Comunitatea soferilor profesionisti Sari la conținut

Postări Recomandate

Vizitator Anonymous

Salut..... dintr-o placere morbida, ma chinuiesc sa va raspund. Oricum iata cum sta treaba. Daca stiti sa cititi forumul, va dati seama ca chestia aia cu incarcarea pe net, nu e scrisa de mine, ci e pur si simplu un raspuns la ceea ce am scris eu, postat de altcineva.

Da ia zi, cam la cati km iti ajunge tie 1300 de litri de motorina???? de ce-ti trebuie card???? ca tot asta vad ca va legati de carduri.

zii sa mori tu ca nu am xerox in birou, atatea bube daca ai avea tu cate copii am facut eu cu xeroxul ala. :)

Tu nu ai cum sa-mi strici mie jucaria .... prostule, nu te duce capu pana acolo.

Altul,.............. daca esti asa mare sofer, si stii sa faci calcule, cum te poti gandi vere ca cineva iti da tie 13 eurocenti pe om in echipaj???????????????/ in conditiile in care se circula cu 1 euro/km, si motorina este 1,4 euro/l, taxele de drum asa cum sunt, ia calculeaza tu cam cat ramane la firma???????????????? (ma mira ca este ceva sofer cu experienta pe forum care sa nu va spuna ceva)!!!!!!!!!!!!!!!!!

hai sa-ti dau si un exemplu, ca in cazul in care ai acuma recent vre-un accident, sa nu mori prost:

- soferi 26 centi (asa cum sperai tu)

- motorina 0.33 x 1.4 = 0.46 euro

- taxe de drum - 0.23 in medie pentru un euro5

TOTAL 0.95 euro/km.

Ia zi desteptule, din aia 5 centi, eu trebuie sa platesc leasing-ul si sa traiesc, si sa-ti mai platesc si tie  CAS-ul?????????????

Ia nu mai fa pe desteptul, si incearca sa intelegi ca nu e tocmai usor sa te plateasca lumea, si nu inteleg de ce nu-ti dai seama ca nu ma poti tu face pe mine prost atata timp cat tu vii la mine sa-ti dau o paine (asta asa ca generalitate, nu o lua personal)

GATAAAAAAAAAAAAAA!!!!!!!!!!!!!!! Nu va mai invat nimic, pentru celelalte treburi, trebuie sa platiti.

P.S. - daca stiti atata meserie, ce cautati pe site, sau nu aveti de lucru????????????????????????????????? :))

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 54
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Vizitator Anonymous

Ia zi desteptule care te consideri tu destept ptr ca ai o firma de transport si ii tepuiesti pe soferi:

De ce le promiti 20000 km/luna si abia le asiguri un sfert cat sa nu moara de foame prin parcari ?

Tu ai idee ce inseamna sa dormi iepureste noaptea ca sa nu-ti fure vre-un dobitoc marfa, sa te speli la sticla,

sa mananci la lada cu scule , sa-ti vezi familia din an in pasti, si cand iti intra banii de salar sa primesti

exact cat ai cheltuit in tot acest timp?

Vrei sa te creada cineva ca aia 5 centi/km/camion sunt tot profitul vostru?

Ai uitat sa bagi cheltuielile cu intretinerea camioanelor, reparatii, asigurari, etc, sau alea le platesc tot soferii la firma voastra !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

Salut..... dintr-o placere morbida, ma chinuiesc sa va raspund. Oricum iata cum sta treaba. Daca stiti sa cititi forumul, va dati seama ca chestia aia cu incarcarea pe net, nu e scrisa de mine, ci e pur si simplu un raspuns la ceea ce am scris eu, postat de altcineva.

Da ia zi, cam la cati km iti ajunge tie 1300 de litri de motorina???? de ce-ti trebuie card???? ca tot asta vad ca va legati de carduri.

zii sa mori tu ca nu am xerox in birou, atatea bube daca ai avea tu cate copii am facut eu cu xeroxul ala. :)

Tu nu ai cum sa-mi strici mie jucaria .... prostule, nu te duce capu pana acolo.

