Comunitatea soferilor profesionisti Sari la conținut

Giraud Ciorogirla


Vizitator Anonymous

Postări Recomandate

  • 2 weeks later...
  • Members

mai sunt colegi care poate da informatii despre firma giraud ciorogarla

Feritiva toti de firma Giraud.Te obliga sa mergi cu magnetu sau cum spun sa te conectezi la"internet".Platesc putin,si nu mai pleci din tara cu,camionu.Te duce cu microbuzu pana in Callais Franta si acolo se face schimbarea.Tata a platit 300 euro la motorina.TOTI CARE VRETI LA GIRAUD MAI BINE VA ALEGETI ALTA FIRMA

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator Anonymous

Feritiva toti de firma Giraud.Te obliga sa mergi cu magnetu sau cum spun sa te conectezi la"internet".Platesc putin,si nu mai pleci din tara cu,camionu.Te duce cu microbuzu pana in Callais Franta si acolo se face schimbarea.Tata a platit 300 euro la motorina.TOTI CARE VRETI LA GIRAUD MAI BINE VA ALEGETI ALTA FIRMA

Imi cer scuze ca intervin si ca ma bag,dar pot sa jur ca la toate firmele ii cate "unu" care zice ceva de rau..oare ce sa credem,chiar asa rau o fi peste tot???
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 5 months later...
  • Members

Eu nu inteleg un singur lucru de pe acest site si din pacate zic eu este foarte frecvent. Mare parte din utilizatorii acestui site sunt chiar soferi, dar mai sunt si pusti care viseaza sa fie soferi, pana aici totul mi se pare ok chiar le urez succes, doar ca sunt multi printre ei care se baga la discutii unde nu le este locul si vorbesc mult din auzite ,, ca tata a patit asta sau ca tata a facut asa sau ca un prieten a patit cv sau a facut cv'' sincer chestiile astea nu imi plac si chiar ma enerveaza. De ce nu stau frumos in banca lor si asculta in loc sa povesteasca pataniile altora.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

Uite unde era marele sofer la 21 de ani. Amice,as fi acceptat acest post din partea oricui, dar nu si din partea ta, domnule csongi,care iti stiu foarte bine trecutul, si oi fi eu doar sofer pe duba de 6 tone si nu pe 40, dar sunt sigur ca stiu cu ce se mananca, si ca multi din copii acestia chiar spun adevarul. Eu unul am multi prieteni de 17 , 18 ani care au tatii soferi, si fiindca au crescut cu ei, tatii lor isi impart problemele cu ei, si stii cum este, unii din copii spun adevarul , pentru ca asa sunt copiii, nu stiu sa minta. eu mai degabra imi fac griji pentru un nea' caisa "x" care este concediat si denigreaza firma decat pentru un copil. + nu te obliga nimeni sa ii asculti. EXPERIMENTATI fiecare pe pielea lui si dupa...veniti cu o poveste. cel putin ce-am patimit eu la Elion, numai eu si cu Dumnezeu stim.si daca aveam un copil pasionat, sigur ma descarcam la el....asa ca...nu va mai credeti atat de superiori la 21 de ani, ca eu unul m am suit pe primul 20 maxim autorizat la 14 ani. daca varsta nu iti permite nu inseamna ca nu stii despre ce este vorba. Nu neg ca sunt si care vorbesc doar pe baza auzitelor si etc....dar na....cum sa zic...nu iti convine...nu asculti, ti se da un sfat, il urmezi bine....nu il urmezi....iarasi bine.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 year later...
  • 2 weeks later...
  • 3 months later...
  • 2 weeks later...
  • Members

Sunt niste ESCROCI, am venit de 2 saptamani din cursa dupa un sejur de 8 sapt. se sta 8-10 sapt. dupa care se sta 2 acasa din care una o stai pe drum,schimbul se face la Veurne (Belgia) dureaza minim 1 ora pt.fiecare masina,se fac poze mai rau ca la un accident cu victime,orice zgaraietura o Platesti, ti se da 32 la suta consum (Niciodata nu o sa iesi daca nu esti de al lor) pentru ca tie ti se va da numai incarcaturi intre 22-28 tone,iam spus lui nea betiu (directorul)si a zis ca nu-l intereseaza incarcatura,32 la suta si atat. Ce este peste Platesti,ti se promit 37 de Euro pe zi si te alearga pe Nationale de te rupe 12-13000 km pe luna(la un calcul simplu 8,5 centi pe km si iti opresc si din aia prin diferite metode de Escrocherie.binenteles nu respecti traseul si ai iesit pe Autostrada fara sa ai accept Platesti,Orice ti se imputa intrun cuvant NU SE MERITA,nici macar sa incercati.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...
  • Members
salutare colegi

imi puteti da si mie cateva detalii sincere despre giraud?

