Comunitatea soferilor profesionisti Sari la conținut

Firme de Transport Persoane ... pareri ...


Vizitator

Postări Recomandate

  • 10 months later...
  • 4 months later...
  • Members

sunt 40 de posturi disponibile in prezent ,se da o proba de vreo 5,6 km , unde daka ai ciocul mic....nu raspunzi la critici sau daka faci ceva gresit, i ia si pe cei care habar nu au... pe urma urmand ca  in timp sa mearga cu echipaje de 3+1  incepator...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

Auziti, am sanse sa ma angajez la atlassib sau orice alta firma de transport international doar cu experienta pe microbuz in oras? Deocamdata sunt la inceput, undeva la 2 luni pe microbuz, daca fac vreun an exp. ma ia macar ca ucenic pe cursa? Si inca o chestie, salarizarea cum este la internationale pe autocar? Cand, cum si cam cat se castiga ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

sigur ca ai sanse colegule ca ia acte esti trecut cond auto transp persoane dar incearca totusi la firma unde lucrezi sa faci cateva manevre cu autobuzul ca sa iti faci o parere despre el si o sa vezi ca te obisnuiesti.si eu lucrez tot pe microbuz si o primul contact cu autocaru o fost un drum din germania ro ca sau adus la firma autocare noi si nea selectat la intamplare cine merge dupa ele.si sefu stia ca nam mai condus autocar dar a replicat ca daca sant sofer trebuie sa ma obisnuiesc :P am plecat mai usor cu el la inceput dar apoi a fost bine si acum e ok' de castigat cam in jur de 800-900 euro depinde si cum te desc ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

e OK Atlassib, multi vin putini rezista , acomodare de 2,3 luni e mai grea ,restul e bine salar aprox 1000 euro

pai daca ne ferim toti de unde sa incepem.....eu zic ca e o experienta buna pt inceput....am trecut prin ea si mi-a prins bine

vorbesti in necunostinta de cauza sau ai vreun interes ascuns sa atragi soferi la carabulea,de ce nu spui ca exista norma pe consum si pe toate consumabilele mai mici decat recomanda producatorul masinii si orice depasire de norma o suporta soferul pentru proasta exploatare?de ce nu spui ca toate amenzile pentru starea tehnica sau alte cauze care privesc firma le platesc numai soferii?de ce cea mai mare companie de transport persoane are deficit de soferi la toate coloanele?cine e prost sa plece de la un salariu de 700,800 sau 1000 de euro pe luna?
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...
  • Members

vorbesti in necunostinta de cauza sau ai vreun interes ascuns sa atragi soferi la carabulea,de ce nu spui ca exista norma pe consum si pe toate consumabilele mai mici decat recomanda producatorul masinii si orice depasire de norma o suporta soferul pentru proasta exploatare?de ce nu spui ca toate amenzile pentru starea tehnica sau alte cauze care privesc firma le platesc numai soferii?de ce cea mai mare companie de transport persoane are deficit de soferi la toate coloanele?cine e prost sa plece de la un salariu de 700,800 sau 1000 de euro pe luna?

Salut, nu am nici un interes sa  atrag soferi pt Dl Carabulea , ci doar sa ofer o ocazie ,prin a spulbera miturile false care  le cititi: cu motorina nu am treaba, consumul la un autocar e 22 %+ coeficienti de deal , statii etc, cu consumabilele filtre,piese nu am treaba,si nici O AMENDA pt stare tehnica, nici la autocar sau micrbuz , cu Arr ul , ( Isctr)nu am treaba,nici colegii mei daca stii s vb :), cea mai mare companie de transport o luat vara asta peste vrep 100 masini noi autocare microbuze , in  inclusiv masini pt Posta Atlassib , pt Atlassib si alte firme din holding.

Este singura firma din tara , care ofera sansa reala de a lucra un incepator , sau siguranta unui loc de munca prin contractul de  3 ani valabilitate. Nu am de gand sa ma cert cu nimeni pt ca e la moda pe forum sau printre soferi si eu am auzit multe rele la inceput, dar in cazul meu care nu umblu cu sarpele in rezervor sau colegii mei, nu se confirma relele auzite.

Va doresc drum bun !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

Salut, nu am nici un interes sa  atrag soferi pt Dl Carabulea , ci doar sa ofer o ocazie ,prin a spulbera miturile false care  le cititi: cu motorina nu am treaba, consumul la un autocar e 22 %+ coeficienti de deal , statii etc, cu consumabilele filtre,piese nu am treaba,si nici O AMENDA pt stare tehnica, nici la autocar sau micrbuz , cu Arr ul , ( Isctr)nu am treaba,nici colegii mei daca stii s vb :), cea mai mare companie de transport o luat vara asta peste vrep 100 masini noi autocare microbuze , in  inclusiv masini pt Posta Atlassib , pt Atlassib si alte firme din holding.

