Comunitatea soferilor profesionisti Sari la conținut

21 de ani pentru categoriile C,E ?


Postări Recomandate

  • Members

mah frratilor ..io nu cred barfele astea ca te da jos de la volan daca nai 21 de ani si nush ce..dak nu ai avea voie nici nu ai putea face CE pana la 21 de ani..io nush nam mai auzit asa ceva..numa ca in primul an tra sa ai pe cineva mai vechi langa tine..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator Anonymous

dak nu ai avea voie nici nu ai putea face CE pana la 21 de ani..io.

Poti face categoriile (C, CE) si conduce doar subcategoriile (C1, C1E). Asta conform Ordonantei.

E de preferat asa ca sa nu mai dai examen pt C, CE dupa 3 ani de la cei 18.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

foarte haios esti salbatic...am aproape tot ce imi trebe inafara de card taho si pasaport..si am 19 ani..prob ca pe vremea ta nu aveai voie dar acuma la 19 ani poti sa te urci pe camion..daca vrei pot pune o poza cu permisul..dac nu crezi..:))) la unii li chiar ciuda ca suntem baieti tineri cu o gramada de categorii si multa ambitie..asta este..soarta..bafta

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 4 months later...
  • Members

andreiuc tata, sa stii ca iti dau dreptate.

si eu am 20 ani si am tot in afara de card tahograf.

si sa stiti ca nici eu nu cred povestea aia ca te da jos de la volan in germania.

eu am prieten care nici 19 ani nu avea si lucra la Waberers si nu a avut probleme nicaieri, asta acum vreo 4 ani cand nu se cereau 21 ani impliniti la waberers, acum se cere pentru ca au curse in Anglia si cica acolo chiar nu ai voie sa circuli cu camionu daca nu ai 21 de ani(surse sigure am sunat la waberers),insa in restu europei nu se leaga nimeni.

drumuri bune la toata lumea

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Alătură-te conversației

Poți posta acum și să te înregistrezi mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Alipește ca text simplu

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    • Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.
×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Pentru a naviga pe acest site , trebuie sa respectati termenii Termeni de Utilizare.