Altul,.............. daca esti asa mare sofer, si stii sa faci calcule, cum te poti gandi vere ca cineva iti da tie 13 eurocenti pe om in echipaj???????????????/ in conditiile in care se circula cu 1 euro/km, si motorina este 1,4 euro/l, taxele de drum asa cum sunt, ia calculeaza tu cam cat ramane la firma???????????????? (ma mira ca este ceva sofer cu experienta pe forum care sa nu va spuna ceva)!!!!!!!!!!!!!!!!!

hai sa-ti dau si un exemplu, ca in cazul in care ai acuma recent vre-un accident, sa nu mori prost:

- soferi 26 centi (asa cum sperai tu)

- motorina 0.33 x 1.4 = 0.46 euro

- taxe de drum - 0.23 in medie pentru un euro5

TOTAL 0.95 euro/km.

Ia zi desteptule, din aia 5 centi, eu trebuie sa platesc leasing-ul si sa traiesc, si sa-ti mai platesc si tie  CAS-ul?????????????

Ia nu mai fa pe desteptul, si incearca sa intelegi ca nu e tocmai usor sa te plateasca lumea, si nu inteleg de ce nu-ti dai seama ca nu ma poti tu face pe mine prost atata timp cat tu vii la mine sa-ti dau o paine (asta asa ca generalitate, nu o lua personal)

GATAAAAAAAAAAAAAA!!!!!!!!!!!!!!! Nu va mai invat nimic, pentru celelalte treburi, trebuie sa platiti.

P.S. - daca stiti atata meserie, ce cautati pe site, sau nu aveti de lucru????????????????????????????????? :))

ma Tarane da mare prost  mai  esti,dute  dracu si  lasate de  meseria  asta  iate  de  crescut  oii.Tu nu dai  ma  paine  nimanui ca  oameni  si-o  castiga  si  in acelas  timp  iti baga  tie  ei  bani  in buzunar  nu invers  dobitocule  ce  esti.
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

Patroaneeee la 1300litri alimentati iti trebuie ADR. Stii ce e ala si cu ce se mananca? Ca tu sincer nu prea ai cerut asa ceva la aia careia ii zici tu angajare. Si chestia cu cardurile la motorina a fost un simplu exemplu dar vad ca totusi te oparesti. Lumineaza-ne si pe noi astia care nu stim meserie. :)

P.S. : vezi ca tot suntem cu un pas inaintea ta? Sau cel putin sunt? Si vezi ca in urma cu 2 ani tot cu 1e/km se mergea dar totusi se castiga 1700e/luna de sofer. Explica si diferenta ca tot le stii tu pe toate.

Moderatorii oare nu vad nimic?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

Patroaneeee la 1300litri alimentati iti trebuie ADR. Stii ce e ala si cu ce se mananca? Ca tu sincer nu prea ai cerut asa ceva la aia careia ii zici tu angajare. Si chestia cu cardurile la motorina a fost un simplu exemplu dar vad ca totusi te oparesti. Lumineaza-ne si pe noi astia care nu stim meserie. :)

P.S. : vezi ca tot suntem cu un pas inaintea ta? Sau cel putin sunt? Si vezi ca in urma cu 2 ani tot cu 1e/km se mergea dar totusi se castiga 1700e/luna de sofer. Explica si diferenta ca tot le stii tu pe toate.

Moderatorii oare nu vad nimic?

Nu stiu de restul moderatorilor, dar eu n-am fost ajuns la aceasta rubrica pana acum ,datorita faptului ca am ceva  probleme personale si n-am reusit sa intru pe net.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

Salut, ma numesc Daniel Stiube, si raspund de Fedex Transport,............ si ca sa vedeti ca nu e teapa va dau si numarul meu de telefon 0772-103152.

Este adevarat ca firma are biroul intr-un bloc de apartamente, lucru normal tinand cont de faptul ca nu se fac speditii de aici, ci se coordoneaza doar activitatea societatii, deci ne cerem scuze ca nu ne ridicam la pretentiile fiecarui papagal care are permis pentru categoriile C si E.