Este singura firma din tara , care ofera sansa reala de a lucra un incepator , sau siguranta unui loc de munca prin contractul de  3 ani valabilitate. Nu am de gand sa ma cert cu nimeni pt ca e la moda pe forum sau printre soferi si eu am auzit multe rele la inceput, dar in cazul meu care nu umblu cu sarpele in rezervor sau colegii mei, nu se confirma relele auzite.

Va doresc drum bun !

Imi poti spune modul de salarizare la atlassib te rog si cam ce experienta se cere?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

Imi poti spune modul de salarizare la atlassib te rog si cam ce experienta se cere?

Nu prea se cere experienta, pt incepatori te ia si te pregateste vreo 3,4 luni

Salarizare 8 mil + diura extern  incepand de la 120 euro/curs

            - sau 8 mil +diurna intern 60/70 lei pe tara

            -diurnele pt microbuze sunt mai mici

Firma din Holding Atlassib:

              -salariu incepand de la 1500 lei+diurna in functie de tara/intern sau microbuz autocar incepand de la 600/700 lei luna

Drum bun !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

Am lucrat fratilor,la Atlassib dar,nu mai e ce a fost!Pentru cei care vor sa invete,au ce!Lucrurile ar fi bune inca ,daca ar exista o politica a munciii cit de cit,decenta.Depinde si peste ce sef de masina dai,ce sef de coloana...altfel,platesti mereu;cauciucuri,motorina,parbrize,consumabile,colete pierdute sau furate de altii,bagaje etc.Trebuie sa fii atent tot timpul si nu prea ai...CASA!Daca ai in autocar un calator de Suceava si tu esti de la Constanta,trebuie sa-l duci!Directorul general DAN MICU este un om deosebit dar,pina la el,te maninca SFINTII!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

Nu prea se cere experienta, pt incepatori te ia si te pregateste vreo 3,4 luni

Salarizare 8 mil + diura extern  incepand de la 120 euro/curs

            - sau 8 mil +diurna intern 60/70 lei pe tara

            -diurnele pt microbuze sunt mai mici

Firma din Holding Atlassib:

              -salariu incepand de la 1500 lei+diurna in functie de tara/intern sau microbuz autocar incepand de la 600/700 lei luna

Drum bun !

8 mill pe luna + diurna 120euro/cursa ? Cati bani imi revin sa ii folosesc in cont propriu din cei 120 euro/cursa?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

8 mill pe luna + diurna 120euro/cursa ? Cati bani imi revin sa ii folosesc in cont propriu din cei 120 euro/cursa?

In functie de cati copii ai 1,2,3,4,5  asa crescator sau descrescator iti revin bani in cont propriu , sau in functie de cat mananci , bei si fumezi :) ce fel de intrebare e asta :)?Ocupam spatiul forumului cu glumite.... :(

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 4 weeks later...
  • Members

COLEGULE ESTY CUMVA CEVA RUDENIE CU CARABULEA SAU NU AI CE FACE PE FORUM,POTI PROSTI 2-3 SOFERI DAR NU TOATA TARA,IMI PARE RAU DAR TIAM ZIS CA IN ZIUA DE AZI TREBUIE SA NE AJUTAM PE FORUM,VEZI SI TU CA ESTI SINGURU CARE RIDICI IN SLAVI ATLASSIBU,ZI SI TU REALITATEA TE RUGAM FRUMOS TOTI SOFERI DE LA ATLASSIB SI TOTI SOFERI DE PE FORUM,,,,,,...???????

                                                        CU STIMA SI RESPECT...............!!!!!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

COLEGULE ESTY CUMVA CEVA RUDENIE CU CARABULEA SAU NU AI CE FACE PE FORUM,POTI PROSTI 2-3 SOFERI DAR NU TOATA TARA,IMI PARE RAU DAR TIAM ZIS CA IN ZIUA DE AZI TREBUIE SA NE AJUTAM PE FORUM,VEZI SI TU CA ESTI SINGURU CARE RIDICI IN SLAVI ATLASSIBU,ZI SI TU REALITATEA TE RUGAM FRUMOS TOTI SOFERI DE LA ATLASSIB SI TOTI SOFERI DE PE FORUM,,,,,,...???????

                                                        CU STIMA SI RESPECT...............!!!!!!!

