Comunitatea soferilor profesionisti Sari la conținut

vorbesti din IT in RO cu 1 cent pe minut


stalker

Postări Recomandate

  • 6 months later...
  • Members

probabil unii stiu deja, Vodafone Italia ofera posibilitatea de a vorbi cu un singur numar Vodafone Romania cu 1 cent pe minut, si 1 euro pe saptamana.

http://www.onenation.vodafone.it/rumeno/1cent-you-and-me

Da..... si pt restul apelurilor te taxeaza de te rupe .... Vodafone sunt cei mai hoti, ca si in romania. O Alta varianta ar mai fi DiGi Mobil Italia, cu 300min. pe luna in Spania, Italia, Romania.... doar pe DiGi cu 4 euro/luna numai ca nu prea au semnal.

Eu am ales totusi Tim'ul, si pentru ca am nevoie de net pe tel si sunt destul de multumit .

Drumuri bune tuturor

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...
  • Members

probabil unii stiu deja, Vodafone Italia ofera posibilitatea de a vorbi cu un singur numar Vodafone Romania cu 1 cent pe minut, si 1 euro pe saptamana.

http://www.onenation.vodafone.it/rumeno/1cent-you-and-me

Partea frumoasa este ca poti fi oriunde in UE si cel care te suna din Italia plateste tot 1cent/minut ...dar tu mai platesti suplimentar 11centi/minut :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

LYCAMOBILE pt franta.lyca-lyca(in franta) este gratis lyca-tel fix romania=1cent/min.LEBARA pt anglia.lebara-lebara(in anglia) si lebara-tel fix romania=1p/min.sunt cele mai bune oferte pe care eu le-am gasit pana acum.daca aveti si alte oferte mai bune va rog sa le expuneti.drumuri bune.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

Multumesc de informatie colegul, in ultima vreme merg mult in Franta si chiar nu stiam cum pot vorbi mai ieftin acasa. Stii de unde se pot cumpara cartele lyca? Trabuie activata vreo optiune dupa ce cumperi cartela sau e facuta pentru cei care vorbesc in afara Frantei?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 months later...
  • Members

Exista lyca mobile in Anglia ( 1 penny/ minut fix si 3 penny parca pe mobil asta in noiembrie 2011), in belgia ( 9 centi pe minut mobil si 6 centi pe fix) , si in frante ( 3 centi fix, 6 mobil) Repet! Sunt tarifele ce erau in noiembrie 2011!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 4 months later...
  • Members

Salut colegi,la lycamobile primul minut te costa 30 de centi,si abea pe urma poti vorbi cu 1 cent.eu am abonament la movistar in spania si cind sint afara si ma suna de acasa imi ia decit 11 centi minutu.Drumuri bune

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...
  • Members

buna colegii

ca fapt divers doresc sa va anunt ca la digi mobil italia ai cu 4€ incarcat 300 minute gratis cu romania pe luna,si poti incarca contul din romania la orice punct digi,si are acoperire f.buna,pe incercate.

salut

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

Salut colegi,la lycamobile primul minut te costa 30 de centi,si abea pe urma poti vorbi cu 1 cent.eu am abonament la movistar in spania si cind sint afara si ma suna de acasa imi ia decit 11 centi minutu.Drumuri bune

Colegule, nu vreau sa te contrazic, poate o fi lycamobile spania sau alta tara, cartela de franta, daca e folosita in franta, iti ia 15 centi la raspuns. Pun link-ul paginii lycamobile franta unde scrie mare lucrul asta. Drumuri bune sa aveti!

http://www.lycamobile.fr/home/fr

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

noile tarife LICAMOBILE FR si LICAMOBILE UK

lica fr-apel catre romania tel fix 15centi+1cent/min(ex:10min=25centi,30min=45centi,60min=75centi)

lica uk-apel catre romania tel fix a fost 1p/min si s-a facut 2p/min.au aparut cartele noi licamobile uk cu 1p/min catre retele fixe RO.diferenta este ca aceste cartele au o emblema-o bulina albastra[1p/min].

tarife lica.fr-lica.fr=0centi pe teritoriul frantei. pentru lica.uk-lica.uk=0centi pe teritoriul angliei.

