Comunitatea soferilor profesionisti Sari la conținut

Postări Recomandate

  • Members

den hartogh din cate stiu firma olandeza de transport cisterne cu romani angajati cu acte de polonia . se duce aproape numai adr mai multe nu stiu

                                                                                                                                    Mersi mult johny v.b !!! Drumuri bune si sanatate.           
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

Este firma de transport adr cisterne si mai mult containere. Angajeaza rom pe masini de polonia si ungaria. Salariu este de 1900euro si se munceste pe comunitate cam 2 luni si o saptamana sau 10 zile acasa. singurul lucru suspect la ei este ca le cam pleaca soferii in ultimul timp. Eu cunosc aceasta firma deoarece ma intalnesc in terminale de containere cu colegii si mai vorbim. Sunt destui romani la ei. Cred ca limba germana sau ungureasca este o conditie de baza. In rest incearca o intrebar. Pentru ca nu m-au interesat nu am luat nici un nr de telefon dar cu prima ocazie cand fac rost am sa-l postez.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...
  • Members

salut colegii,

am auzit si eu de firma asta,face angajari?aveti vreun numar de telefon?

bafta tuturor

Salutare uite aici datele de contact pentru Den Hartogh Logistics

Csaba Gál

General Manager - Hungary

Den Hartogh Logistics

Office: +36 48 510 650

Mobile: +36 20 411 5040

Fax: +31 181 233 390

Email: cgal@denhartogh.com

Website: www.denhartogh.com

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 years later...
  • Members

Salut, am deschis si un topic sa aflu ceva informatii despre Den Hartogh....0740101064 Vali...e cel care se ocupa de interviuri.. m-am programat si eu pt interviul de la Brasov. Tot ce stiu e ca se lucreaza 4 saptamani si 2 acasa. ma duc sa vad despre ce e vorba.

Toate bune

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

am si eu o rugaminte , sant in austria si caut firme de transport ptr angajare , numere de telef , sau nume de persoane , orice ce imi poate aduce un gram de norok ptr angajare , multumesc , rog detali in privat , si seriozitate , multumesc

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

Dragos, pana la urma experienta e necesara. Ca sa conduci un camion trebuie sa ai responsabilitate si experienta. Te joci cu viata ta si a altora. Apoi soferia nu tine numai de condus ci de multe alte aspecte. Castigarea experientei este un rau necesar. Asa ajungi sa respecti soferii mai in varsta.

Asta este trebuie sa ne zbatem.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...
  • Members

Salut colegii

Am promis sa revin cu informatii, asa ca: am fost atunci la interviu, am fost acceptat a urmat o saptamana de teste in Polonia (test de engleza, test de cunostinte ADR, test de condus cisterna precum si diferite instructaje legate de munca pe cisterna), dupa care am mers 3 saptamani cu mentor driver sa inveti efectiv cu ce se mananca cisterna....eu nu am mai lucrat pe cisterna...poti alege sa stai cu mentor 4, 3,2, sau o saptamana, dar cand ai plecat singur pe masina, dispecerii te iau de bun si daca nu te descurci ai probleme.

Jobul e ok....angajarea se face pe Den Hartogh Polska dar de lucrat se lucreaza cu Den Hartogh Olanda si dispeceri sunt olandezi

se trag cisterne dar si containare cisterna...deci se lucreaza mult cu terminalele din Olanda si Belgia

se merge absolut si categorig numai si numai la program...pui magnet = conciediere

turele sunt de 4 saptamani munca / 2 saptamani acasa

primul weekend pauza 24 h restul de 2 sunt de 45 h si in al patrule-a pleci acasa (in atentia celor care se vor angaja...weekendurile sunt batute in cuie si nu sunt negogiabile chiar daca va incearca dispeceri )

weekendurile se fac de regula in bazele proprii (baie, bucatarie, internet, masina de spalat) dar nu e neaparat o regula...se mai fac si pe parcare

salariul de inceput este de 1350 euro / luna indiferent daca esti acasa sau la munca, deci sunt 12 x 1350 euro / an (fac aceste precizari pentru cei care traiesc cu impresia ca ei castiga 1700 sau 1800 de euro/luna dar cand sunt acasa nu sunt platiti decat cu minimum pe economie.....asa a fost si cazul colegilor mei de la locul de munca anterior care ma cantau ca pe mort ca plec de la 1700 la 1350 /luna.....lucram 7 munca/3 acasa si aveam 1700 euro/luna muncita, deci real cu tot cu perioada de stat acasa ieseam undeva intre 1050 -1200 euro/luna ...in functie de ceva bonusuri...degeaba am incercat sa le explic pt ca nu am avut cu cine sa ma inteleg)

