Comunitatea soferilor profesionisti Sari la conținut

o parere va rog..


andreicuc

Postări Recomandate

  • Members

salutare tuturor..dupa cum spune titlul as vrea o parere de la voi..am un apartament aproape de centrul orasului ( arad) l-am primit mostenire de la bunica mea pretul lui variaza undeva intre 35000-38000 euro..as vrea sa il vand si sa imi cumpar un tir..ce parere avetzi fac bine ce fac? ce fel de tir spuneti sa imi iau ?? eu m-am gandit la un man TGA pana in 600000 km si intre anii 2002-2006.. am sanse sa gasesc in banii astia? orce parere mi-e de folos..va multumes la revedere si drumuri bune..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

la 38 mii... iti poti achizitiona un cuplu "cap+semi"  foarte foarte bun..... dar totusi ...iti recomand DAF sau VOLVO  ..parerea mea  ;) ... de munca mai ales ca esti din zona aradului ... gasesti fara prb ..  ;)

poti spune exact in ce zona cate camere ce etaj si confort in cei 38 mii euro ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator Anonymous

salutare tuturor..dupa cum spune titlul as vrea o parere de la voi..am un apartament aproape de centrul orasului ( arad) l-am primit mostenire de la bunica mea pretul lui variaza undeva intre 35000-38000 euro..as vrea sa il vand si sa imi cumpar un tir..ce parere avetzi fac bine ce fac? ce fel de tir spuneti sa imi iau ?? eu m-am gandit la un man TGA pana in 600000 km si intre anii 2002-2006.. am sanse sa gasesc in banii astia? orce parere mi-e de folos..va multumes la revedere si drumuri bune..

Salut,un cap tractor*DAF*+Semiremorca cu prelata = 23 de mii de euro cu tot cu inmatriculare din Olanda.Modelul este un DAF CF din 2006 luat de tatal unui coleg,iar un TGA fara semiremorca din 2008 cu 250k km a dat cu tot cu inmatriculare 42 de mii euro...gasesti la mana a2a DAF CF intr-o stare foarte buna.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

pentru mariustm32...in arad podgoria  ..la parter..2 camere ne decomandat..adica vagon chian in fata scolii gerenrale nr 5..inca nu l-am pus la vanzare ..vreau sa vad ce si cum si dupaia vad io multumesc de pareri...mai astept pareri si voi lua o decizie..drumuri bune

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

sa sti manv10 ca m-am gandit si la treaba asta..am un prieten care tataso ii inginer la icim.sa arad cred ca ii cea mai mare firma de constructii din arad ..si i-am cerut un sfat si mi-a zis ca s-a cam imputit treaba cu constructiile..ms de sfat orcum

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • VIP

sa sti manv10 ca m-am gandit si la treaba asta..am un prieten care tataso ii inginer la icim.sa arad cred ca ii cea mai mare firma de constructii din arad ..si i-am cerut un sfat si mi-a zis ca s-a cam imputit treaba cu constructiile..ms de sfat orcum

Cu una de aia ai de lucru,mai tencuieste unu o casa,mai duci un nisip,balast/lemne....''maruntisuri'' deastea....gasesti de lucru.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

Eu sincer,personal,il sustin pe CatalinFCS86 si sunt de parere ca totusi un imobil este mai valoros decat ceva ce se uzeaza in cativa ani.Ideea cu datul in chirie este mai buna deoarece iti asigura un venit pe termen lung pe cand cu ansamblul cap+vagon nu o sa produci bani numai o anumita perioada de timp (cativa ani).E drept ca asa-zisa "criza" a afectat foarte mult piata imobiliara dar totusi candva in viitor o sa-si revina si aceasta piata si poate o sa scoti mai multi bani pe casa daca o vinzi.

Pana la urma e tot decizia ta.Eu personal ti-am spus ce as face.Sa nu se inteleaga ca nu imi place ideea cealalta sau ca il descurajez pe om  ;) .In concluzie daca stai bine financiar vorbind,si sti ca ai de unde recupera in caz de "esec" (Doamne fereste) dute mai departe cu planul tau.In caz contrar mai fa niste calcule 8)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Moderators

trebuie sa te gindesti bine ce faci,poti sa iti lasi asa ap si sa-l inchiriezi,avind un venit asigurat pe termen lung, poti sa iti cumperi si un camion,tine cont ca nu mai e ce a fost,daca optezi pentru varianta asta ai de ales intre man,volvo,vezi si luarile inapoi de la leasinguri,gasesti ieftine in perioada asta sau de pe olanda,totul depinde de ce vrei tu,succes

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Administrators

Raspuns simplu:

Eu nu as vinde un apartament pentru a lua un camion.  Cu un camion castigi cam la 600 E luna si mai pui bataile la cap si stresul.

  Da in chirie apartamentul si faci 150 E minim.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator Anonymous

sal!trebuie sa plec zilele asteA spre rusia ma poate ajuta careva cu ceva sfaturi?e problema cu diagrma?ce traseu sa iau spre moscova?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

ms de pareri..am fost zilele trecute cu un man tga 18.430 xxl pana la volkswagen bratislava..si dupaia pt incarcare la pezen CZ... super manu merge bine are cam tot ce iti trebe,ii silentios..imi place..as mai vrea sa vad de un daf xf si fac o alegere dupa asta..ms de pareri si drumuri bune

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator Anonymous

eu zic MAN TGA daca vrei poti si bascula ca ai unde sa il inchiriezi de ex faci contract cu LAVINAMIX sau cu ICIM si cari la autostrada nonstop :P asta e parerea mea

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Alătură-te conversației

Poți posta acum și să te înregistrezi mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Alipește ca text simplu

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    • Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.
×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Pentru a naviga pe acest site , trebuie sa respectati termenii Termeni de Utilizare.