ALTE TARIFE:lica.fr-lica.fr

ex:daca esti in franta si apelezi dupa lica.fr pe lica.fr care NU se afla in franta(oriunde in europa,inclusiv romania),tariful este de 13centi/APEL pentru cel care primeste apelul. pt lica.uk tariful este 11p/APEL. CEL CARE APELEAZA NU ESTE TAXAT.

eu am doua cartele de lica.fr si doua de lica.uk.cand sunt in franta sun pe lica.fr,cand sunt in anglia sun pe lica.uk pe care le am acasa si taxarea este de 13centi/apel pt fr si 11p/apel pentru cartelele de acasa.poti vorbi nelimitat cu 13ceti(fr) sau 11p(uk)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

eu folosesc de 6 ani orange si vorbesc din UK in RO cu 4 pi pe minut in reteaua fixa.Din pacate la retelele gen Lica caliatatea sunetului c-am lasa de dorit uneori.

ce mai este ok este sa folosesti internetul mobil de la 3 .preturi foarte ok si viteza foarte buna cu doar 15 pounds pe luna.acu fiecare cu ce ii place si ceea ce considera ca este ok pentru el. Drumuri bune la toata lumea

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 months later...
  • Members

in germania lebara-lebara gratis daca faci o optiune la 84343 scrii codul FLATL. trrebuie sa primesti 3 sms la primul sms trimiti JA apoi astepti sa vina inca 2 sms apoi poti sa vb in ro nelimitat pe mobil sau fix. Trebuie sa ai  pe cartela 20 euroi care tii ia la activarea ofertei.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 5 months later...
  • Members

SALUT COLEGU.AM CUMPARAT SI EU O CARTELA LEBARA DIN FRANTA SI UNA DIN ANGLIA.EU SUNT IN FRANTA.CICA SE TAXEAZA CU 9 CENTI /MINUT IN ROMANIA PE RETELE MOBILE SI CU 1 CENT/MIN PE FIX.ROMTELECOM SI RDS.DAR 15 CENTI E TAXA INITIERE APEL.SI NU REUSESC SA SETEZ TELEFONUL SA MEARGA INTERNETUL.DACA STIE CINEVA VA ROG SA-MI SPUNETI.CICA AM SI 300 MB INCLUSI IN CREDIT.....DRUMURI BUNE

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

probabil unii stiu deja, Vodafone Italia ofera posibilitatea de a vorbi cu un singur numar Vodafone Romania cu 1 cent pe minut, si 1 euro pe saptamana.

http://www.onenation.vodafone.it/rumeno/1cent-you-and-me

Da..... si pt restul apelurilor te taxeaza de te rupe .... Vodafone sunt cei mai hoti, ca si in romania. O Alta varianta ar mai fi DiGi Mobil Italia, cu 300min. pe luna in Spania, Italia, Romania.... doar pe DiGi cu 4 euro/luna numai ca nu prea au semnal.

Eu am ales totusi Tim'ul, si pentru ca am nevoie de net pe tel si sunt destul de multumit .

Drumuri bune tuturor

in cazul asta iti iei mai multe nr de telefon si schimbi cartelele dupa cum te aventajeaza mai tare...

eu am un prieten care face asta.. la inceput radeam de el, dar cand am vazut cat de ieftin iese si cat de mult vorbeste...ii dau dreptate :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...
  • Members
in germania lebara-lebara gratis daca faci o optiune la 84343 scrii codul FLATL. trrebuie sa primesti 3 sms la primul sms trimiti JA apoi astepti sa vina inca 2 sms apoi poti sa vb in ro nelimitat pe mobil sau fix. Trebuie sa ai  pe cartela 20 euroi care tii ia la activarea ofertei.

salut colegu,unde gasesc lebara in germania?multumesc si drumuri line.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Alătură-te conversației

Poți posta acum și să te înregistrezi mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Alipește ca text simplu

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    • Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.
×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Pentru a naviga pe acest site , trebuie sa respectati termenii Termeni de Utilizare.