tot aud si bune si rele si nu stiu pe care sa le iau in serios

stai cuminte fratioru cu giraudul tau,eu am stat 2 luni si cand mam intors a vrut betiu sai platesc 300 euro motorina,si mam certat cu el si ma lasat in pace iam spus in fata sa-si cumpere lumanari de banii aia,si pe urma ma suna fraieru dupa o saptamana dc vreau sa mai plec.....de giraud sa nu mai aud

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...
  • 1 month later...
  • Members
:ymapplause: Salut domnilor acest Dom Betiu care se spune ca este manager la Geodis,Giraud România sectia transport international este un escroc in costum domnilor promite foarte mult si face nimic minte și excrochează șoferii el și cu ,,albanezul,, de Ramzy care și a deschis restaurant în București cu specific marocan din banii opriti la motorină,cum procedează Atenție vă rog vii acasă la decont -da aveți consum de 32 dar hawoard truck spune ca aveti 180 litri nejustificati,nu am ce sa va fac trebuie să vă opresc banii,la 20 de persoane la 2 saptamâni cam câți banii ia.De ce am zis mujahedinii lui Betiu pentru ca este căutat in Franța ca ,,terorist,,dacă procedează cum v-am spus la el vin soferii care nu au nici o treaba cu meseria asta au darâmat pod la Antwerpen, au intrerupt curentul dărâmând un stâlp de curent la ALDI pe D901 lasand tot orăselul fara curent deci pe scurt atenteaza la suveranitatea si integritatea spatiului shengen.BetiManager el acest escroc BETIU a angajat o gramada de necalificati nu toti cei vechi sunt buni ca dispeceri. unul Vlad e catastrofa nu stie decat limba straina,geografie si norme AETR il intreaba pe ;expertul,, nea,neaa Stanciu Marius isi bate joc de oameni si de cei care stiu meserie,managerul Betiu care a falimentat firma lui tată-su si acum face concurenta neloiala si da cursele bune la camioanele lui ,,tată-su,,adică lui .ATENȚIE DACĂ CINEVA VREA SĂ SE DISTRUGĂ PSIHIC SĂ MEARGĂ LA GEODIS,
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members
:D Mai nou domnilor cauta CV pe net și are o doamnă drăguță care se ocupă cu racolarea de soferi sună si spune ca la giraud se plateste foarte bine ca se dau bonusuri,prime etc dar nimeni nu lea vazut,cum vine asta domnilor va dau bonus ca ati trecut podul reginei dar de fapt sunt banii tai ,cum adica bonus pe banii tăi,sau prima că nu aveți parcari pe anglia dar dacă iți fură motorina sau iti sparge cabina plătesti,mai nou acum un baiat a intrat unul in el cu masina mica din contrasens si a murit, politia la verificat pe baiat si a fost găsit nevinovat ,știți ce a făcut escrocul de Betiu cum a ajuns acasa la dat afara in conditiile in care baiatul era bun facea treaba bine.concluzia băieții care este omul e dus cu capul.Are frustrări nu are compasiune deoarece el e oligofren de la casa de copii a fost luat de crescut , nici măcar milă pentru el că nu se stie dacă Dumnezeu mai rabdă asemena specimene
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...
  • Members
Uite unde era marele sofer la 21 de ani. Amice,as fi acceptat acest post din partea oricui, dar nu si din partea ta, domnule csongi,care iti stiu foarte bine trecutul, si oi fi eu doar sofer pe duba de 6 tone si nu pe 40, dar sunt sigur ca stiu cu ce se mananca, si ca multi din copii acestia chiar spun adevarul. Eu unul am multi prieteni de 17 , 18 ani care au tatii soferi, si fiindca au crescut cu ei, tatii lor isi impart problemele cu ei, si stii cum este, unii din copii spun adevarul , pentru ca asa sunt copiii, nu stiu sa minta. eu mai degabra imi fac griji pentru un nea' caisa "x" care este concediat si denigreaza firma decat pentru un copil. + nu te obliga nimeni sa ii asculti. EXPERIMENTATI fiecare pe pielea lui si dupa...veniti cu o poveste. cel putin ce-am patimit eu la Elion, numai eu si cu Dumnezeu stim.si daca aveam un copil pasionat, sigur ma descarcam la el....asa ca...nu va mai credeti atat de superiori la 21 de ani, ca eu unul m am suit pe primul 20 maxim autorizat la 14 ani. daca varsta nu iti permite nu inseamna ca nu stii despre ce este vorba. Nu neg ca sunt si care vorbesc doar pe baza auzitelor si etc....dar na....cum sa zic...nu iti convine...nu asculti, ti se da un sfat, il urmezi bine....nu il urmezi....iarasi bine.

