Comunitatea soferilor profesionisti Sari la conținut

o parere si totodata un sfat


mariusz

Postări Recomandate

  • Members

Se merita frate daca ai masina ta.

Iti dau un exemplu,eu lucrez pt.un unchi de al meu care detine 3 camioane.Curse Turcia-Rusia,marfa usoara...5-6 tone, rar maxim 10.Banii jumate in Turcia dupa ce faci vama,jumate dupa ce descarci in Rusia.Pretul motorinei in Rusia e undeva la 2.6 lei,daca ai rezervoare babane pe masina nu o sa alimentezi din Romania sau si mai rau din Turcia unde e 2 euro litrul in pompa.Nu mergi la program pt.ca nu te intreaba nimeni de el,exceptie pe Bulgaria ,dar se rezolva cu 5 euro.Doua curse pe luna si iti raman jumate din bani asta datorita pretului motorinei din Rusia.Daca vrei curse spre vest,nu stiu....sa raspunda cineva care merge acolo si stie treburile.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

pai hai sa iti spun si eu...eu sunt incepator dar am un pr de familie care ma tot ia cu el..face curse regulate ARAD-BRATISLAVA si retur..are un man TGA xxl 430 cp ..la luat acum 3-4 ani..avea atunci undeva la 400-450000 km..acuma are 780000..are contracte cu vw bratislava si takata arad..duce centuri,volane,furtune de clima deastea pt masini..eu sincer zic ca merita el o mai avut un iveco inaine de 7.5 si cu iveco ala o facut bani sa cumpere manu..si manu are aproape banii scosi pe el..+ ca sio cumparat casa bla bla..se descurca omu..el are camion din 92 si firma la fel..din 92 pana de vreo 4 anio o avut iveco ala de care spuneam si acuma manu ala de care spuneam..face bani cat sa traiasca decent ,sa mai puna deoparte si sa aiba in caz de probleme...si face 2 curse pe saptamana, vineri seara ii acasa si luni pleaca..ce tiar mai treb mai mult..bani,week acasa,nu te streseaza patronu si dispeceru..eu zik ca ii ok..bafta

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Alătură-te conversației

Poți posta acum și să te înregistrezi mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Alipește ca text simplu

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    • Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.
×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Pentru a naviga pe acest site , trebuie sa respectati termenii Termeni de Utilizare.