Este adevarat ca am colaborat cu un intermediar, care cerea 100 de euro pentru fiecare sofer pe care il aducea, dar nu era o surpriza pentrusoferi, ci se stia de la inceput.

Despre faptul ca nu am habar de transport, sa ma ierte cel care a scris, nu a mai venit probabil fie pentru ca nu avea experienta, fie pentru faptul ca ii venea menstruatia daca se vedea singur pe o autostrada in Germania.

Imi cer scuze , ca nu vreau sa-ti dau tie un card de motorina ca sa faci tu ce vrei cu el, sau acuma te pricepi si la cum se conduce o firma de transport????????

Cate firme ai condus, sau cate camioane ai cumparat tu, sau mai mult.....................cam cata garantie ai lasat tu in viata ta pentru niste carduri de motorina,..................sau cate file cec ai semnat??????? E UITE DE ASTA NU VREAU SA AI TU CARDUL DE MOTORINA,......... sau poate din acest motiv vii sa te angajezi la noi, si nu noi la tine!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Imi cer scuze ca nu pot sa-ti dau vreo 3000 - 4000 de euro pe luna, si tu sa conduci la program. TE ROG SA NE IERTI!!!!!!!!

ORICUM,..... MULT SUCCES IN CONTINUARE, CARE VREA SA LUCREZE AICI SUNTEM!!!!!!!!!!!!!!!!! CARE VREA SA STEA ACASA VA DORIM ODIHNA PLACUTA.

Domnule Daniel Stiube, te rugam sa folosesti un limbaj mai potrivit pentru un forum , cu mai putine cuvinte ofensatorii. Va aduc la cunostinta ca menstruatia este "Hemoragie fiziologică din mucoasa uterină, care apare la femeia adultă în mod regulat și periodic, începând din epoca pubertății, cu întreruperi temporare în perioadele de sarcină și de alăptare, și până la menopauză, când dispare definitiv", deci soferului cu care te certi nu-i poate venii nici chiar in Germania pe autostrada  ;).

Da, probabil nici nu ai habar de transport, cum de altfel se intampla mai nou cu majoritatea (am scris majoritatea nu toti ;) ) dispecerii si coordonatorii de transport, care le cer soferilor sa puna "maimuta" sau sa depaseasca programul doar pentru ca nu sunt ei in stare sa combine incarcarile si descarcarile cu programul soferilor. Iau curese care trebuie livrate "ieri" , nu calculeaza in prealabil timpul real in care poate ajunge o masina la descarcat,etc...Cate firme de transport ai condus , cate camioane ai cumparat sau cate file cec ai semnat nu reprezinta o garantie ca si esti un bun manager.

O firma care cere garantii la angajare nu este o firma serioasa, ci o firma ce este avida dupa profit. Domnule Daniel Stiube, ti-ai pune casa garantie la angajare (ca si sofer de camion,evident) ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

Wei , nea patronu,

Tu traiesti cu banii astia pe comunitate wei nenorocitule.Asa va bateti joc de oameni si mai aveti si pretentii.Nu da dracu un camion peste astia ca voi,ca multi a dracu mai sunteti de cand cu criza asta de nu v-ar muri multi inainte cu tot neamul vostru.Si mai ai si nesimtirea sa ne mai si jignesti aici pe forum.Moderatoriiiiii scoateti javrele astea de pe aici.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • EX Staff

Salut..... dintr-o placere morbida, ma chinuiesc sa va raspund. Oricum iata cum sta treaba. Daca stiti sa cititi forumul, va dati seama ca chestia aia cu incarcarea pe net, nu e scrisa de mine, ci e pur si simplu un raspuns la ceea ce am scris eu, postat de altcineva.

