Comunitatea soferilor profesionisti Sari la conținut

am si eu o nelamurire ...?


Vizitator

Postări Recomandate

  • Members

Pe Elvetia au patit-o colegi de ai mei care nu au fost lasati sa treaca fara pasaport si a trebuit ca sa trimita alt sofer.Asta era acum un an in august-sept de atunci i-au obligat firma pe toti ca sa isi faca pasaport.

;D buletinul e suficient pe elvetia de cate ori am trecut nimeni nu m-a intrebat de pasaport si m-au controlat la sange odata, am tras la rampa, au descarcat marfa dupa m-au bagat la scaner si la final control in cabina :-X ca sa nu mai vb de acte,diagrame,cmr-uri,permis,buletin.. si nu au zis nimic ca n-am pasaport.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 years later...
  • Members

ok ,revenid la subiect . eu am raspuns la intrebarea din topic ,citez ;

- pasaport (la ce iti mai trebuie pasaport ?)    , si am spus de ce iti trebuie pasaport la angajare sau rezidenta in u.e. si nu buletin .  in rest e ok sa te legitimezi in spatiul ue cu buletinul  si cam  atat . poti avea buletin sau carte de identitate a unei tari ca rezident , dar pasaport nu , de acea se cere pasaportul .

am achizitionat in germania un telefon si am vrut sa il platesc cu cardu, bineinteles ca mi-a cerut act de identitate, i-am aratat buletinu si un a facut 2 bani, pana un i-am araat permisu nu a vrut sa imi bage cardu in aparat sa efectuuez plata, asa ca buletinu nostru este oarecum valabil!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Alătură-te conversației

Poți posta acum și să te înregistrezi mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Alipește ca text simplu

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    • Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.
×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Pentru a naviga pe acest site , trebuie sa respectati termenii Termeni de Utilizare.