sa mai adaug ca oglinzile nici nu se compara cu cele de la un Mercedes,sunt aproape de 2 ori mai mari.Ca sa nu mai zic despre cum lasam in urma la deal si Mercedesurile si Daf si Manurile cu toate ce aveam peste 39 tone... mai bune motoare ca la Volvo nu sunt :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

Constantine...sa incerci Scania si apoi sa spui ca nu gasesti motoare mai bune.Sa petreci mai mult timp intr-un MAN si apoi sa te urci inapoi in Volvo.O sa iti lipseasca spatiul imens(comparativ cu Volvo)din MAN.Are Volvo partile lui bune,nu zice nimeni ca nu:)

Primul meu camion condus a fost Volvo.Imi amintesc ca m-am urcat in cabina si ma minunam ce mareeee e.Acum..ma irita cat de mica este:))

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Administrators

Da da mersi vt 8)! truckerv era putina dezordine dar nu am pus eu pozele :P;D. Am uitat sa mai adaug ca oglinzile nici nu se compara cu cele de la un Mercedes,sunt aproape de 2 ori mai mari.Ca sa nu mai zic despre cum lasam in urma la deal si Mercedesurile si Daf si Manurile cu toate ce aveam peste 39 tone... mai bune motoare ca la Volvo nu sunt :D

si despre motoarele de la IVECO ce ai sa mai zici, cand o sa conduci  ;D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 11 months later...
  • 2 weeks later...
  • Members

Cea mai buna mancare se mananca in Spania fara drept de apel. In Germania Snitel si cartofi si cam atat aaaaa si carnaciori. Dieta mediterana e cea mai marfa cu sigurana. Si eu sunt idragostit de Volvo!!! Daca imi cumpar camion va fi Volvo FH.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...
  • Members

Si eu tot fan Volvo.Am avut norocul sa conduc un Volvo Fh16 540hp nou nout,luat de la 10 km.Timp de 5 luni am mers cu el.O frumusete.Acum depinde dupa gustul fiecaruia.Tot respectul pentru ceilalti Man,Scania,Iveco toates faine si fiecare isi lauda marca si masina.

Drumuri Bune

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 4 weeks later...
  • 1 month later...
  • Members

frumos asta mic.......apropo colegii fiecare cu gustul lui si poate ca la multi le place confortul,la unii spatiul,la altii cum trage,dar cel mai apropiat de toate trei la un loc e man ul parerea mea.......bafta si drumuri bune!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Alătură-te conversației

Poți posta acum și să te înregistrezi mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Alipește ca text simplu

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    • Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.
×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Pentru a naviga pe acest site , trebuie sa respectati termenii Termeni de Utilizare.