Acum sa nu va inchipuiti ca la Den Hartogh curge lapte si miere...sunt si probleme....sunt romani, unguri, polonezi, olandezi, nemti, belgieni, francezi, spanioli....deci e un colorit de soferime foarte variat si implicit mai sunt clinciuri.....pe la incarcari, descarcari lume nu te primeste intotdeauna cu zambetul pe buze.....barfa si mancatoria intre soferi romani e si ea la rang de cinste...deh, n-am fi noi :-[ ......dar una peste alta pot sa spun (din proprie experienta) ca e un job bun, ca intotdeauna ai nr unui coleg gata sa te ajute in cazul in care nu sti ceva.....aici sunt romani care lucreaza de 7,8 ani fara probleme....deci tine de fiecare cum si daca se poate adapta....se lucreaza cu produse periculoase si trebuie sa ai mare grija, dar nimeni nu te grabeste asa ca incet si cu grija poti lucra linistit. In ultimul an au angajat foarte multi romani pt ca ii schimba pe polaci si pe unguri, asa ca am ajuns majoritari in Den Hartogh ;D

Nu stiu cand vor ma fi interviuri la Brasov, dar cei interesati il pot suna pe Vali 0740101064 ...Vali e tipul care se ocupa cu interviurile ...recomand sa plecati urechea la sfaturile lui pt ca va vor ajuta foarte mult (cei interesati, desigur).

Drumuri bune la toata lumea fara amenzi si evenimente

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 4 weeks later...
  • Members

Salut.

Ce inseamna salariu de inceput? Dupa 3 luni mai pun 50 de euro la salariu sau cum?

Cat ai stat in polonia ai avut cazare asigurta sau cum?

Ai fost platit din prima zii cand ai ajuns in polonia?

In polonia cu ce ai ajuns?

Se merge pe nationale sau se cere consum, daca ai km in plus ca ai vreo ocolire sunt probleme?

Camioanele au frigidere si sunt intretinute?

Multumesc frumos pentru raspunsuri.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...
  • Administrators
Nimeni nu Mai stie nimic?

Daca citeai cu atentie ai fi vazut ce a scris colegul care lucreaza acolo:

Nu stiu cand vor ma fi interviuri la Brasov, dar cei interesati il pot suna pe Vali 0740101064 ...Vali e tipul care se ocupa cu interviurile ...recomand sa plecati urechea la sfaturile lui pt ca va vor ajuta foarte mult (cei interesati, desigur).

oare este asa de greu sa suni ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 6 months later...
  • 2 weeks later...
  • Members

Salutare colegi.La Den Hartogh se lucreaza 4 saptamani la munca si 2 saptamani acasa.Transportul se face cu microbusurile,iar capat de linie este Brasov.de Ex: daca locuiesti la   Bucuresti etc, de la Brasov te descurci singur.Salariul este de 1350 euro pe luna,ca lucrezi ca stai acasa esti platit cu 1350 euro pe luna.Masini bune intretinute,se lucreaza la program ,dispecerii sunt olandezi,angajarea se face pe Polonia,romanii sunt majoritari in Den Hartogh,mancatoria este pe masura,se lucreaza  atat cu cisterna cat si cu container cisterna, limba engleza obligatorie,scris vorbit,interviul se da in limba engleza .daca aveti intrebari nu ezitati sa le puneti.Va raspund cu placere.Drumuri bune!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

Multumim pentru informatii colegule. Te rog sa-mi spui cam ce tip de tipuri de curse se fac,adica curse lungi sau curse pe distante mai scurte,curse de noapte si cum se procedeaza de sarbatori,adica trebuie sa lucrezi daca asa iti cade tura,sau nu esti obligat.Drumuri bune la toti colegii.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 10 months later...
  • Members

Salut. Este o firma la care sunt multi romani. Deci se spun multe adevaruri si multe neadevaruri.

din cei 1350 € vei primi pe card intre 1325€ si 1345€ , iar asta pentru ca tu iti platesti comisioanele bancare.

cand te angajezi esti platit din prima zi. prima luna primesti o fractie din salariul de baza din Polonia.

a doua luna primesti salariul complet plus zilele lucrate.

abia a treia luna primesti salariul complet.

cand pleci am inteles ca iti primesti toti banii minus plata cursurilor care le faci in Polonia.

iar partea cea mai rea e ca toti vestici ne privesc de sus si ne vaneaza orice greseala.

succes si drumuri bune

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Editat de cico_3504
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Alătură-te conversației

Poți posta acum și să te înregistrezi mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Alipește ca text simplu

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    • Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.
×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Pentru a naviga pe acest site , trebuie sa respectati termenii Termeni de Utilizare.