Daca ar fi asa de groaznic probabil ca in 48 h sau 1,2 zile toti si ar da demisia si ar pleca... eu unul nu am probl. dau un mic exemplu: faci o cursa oricare ar fi ea , interna , sau externa , te suna seful exploatare  si te intreaba cata motorina mai este in rezervor, in general este cam 40 % , dar daca bagi sarpele si i spui ca becul se aprinde si nu stii cat mai ai pana ramai fara motorina, asta inseamna ca sigur ti ai taiat salarul in doua bucati, adica retineri. Depinde de fiecare Om in parte , si sefii stiu cata motorina ramane pe fiecare masina in parte , pt ca , cursele au mai fost efectuate si de alti oameni. Fiecare primeste ce Da. Eu nu zic ca e lapte si miere , dar e un servici sigur , unde se castiga cat de cat OK pt tara asta Romania

Respecte !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

pentru colegu de la atlassib

ti se pare normal sa pleci de la bucuresti si sa cobori la barcelona sau chiar mai departe sa conduci 4.30 si sa dormi 4,30 ore 3 zile si 3 nopti pentru ca autocaru merge fara pauza? eu am lucrat 1 an la ei . nu se respecta program si altele. nu mai ridica in slavi o firma care foloseste metode neortodoxe sau cum vrei tu sa le spui. daca tu nu vrei sa lucrezi legal e problema ta pe acest forum sunt soferi care vor sa respecte legea.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

pentru colegu de la atlassib

ti se pare normal sa pleci de la bucuresti si sa cobori la barcelona sau chiar mai departe sa conduci 4.30 si sa dormi 4,30 ore 3 zile si 3 nopti pentru ca autocaru merge fara pauza? eu am lucrat 1 an la ei . nu se respecta program si altele. nu mai ridica in slavi o firma care foloseste metode neortodoxe sau cum vrei tu sa le spui. daca tu nu vrei sa lucrezi legal e problema ta pe acest forum sunt soferi care vor sa respecte legea.

Salut , nu o sa mai dau Reply uri la nereguli din astea , pt ca nici o firma nu e perfecta , si raspunsul daca mi se pare normal: la angajare se face 1 luna proba, unde se prezinta modul de lucru ( atunci poti sa accepti sau nu ) asa e cum zici tu la cursele de exterior , da eu fac 1 exterior pe luna , asta e conduc 3 zile.

MI se pare putin ,,carcotas ,, ca dupa 1 an , esti nemultumit ca ai condus 3 zile , si eu conduc 3 zile... deci trebuia sa reactionezi in perioada de proba...dc te mai plangi acuma ca nu are rost

Deacuma nu mai raspund la reply uri cu critici , ATLASSIB  e un loc unde incepatorilor li se ofera o sansa ( cei drept cu unele sacrificii)  si cei cu experienta sunt aici, fiind multumiti si de  partea buna si rea

Drum bun!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

Pentru colegul de la Atlassib : Pana acum am lucrat la transport marfa ; am lucrat pe TIR si camioane cu remorca intern si putin extern. Am experienta de peste 20 de ani in soferie fara probleme . Vreau sa trec la transport persoane. Ce ma sfatuiesti? Pot incepe cu Atlassib-ul ? Nu mi-e frica de munca dar vreau sa si castig acceptabil. Daca crezi ca merita da-mi un nume sau un numar de contact. Sunt din Roman , Neamt dar cred ca asta nu este o problema atata timp cat autocarele Atlassib trec prin autogara pe la noi .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

Pentru colegul de la Atlassib : Pana acum am lucrat la transport marfa ; am lucrat pe TIR si camioane cu remorca intern si putin extern. Am experienta de peste 20 de ani in soferie fara probleme . Vreau sa trec la transport persoane. Ce ma sfatuiesti? Pot incepe cu Atlassib-ul ? Nu mi-e frica de munca dar vreau sa si castig acceptabil. Daca crezi ca merita da-mi un nume sau un numar de contact. Sunt din Roman , Neamt dar cred ca asta nu este o problema atata timp cat autocarele Atlassib trec prin autogara pe la noi .

SALUT  aici e anuntul cu angajarile http://www.soferii.ro/Forum/index.php/topic,8005.0.html depui Cv la agentia Roman , pe  urma te suna sa  te duci la Sibiu ( gratis cu autocarele) deabea dupa 3,4 luni se merita pana cand te cunosc soferii seffii si devii titular ,  dar cel mai  lucru sfant: sa nu bagi sarpele in rezervor...

in astea 3,4 luni multi colegi te vor trata ca pe ,, nou venit ,, asta e viata... Succes

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Alătură-te conversației

Poți posta acum și să te înregistrezi mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Alipește ca text simplu

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    • Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.
×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Pentru a naviga pe acest site , trebuie sa respectati termenii Termeni de Utilizare.