Comunitatea soferilor profesionisti Sari la conținut

Postări Recomandate

  • Members

salutare..stie cineva ceva de MVT logistik timisoara?? ma refer la : cum sunt paltiti soferii? ..daca se dau banii la timp??..daca te forteaza sa mergi peste program..?? daca sunt probleme la motorina..?? si imi cer scuze daca s-a mai vb de mvt dar nu am vazut..ms anticipat astept mesajele voastre..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

colegu mariussoferu te rog sa te uiti peste toate parerile de la toate firmele de aici de pe forum sa vezi ca se gaseste vreun coleg sa zica ceva de rau de fiecare firma...daca stam sa asteptam locu de munca cel mai splendid cu 5000 de euro pe luna si + diurne + mancare + plus cine stie ce pretentii mai sunt..o sa il gasim in anu 2222 poate nici atunci..orcum mersi de raspuns orcum o sa tin cont..drum fain

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

am vorbit cu 2 soferi de la ei..amandoi trecuti de 40 de ani ..oameni seriosi...unul nu stiu exact de cand lucra la ei dar unu stiu sigur ca de 5 ani...bani is dati la timp..la motorina nu or avut prob..carte de munca masini daf bunicele..etc pe mine ma interesa daca dau banii la timp si sa nu am discutii de motorina..sincer nu stiu cat dau la 100 de km si nici nu ma intereseaza ca is incepator si asta este..si nu se intra la ei numa cu recomandare..adik pe romaneste pile..poti sa ai 100 ani de experienta ca nu is locuri ...numa dak ai o pila buna..bafta si drumuri bune

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

Mergetzi fratzilor la MVT ca e bine. de la 10% euroi la 100 km, pt. un titular , au scazut la 8 la suta. sa nu mai zic ca o rezerva ia intre 4 - 6 la suta de km. Si vai si amar de rezerve ca le muta de pe o masina pe alta la fiecare saptamana. Daca te angajezi la ei oricum rezerva vei fi prima data sau definitiv pe vreo 700 - 800 sute de euroi pe luna, si tragi detzi sar kapacele. e bine nu?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

bine frate dute lucra tu pe 10000 de euro..mie mi bine si cu 700 ...orcum mam obisnuit..nu exista topic despre firmele de transport sa nu fie cate unu sa zika" da ii rau ii f rau ii extrem de rau" lasa mie mi bine si pe 800 numa sa intru la ei..si dc stau soferii la ei si nu pleaca?? ca li asa rau?? is care lucra de ani buni de zile cu copii acasa si nu pleaca..dc? ca ia 800 nu?? :)) bhine frate lucra tu pe 8000 de ruo..bafta

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

stati calmi io ca incepator nu am ce comenta..si oare dc toate firmele de transport is rele...oare unii soferi is buni?? io nu inteleg dc va intereseaza pe voi ce si cum si pe cat lucru io..io sincer daca imi opfera unu 2000 de lei io am plecat frate..asa ca asta e concurenta..asta e sunt si fraieri ca mine..da nu uitati ca cine rade la urma rade mai bine..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

si cataline..probabil ca io cand mergeam in germania si m-am urcat prima data in camion tu nici nu stiai ce ii ala..asa ca nu mai vb de ce nu te priveste..io la 8 ani eram cu tata in curse toate vacantzele de vara..tu prin 99-2000 stiai ce ii asa soferie?? :))) m-as mira..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...
  • Members

lasatil ba fratilor ca din ce stie el nu il scoate nime,mai trebe si cate unu desta ce trebe sa strice firma/am si eu un coleg suntem 2 la firma si am tot zis catre el sa zicem sa ne dea bani de statie,el zice ca nu zice nimic catre director,si io iam zis si cu greu mia dat bani de statie,si el a ramas cu buza umflata!asa suntem noi romanii,apai nu mai zic cu banii!io am zis mai sus doar ce mia zis colegu ce a lucrat la MVT

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

Daca tot zici ca ai pile si intrii la MVT, orienteaza-te catre linia aia de Irlanda, e cea mai buna daca nu stai pe burta ca e apa mica, s-ar putea sa-ti complici viata cu 700 de eurasi ca din ei dupa o luna nu stiu daca te alegi cu ceva de vreo ciorba.

Drumuri asfaltate!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 months later...
  • Members

Daca ai lucrat 7 ani la ei ce ne poti spune despre firma.Eu am un prieten ce lucreaza la ei si e foarte multumit , cel putin asa mi-a spus , a zis ca cu programu sunt ok , cu motorina sunt ok , zicea ca are si telefon de servici de pe care a sunat si acas si nu a zis nimeni nimic, in prima tura asta insemnand 2 luni a avut un salariu de 1250/luna si a avut pauza de 3 saptamani acasa , in a doua tura a zis ca a ajuns la 1500+salar in tara deci undeva la 1600. El mi-a zis ca ii foarte multumit si nici nu se gandeste sa plece de la ei. Te rog sa ma contrazici si sa ne spui parerea ta.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

andreicuc din cauza soferilor ca tine sa dus dracu tot ce era bine in domeniul nostru pentru ca veniti toti capsunari si zidari care nu mai aveti de lucru va faceti soferi si atunci lucrati pe 7-800 de euro

9) Nu jigniti/atacati verbal alti useri ai forumului. 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 year later...
  • Members

as vrea sa se faca un topic in care fiecare sofer de pe acest forum sa isi treaca salaru lunar dar sa puna si dovezi cei care is platiti fix cu fluturase de salar cei la km cu rapoartele de km ca de firma unde lucrati nu va pot cere sa o treceti ca na vin incepatorii apoi si va strica salariile.Sa vad si eu cati din domnii cu experienta, care tipa pe aici ca incepatorii strica salariile, au intradevar un salar ce depaseste 1500e pe luna.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Alătură-te conversației

Poți posta acum și să te înregistrezi mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Alipește ca text simplu

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    • Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.
×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Pentru a naviga pe acest site , trebuie sa respectati termenii Termeni de Utilizare.