Comunitatea soferilor profesionisti Sari la conținut

Teo Com Trans stie cineva ceva?


Postări Recomandate

  • Members

colegule am lucrat eu la teo acum un an jumate daca te duci acolo mai mult de o luna nu rezisti salariu este 1800 ron plus bonuri te alearga cipri zi si noapte

da colegu am fost la interviu,1800 ron plus bonuri si ca se lucreaza

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 5 months later...
  • Members

Salutare...eu am fost la ei la un interviu acum 2 saptamani,la o prima discutie si o parere personala mi-e mi se pare destul de seriosi si deschisi la discutie..dar din vorba in vorba am ajuns la parerea si nu numai eu chiar si Dl.cu care am tinut interviul pacat ca nu ia mai stiu numele, ca salariul pe care il castig eu la actualul loc de munca este netsuperior fata de cat castiga un sofer pe 7,5t de la ei de la firma adik castiga undeva intre 2000-2500ron pe luna.....acum nu stiu ce sa zic sunt pareri si pareri,dar v-am spus mie unul mi-a lasat o parere foarte buna ma refer la comunicarea {angajator-candidat},in comparatie cu alte interviuri la care am fost si te trateaza de sus ca pe un ultim om care in sine lor cred ca vii sa le ceri cine stie ce favoruri nici de cum sa la bagi mii de euro in cont.  O seara cat mai placuta tuturor.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 4 months later...
  • Members

va rog cind afirmatii unele chesti despre o firma da-ti fratilor si ceva detalii ce rost are sa scrii 3 vorbe si gata...asa nu mai pierdem timpul pe la interviuri si afla si alti colegi cum sta treaba la respectiva firma daca e teapa sa nu se mai duca

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

gresala mea, imi cer scuze. camion vai de capul lui, patronul iti face programul de somn ,de condus, cum sa iti faci pauzele si cel mai grav nu iti da bani suficienti sa ai in cursa pt vignete. pentru aia 1800 lei  te alearga non stop , stai acasa cel mult 12-15 ore dupa o cursa , etc... diurna nu da decat atunci cand depasesti ungaria si mai exact 10 euro pe zi din momentul in care ai depasit ungaria , toate tarile care au granita cu romania intra in salariul de 1800 ron. la camioanele de pana in 7,5 t garantie 300 euro si la cele mari 500 euro garantie

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

colegule,eu am plecat cu sirocoul stricat , la oradea l-am reparat dupa care sa stricat masina si sirocoul facea iar figuri, am stat 2 sapt plecat pentru un rahat de palet si am stat jumatate de cursa in frig pe -15 grade, ieri am facut plangere la itm pentru 11 milioane, pana la urma sunt banii mei munciti si merg mai departe si in instanta daca e nevoie.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

Astia cer garantie de cand am venit eu din franta pe gol pana acasa datorita faptului ca ma punea sa fac craciunul la paris cu 10 euro in buzunar si fara sirocou

            Stiu eu pe cineva, care daca ajungea in situatia data de tine , venea fara camion acasa.... ! Din ce spuneti colegilor , este grozava firma ...!

  Drumuri bune si spor la trai  !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

Fratilor , eu am lucrat la Teo , 1 an si 9 luni si va spun sincer niciodata nu s-a pus problema de bani, se respecta programul de mers , nu se sare de program si nimeni nu te alearaga de nebun , eu am plecat avand probleme in familie , dar cred ca mai stateam la ei , iar camioanele nu sunt vechi are din 2009 din 2010 si din 2005 alea mari , dar cred ca unora dintre noi nu prea le place munca , si toti suntem vazuti din cauza astora care nu vor sa munceasca niste hoti de motorina , bai fratilor mergi munceste si dupa ai vino cu afirmati.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

nu conteaza cati am, am lucrat acolo si stiu ce vb, ce vrei sa-ti spun ? ca nu am avut bani sa trec podul inapoi in romania la ruse? sau ca nu mi-au ajuns banii sa cumpar o.... rovigneta de 18 lei? ce sa iti mai spun ca masina e din 2009 si arata de zici ca e din 1989? ca din 6 cauciucuri , 2 erau noi, 2 cu sarme pe afara si 2 uzate si deformate sau mai vrei sa-ti spun ca prelata e vai mama ei si ca e rupta peste tot sau ca obloanele iti cad pe picioare? stai linistit ca nu vorbesc din auzite. a , am stat 2 zile in benzinarie pe autostrada langa  hannover si am cerut voie sa ma duc pana la supermarket sa-mi cumpar de mancare, mi-a spus ca pot sa ma duc dar pe jos, cand am plecat in cursa  aveam decat 2 chingi am mai cerut 2 si nu mi s-au dat , din cauza asta am mers de la incarcat pana in brasov pe jos 6 km ca sa cumpar o chinga ca doar de una imi ajungeau banii. lucrezi cumva in firma asta de sari asa in sus?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

colegul mirceados spune te rog intru-n an si 9 luni de cate ori ai bagat motorina din banii tai sa nu ramai in drum sau de cate ori le ai dat la alti colegi ramasi in drum prin bulgaria motorina sau de cate ori veneai din cursa cu camionul si te urca-i pe duba de 3,5 si plecai in alta cursa fara sa dormi.Nu din cauza mea ai mers tu cu motorina cu pipeta si eu la fel ca tine am mers la aceasta firma

