Comunitatea soferilor profesionisti Sari la conținut

Un politist a intrat cu masina intr-un TIR


Postări Recomandate

  • 2 weeks later...
  • Members

hmmm ...sincer acuma cu cateva zile in urma am mers pana la tzara si era un politzist de aci dintr-un sat si m-a oprit..nu a avut ce sa imi bage de vina si m-ia zis ca de ce mi ciobit parbrizul..dar parbrizul ii doar putin atins de la o pietricica..lam lamurit sa ma lase in pace cu parbrizul si s-a luat de sistemul de iluminare-semnalizare ca aveam un bec la semnalizare ars..dar sincer nuci nu am stiut si mia dat 180 lei amenda pt " ca miam uitat actele acsa" ca nu am vrut sa i le dau ca mia fost frica ca imi ia talonul..deci in concluzie politia asta ii de toata p**a daca nu au bani fac ei pe dracu in patru sa le dai ceva eu sincer am o prob cu ei ..deja nu ii mai suport daca te vede ca bei o bere in public te arde, daca nush ce si nush cum la masina te arde..nam nimic cu nime daca cumva avem aici printre noi politisti..dar sincer imi pare rau pentru soferu de camion ca acuma are o belea pe cap ..de politist sincer nu..acuma puteti sa ma condamnati..dar am un fix pt ei..drumuri bune si avetzi grija la potera..cum se zice

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

hmmm ...sincer acuma cu cateva zile in urma am mers pana la tzara si era un politzist de aci dintr-un sat si m-a oprit..nu a avut ce sa imi bage de vina si m-ia zis ca de ce mi ciobit parbrizul..dar parbrizul ii doar putin atins de la o pietricica..lam lamurit sa ma lase in pace cu parbrizul si s-a luat de sistemul de iluminare-semnalizare ca aveam un bec la semnalizare ars..dar sincer nuci nu am stiut si mia dat 180 lei amenda pt " ca miam uitat actele acsa" ca nu am vrut sa i le dau ca mia fost frica ca imi ia talonul..deci in concluzie politia asta ii de toata p**a daca nu au bani fac ei pe dracu in patru sa le dai ceva eu sincer am o prob cu ei ..deja nu ii mai suport daca te vede ca bei o bere in public te arde, daca nush ce si nush cum la masina te arde..nam nimic cu nime daca cumva avem aici printre noi politisti..dar sincer imi pare rau pentru soferu de camion ca acuma are o belea pe cap ..de politist sincer nu..acuma puteti sa ma condamnati..dar am un fix pt ei..drumuri bune si avetzi grija la potera..cum se zice

Eu unul nu sunt deacord cu consumul de alcool in public, decat in acele locuri special amenajate (terase, restaurante,baruri,festivitati orasenesti care se desfasoara intr-un spatiu special amenajat,etc...),ce exemplu primesc copiii nostrii ? Oare este bine sa fumam,bem si vizionam filme destinate persoanelor adulte cand sunt copii prin preajma ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...
  • Members

Si eu ma inscriu in grupul celor care au 'boala' pe politisti, nu pe toti, dar pe majoritatea si chiar voiam sa facem ceva in sensul asta, un site antimilitieni, o campanie ceva, sa ii urmarim si noi si sa facem filmulete cu ei si poze ca nu sunt un exemplu pentru societate asa cum ar trebui sa fie. Daca ei nu dau un exemplu pozitiv societatii si incurajeaza rautatea si prostia, 'bizonii' ce ar mai face? De ce in afara tarii le e frica si aici nu?...Ma abtin deocamdata cu comentariile si sper la cat mai multi politisti normali.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

De acord cu tine Andreicuc nici eu nu am nimic cu politistii dar uneori cam fac abuz de uniforma .De ex. ceva timp in urma si eu am fost oprit la un control de rutina ;avand toate actele in regula nu mi-a spus drum bun ci se invartea in jurul masinii poate poate o gasi ceva in neregula de parca era angajat al unei statii I.T.P. 'Hai domnule ca am treaba pot pleca ?' ;Bine poftiti actele si drum bun zise cu o juma de gura !Mai sunt unii cu tupeu care intreaba ce transporti si cat si cum si unde dar degeaba ca nu le-am dat niciodata nimic din marfa !Am auzit de colegi care au mai dat sucuri sau bere sau fructe din marfa dar cred ca se stiau cu musca pe caciula si sa rezolve situatia !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Alătură-te conversației

Poți posta acum și să te înregistrezi mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Alipește ca text simplu

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    • Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.
×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Pentru a naviga pe acest site , trebuie sa respectati termenii Termeni de Utilizare.