Comunitatea soferilor profesionisti Sari la conținut

Conduc 2 camioamne unul cu tahograf cu cartela iar o zii cu diagrama .


Vizitator Anonymous

Postări Recomandate

Vizitator Anonymous

O intrebare am si eu daca ma poate ajuta cineva , cind lucru pe cel cu cartela am inteles ca trebuie sa introduc datele din ziua cind am condus cu diagrama ? Cum functioneaza daca ma poate ajuta si pe mine cine . Multumesc

[ataşament şters de admin din cauza vechimii]

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator Anonymous

Cind bagi cartela apare numaru bla bla .... si acolo iti apare la inceput daca vrei sa adaugi alte informatii si acolo trebuie sa bagi alti timpi cind ai lucrat cu diagrama . eu asa stiu si vreau sa ma interez mai exact cum sta treaba . mersi

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

colegu io nush ce tot indrugi tu ca nu te inteleg..dar pur si simplu cand schimbi de pe diagrama pe card...bagi cardu in aparat si mergi ..si tii diagramele din urma la uh..si cand te opreste nenea militzian ii scoti datele din taho cu cartela+ ii dai diagramele..ii greu?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator Anonymous

Sa iti explic :) .... eu lucru in germania la o firma ce are mai multe camioane , maine ma duc de la 6 incarc pina la 7 bag diagrama si plec livrez la vreo 16 clienti gat pe la ora 15 si sunt liber pina a doua zii la 12 ma duc incarc pina la 13 si plec cu un alt camion care e cu CARTELA tahograf si gat pe la 19:30 iar urmatoare zii iar incep de la 6 dimineata pe diagrama . La cartela acolo ai optiune dupoa ce o bagi daca vrei sa adaugi date . Acolo ar trebui sa pun datele cind am condus cu diagrama ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

colegu la tahograful digital cind introduci cartela te intreaba daca vrei sa introduci date splimentare,introdu beigin shift cind incepi si end shift cind termini,scoate cite un bon de fiecare data cind termini programul si pastreazale c diagramele.NU lasa cardu in aparat cind conduci cu diagrama tinel la tine.DRUMURI BUNE

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...
  • Moderators

colegu  cel mai simplu este urmatorul lucru,cind lucrezi cu diagrama,tii diagrama,cind lucrezi cu tacho tii bonul,nu e greu,nu le amesteca.Eu am lucrat in uk la o firma care avea sute de cmioane si era normal.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Alătură-te conversației

Poți posta acum și să te înregistrezi mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Alipește ca text simplu

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    • Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.
×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Pentru a naviga pe acest site , trebuie sa respectati termenii Termeni de Utilizare.