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 months later...
  • Members

are dreptate gabigabi102, am lucrat o luna si o sapt la aceasta firma care este de fapt o casa de expeditii si mai putin firma de transport, este o firma cu 3 angajati (la birou) si 3 masini, un camion cu remorca renault vai mama lui, un iveco de 3.5 t si unu de 6.5t pe care am lucrat eu, am facut o cursa de franta si cateva de bulgaria cu el,nu are nici macar roata de rezerva are decat cauciuc fara janta, oblonu de pe spate nu are balamale iti cade pe picioare dak nu ai forta sa il fixezi, cele din parti decat unu se dechide, stalp spate rupt,casetofonul nu merge in mers, parerea mea k aia e masina de locale.la plecare in cursa iti da bani fixi pt vignete,doar daca te rogi de el sa iti mai dea un 20 euro in plus sa ii ai in caz de ceva,alimentarile se face la as24 care sunt rare trebuie sa iti calculezi f atent motorina k sa nu ramai fara,masina are gps pe ea si dak te opresti te suna si te intreaba dc ai oprit...programul il fc patronu de somn condus etc,traseu tot ti-l calculeaza de la birou si iti spune de ex in 3 zile sa fii la paris k 700 km afara si 500 in tara cel putin se face intr-un program obligatoriu.este un stres total sa stai plecat o sapt 2 cu asa conditii nu mai zic k masina nici macar o lada frigorifica nu are unde sa iti tii mancarea, nici telefon nu iti da,decat o cartela si iti zice sa o bagi in tel tau personal knd esti in afara.diurna se da la venire din cursa.salariul k sa il primesti trebuie sa vii in fiecare zi de la 9si sa pierzi toata ziua pe lg birou k poate cumva iti gaseste cate o cursa si trebuie sa fii pregatit sa pleci pt k ei asa iau cursele te anunta pe loc in 3 ore tre sa fii la bv sa incarci si pe urma pleci mai departe si in 2 zile esti in germ la desc,daca nu mai gaseste el cate ceva ce sa faci sa ii speli masina sa te duci colo colo, deci daca nu esti plecat in cursa trebuie sa fii sclavu lu popescu k de daia iti da 1600 lei sa vii in fiecare zi de la 9 la serv,dak nu iti taie din ei cum mi-a facut mie si trag de 3 zile de el sa imi dea banii si nu vrea pt k l-am enervat k i-am zis k nu mai plec, trebuia sa plec in germania vineri si totodata trebuia sa imi dea si salariu 800 lei,dar cand am vz k mi-a intins 250 lei si mi-a zis asta e salariul tau pt k ai intarziat si nu ai venit de la 9 acum tre sa pleci in germ,mai vb cand vii poate iti mai dau ceva,cum sa mai pleci k iti vine sa il si bati.a si diurna de 10 euro pe zi ii plateste in lei,deci tot soferu pierde cand trebuie sa manance in afara ca tre sa schimbe leii in euro din tara ca mancarea nu tine 2 sapt daca iti cumperi din tara pt k nu ai lada frigider...in concluzie feriti-va k pe langa conditiile de... care le ai nici macar banii nu vii da.ce propunere imi facuse:ca sa nu mai vin in fiecare zi de la 9 sa ma plateasca la cursa fara salariu.180 e franta 150 e germ :)).bataie de joc.pe camion din cate am inteles de la soferu care era pe el ii dadea 7e/100km si baga doar bulgaria rar alte curse si salariu de 500 lei care nu prea ii vedea.om mai zgarcit nu am vz.nu puneti botu la vrajeala lui daca va duceti la interviu k luati teapa, nu mai spun k te pune sa mergi si pe jos daca nu mai ai program sa aj la destinatie si mai ai un km 2 k sa aiba confirmarea cei de acolo k ai aj in ziua respectiva.oameni ca el merita sa le lasi masina fara roti prin afara.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

Alătură-te conversației

Poți posta acum și să te înregistrezi mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Alipește ca text simplu

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    • Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.
×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Pentru a naviga pe acest site , trebuie sa respectati termenii Termeni de Utilizare.