daca experienta s-ar face din povestile parintilor nu ar mai exista incepatori dar din nefericire nu e asa, crede-ma ca habar nu ai ce inseamna sa fii sofer pe tir, si sa mai ai si familie, sotie tanara care face crize de isterie la telefon sau mai rau care nu face si copil mic care plange la tel. "tati cand vii acasa, mi-e dor de tine" si multe altele pe care nu am timp sa ti le povestesc!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...
  • Members
giraud si mai cum ii spune la firma asta? sau poate cineva sa de-a ceva detalii in plus va rog frumos.....site sau nr de telefon daca stie cineva... va multumesc din suflet..... ;)

PROBLEMA SE PUNE ASA OAMENI BUNI,CU FIRMA GIROUD::::VREI SA MUNCESTI ,RESPECTI SI ITI VEZI DE TREABA ESTE TOTUL BINE(((DAR SA NU-I LASI PE DISPECERI SA TE CALCE IN PICIOARE,SAU VA CERTATI,DAR COMUNICAREA E FOARTEV IMPORTANTA)))SI ESTI PLATIT ASA CUM SE STIE.CAM ASA SE PUNE PROBLEMA!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members
Sunt niste ESCROCI, am venit de 2 saptamani din cursa dupa un sejur de 8 sapt. se sta 8-10 sapt. dupa care se sta 2 acasa din care una o stai pe drum,schimbul se face la Veurne (Belgia) dureaza minim 1 ora pt.fiecare masina,se fac poze mai rau ca la un accident cu victime,orice zgaraietura o Platesti, ti se da 32 la suta consum (Niciodata nu o sa iesi daca nu esti de al lor) pentru ca tie ti se va da numai incarcaturi intre 22-28 tone,iam spus lui nea betiu (directorul)si a zis ca nu-l intereseaza incarcatura,32 la suta si atat. Ce este peste Platesti,ti se promit 37 de Euro pe zi si te alearga pe Nationale de te rupe 12-13000 km pe luna(la un calcul simplu 8,5 centi pe km si iti opresc si din aia prin diferite metode de Escrocherie.binenteles nu respecti traseul si ai iesit pe Autostrada fara sa ai accept Platesti,Orice ti se imputa intrun cuvant NU SE MERITA,nici macar sa incercati.

SI NU E NORMAL SA SE FACA POZE DACA AI LOVIT MASINA ???CINE SA PLATEASCA ,COLEGUL CARE O PREIA????GRESIT!!!!SI DACA AI GRESIT PLATESTI,,,CA SI LA MASINA TA,,,IAR DACA NU PLATESTE ASIGURAREA!!!TOT CE SPUI ESTE FALS,,DIRECTORUL NU TINE IN BRATE PE NIMENI,,,DACA STII CUM SA PUI PROBLEMA E TOTUL OK!!! DAR VA ESTE MAI USOR SA VA VAICARITI CA NISTE MUIERI!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

La Giraud poti sa ai supriza sa primesti banii de decont, asa numitul decont, exact in ziua in care trebuie sa pleci in cursa. Ajungi acasa, nu ai niciun ban, astepti in fiecare zi banii, ti se spune ca ti s-a bagat la ora 17 sigur, in fiecare zi ti se spune asta. Si ti-i baga exact in ziua in care pleci. Daca insisti prea mult si ceri explicatii pur si simplu te anunta ca nu mai au nevoie de tine ca si cum ai fi un sclav si nu un angajat. Daca atingi masina cumva, ti se opresc euro cam cat crede dl. Claudiu Ciobanu ca ar face respectiva zgarietura sau aripa atinsa. Nu primesti niciun fel de explicatii, nicio nota explicativa, nici o copie dupa vreo factura sau reparatii, pur si simplu iti taie din diurna cat vrea. Presupunand ca as fi de vina, si ating masina, corect ar fi ca sa fii anuntat cand primesti salariul, printr-o nota ca ai anumite retineri. Dar nu ti se da asa ceva.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

Giraud...niste nenorocitii.!!!

Mie mi-a murit mama si nu a vrut sa-mi dee drumul acasa(eram in primul sejur la ei) si prima sambata cand a venit microbuzul la Calais , am urcat cu bagajul in el,si directia Romania.

La firma cand am facut decontul, mia oprit 400 de euro....

Ce sa va mai spun...ce restul, deduceti voi daca se merita sa lucrezi la o firma ca Giraud. !!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Alătură-te conversației

Poți posta acum și să te înregistrezi mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Alipește ca text simplu

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    • Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.
×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Pentru a naviga pe acest site , trebuie sa respectati termenii Termeni de Utilizare.