Comunitatea soferilor profesionisti Sari la conținut

CAMIONUL FAVORIT


MANV10

Ce marca de camioane va place si de ce?  

386 membri au votat

  1. 1. Ce marca de camioane va place si de ce?

    • SR(STEAGUL ROSU)
      1
    • ROMAN
      4
    • FREIGHTLINER
      2
    • PETERBILT
      5
    • KENWORTH
      3
    • INTERNATIONAL
      0
    • MACK
      1
    • URAL
      0
    • KAMAZ
      3
    • MAN
      113
    • SCANIA
      119
    • VOLVO
      117
    • DAF
      39
    • MERCEDES-BENZ
      47
    • IVECO
      13
    • RENAULT
      9
    • TATRA
      4


Postări Recomandate

  • VIP

Am ales M.A.N pentru ca sunt puternice ,spatioase, fiabile ,elegante ( ei au inventat motoarele  Diesel bine'nteles in colaborare cu Rudolf Diesel )tot ei sunt cei care au scos(primi)cele mai puternice motoare in '86 motor de 700 hp!!!!!! Insa toate imi plac. :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 113
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

  • 2 weeks later...
  • 1 month later...
Vizitator Anonymous

buna.....

eu sunt sofer de 3 ani de zile si am avut timp sa conduc man volvo mercedes daf si scanie.

dar sincer scania este o doamna nimic nu se compara cu scania, bine eu ma refer la camioanele care sunt facut aici in europa. scania este cea mai scumpa masina dar isi merita bani.

inchipuitiva ca eu am o scanie 500 din 98 dar va sp sincer de cand am luato nu ma dezamagit nici macar o data.

acuma bine stiti cum se sp cum este camionu asa este si soferu.......normal trebuie sa ai grije de el dar ca si putere nu am vazut alte motoare aicea in europa. singurul dezavantaj o are scaunele care la un drum lung te cam oboseste dar ca si comoditate si lucx eu dau nota 10.

cine are scanie stei ce sp si sunt sigur ca imi dau dreptate

                                                                                      tibi italia   

                                                                                                  drumuri bune colegi..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 4 weeks later...
Vizitator Anonymous

Da nu ne apucam de cearta dar si celelalte camioane sunt folosite pentru agabaritice!dar fie cum zici tu ca MAN este cel mai bun ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...
  • Members

Eu am votat pentru Scania, pentru ca-mi place design-ul lor si cum le suna "motorasul" (un soi de marait cuminte). :P Tuca-le tata !. ;D Mi-ar placea un Long Line de la Scania, da`, cu banii pe un cap-tractor ca visul meu,...mai bine o casa.  ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...
Vizitator Anonymous

eu am votat VOLVO..pentru ca sunt niste masini foarte rezisdente,robuste....motoarele sunt bune ...imi place foarte mult si aspectul mai ales cel interior bordul este foarte frumos dak era un pic mai spatioasa cabina era super. Pana la urma urmei nu va mai certati  ca volvo e cel mai bun sau man sau scania ...toate sunt bune...fiecare are avantaje si dezavantaje...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator Anonymous

Da nu se cearta nimeni..aici nu esti ''pe alt forum'' sa te certi ,fiecare isi spune opinia....;) drumuri bune

Asa este , nimeni nu se cearta si sper sa nu ne certam.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...
  • Members

Asa e Dutzu , fiecare camion are avantajele si dezavantajele lui.Unele sunt mai bune la aspect, dotari ale cabinei, iar altele la putere, tinuta de drum etc. Aici ne-a fost cerut sa votam si sa spunem ce ne-a determinat sa votam astfel. Eu unul inca nu am votat, pantru k fiecare marca in parte imi place si e cam greu sa aleg una, dar voi vota si voi spune si de ce am votat asa.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

Am votat si eu pana la urma  ;D. Am ales totusi MAN , desi imi placea forte mult si de SCANIA. Am totusi mai mare incredere in tehnologia germana (exceleaza in siguranta,comfort si fiabilitate ).Am ramas fidel masinilor europene prin simplul fapt ca nu cunosc prea bine camioanele americane si canadiene (stiu doar niste nume :D ).

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 months later...
  • 1 month later...
Vizitator Anonymous

AM ales SCANIA k am vazut un TOPLINE de ma cucerit pe loc.

cred k sunt cele mai reusite camioane,bn sunt ele mai putin laudate cu consumul putin cam mare.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Alătură-te conversației

Poți posta acum și să te înregistrezi mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Alipește ca text simplu

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    • Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.



×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Pentru a naviga pe acest site , trebuie sa respectati termenii Termeni de Utilizare.