Comunitatea soferilor profesionisti Sari la conținut

The 10 greatest roads in the world


MANV10

Postări Recomandate

  • Members

Pai o portiune doar e foarte nasoala, dar pana acolo am vazut ca era asfaltat si destul de bun drumul, si de lat . La noi vezi unele drumuri mult mai proaste ( adevarat ca nu sunt asa de periculoase ) , dar erau filmuletele alea cu drumurile alea din Germani pe care merg cei care cara lemne din varful muntilor , dar acolo sunt mai grijuli si se anunta cand coboara sau urca cineva , nu ca in Bolivia . Mie unul imi par mult mai periculoase.

Chiar daca e foarte periculos drumul ala din Bolivia, eu tot as merge pe el....pe jos, binenteles  ;D .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...
  • 1 year later...
Vizitator Anonymous

vorbind de drumurile parcurse personal,cel mai mult m-a impresionat A75 in franta,intre Clermont Ferrand si Montpellier,acolo am vazut cele mai frumoase peisaje,de la albiile raurilor,zone urbane,campii vaste si munti fantastici,toate adunate intr-o autostrada...iar foarte aproape in "clasament" mi se pare coasta de azur

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • EX Staff

vorbind de drumurile parcurse personal,cel mai mult m-a impresionat A75 in franta,intre Clermont Ferrand si Montpellier,acolo am vazut cele mai frumoase peisaje,de la albiile raurilor,zone urbane,campii vaste si munti fantastici,toate adunate intr-o autostrada...iar foarte aproape in "clasament" mi se pare coasta de azur

Pasul Stelvio este unic !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator Anonymous

nu am avut "onoarea" sa ajung pe-acolo,da,este unic,e foarte bine gandit,dar nu e chiar o "minune" inginereasca,sau un drum rapid si de mare trafic cum sunt cele doua autostrazi ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • EX Staff

nu am avut "onoarea" sa ajung pe-acolo,da,este unic,e foarte bine gandit,dar nu e chiar o "minune" inginereasca,sau un drum rapid si de mare trafic cum sunt cele doua autostrazi ;)

Poti ajunge doar cu un autoturism normal,bicicleta sau motocicleta,este inchis ptr camioane !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator Anonymous

mda,m-am gandit si la asta,drumul acela este mai mult un obiectiv turistic(sa-l denumim asa),sau o necesitate,pentru cei care chiar au treaba in zona,totusi nu putem sa negam meritul francezilor in domeniul infrastructurii,mai ales cand vine vorba de drumuri de mare viteza,sau de trafic greu

am auzit multi colegi,sau mici intreprinzatori vorbind urat despre francezi,si denigrandu-i din cauza pretului mare al autostrazilor:AU TOT DREPTUL,au autostrazi in locuri in care majoritatea doar viseaza,iar investitiile au fost pe masura...in societatea capitalista acestea nu au fi fost posibile daca nu au fi existat foarte multi bani...asa ca nu are rost sa fim ipocriti si sa vorbim doar de dragul de a ne afla in treaba...respect pentru francezi in privinta aceasta!!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Alătură-te conversației

Poți posta acum și să te înregistrezi mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Alipește ca text simplu

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    • Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.
×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Pentru a naviga pe acest site , trebuie sa respectati termenii Termeni de Utilizare.