Da ia zi, cam la cati km iti ajunge tie 1300 de litri de motorina???? de ce-ti trebuie card???? ca tot asta vad ca va legati de carduri.

zii sa mori tu ca nu am xerox in birou, atatea bube daca ai avea tu cate copii am facut eu cu xeroxul ala. :)

Tu nu ai cum sa-mi strici mie jucaria .... prostule, nu te duce capu pana acolo.

Altul,.............. daca esti asa mare sofer, si stii sa faci calcule, cum te poti gandi vere ca cineva iti da tie 13 eurocenti pe om in echipaj???????????????/ in conditiile in care se circula cu 1 euro/km, si motorina este 1,4 euro/l, taxele de drum asa cum sunt, ia calculeaza tu cam cat ramane la firma???????????????? (ma mira ca este ceva sofer cu experienta pe forum care sa nu va spuna ceva)!!!!!!!!!!!!!!!!!

hai sa-ti dau si un exemplu, ca in cazul in care ai acuma recent vre-un accident, sa nu mori prost:

- soferi 26 centi (asa cum sperai tu)

- motorina 0.33 x 1.4 = 0.46 euro

- taxe de drum - 0.23 in medie pentru un euro5

TOTAL 0.95 euro/km.

Ia zi desteptule, din aia 5 centi, eu trebuie sa platesc leasing-ul si sa traiesc, si sa-ti mai platesc si tie  CAS-ul?????????????

Ia nu mai fa pe desteptul, si incearca sa intelegi ca nu e tocmai usor sa te plateasca lumea, si nu inteleg de ce nu-ti dai seama ca nu ma poti tu face pe mine prost atata timp cat tu vii la mine sa-ti dau o paine (asta asa ca generalitate, nu o lua personal)

GATAAAAAAAAAAAAAA!!!!!!!!!!!!!!! Nu va mai invat nimic, pentru celelalte treburi, trebuie sa platiti.

P.S. - daca stiti atata meserie, ce cautati pe site, sau nu aveti de lucru????????????????????????????????? :))

Nea Dane, ca domn nu te pot considera,dupa felul cum te exprimi si gandesti .....vai de capul subalternilor "tai".....te rog sa nu mai postezi asa aberatii.....da cred ca nu o sa mai ai ocazia ,pentru ca te " suspend " pe timp nelimitat !

Nu te salut,ca nu meriti !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

      D-le D. Stiube- daca vrei sa fii respectat INVATA sa RESPECTI .

      Soferul este o spiță la roata la fel ca si tine ...toti muncim sa ducem bani acasa ( NU deacasa )...oameni si oameni (si de-o parte si de alta )...roata e rotunda

si tot timpul calca pe obada...               

      Saptamana trecuta m-a intrebat un prieten daca stiu de ,, voi ,, i-am spus ca nu ,dar sa sune si sa puna mai multe intrebari....mi-a spus ca a vorbit si nu ai stiut sa raspunzi la : (....masinile sunt pe șaibă sau pe cartela...) a repetat intrebarea de 2-ori...pauza.

      Doamne fereste sa te intalnesti cu un sofer obosit (face to face) sau ,,unul care sa-ti ceara autograf,,

      Atestate,, se pot cumpara atat pt. soferi cat si pt. dispeceri,,

     

     

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

- soferi 26 centi (asa cum sperai tu)

- motorina 0.33 x 1.4 = 0.46 euro

- taxe de drum - 0.23 in medie pentru un euro5

TOTAL 0.95 euro/km.

E foarte interesant cum exista un FEDEX Romania (concurent DHL) si un alt FEDEX pe mai stiu eu unde in Romania.

Mai este iarasi interesant cum un patron de firma nu stie ca se recupereaza tva la motorina (asta daca acel Fedex nu e firma fantoma..). 1.4E/l?!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

Mai "........"  de la "fedsex" spunele oamenilor ca nu este patron ci doar bagator in seama si intermediar de forta de munca,calculele sunt din alta activitate nu din "1 eur/km" asta ca sa nu te mai injure si altii.....

Atentie la limbajul folosit,primul si ultimul avertisment !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

SI TOT PTR "fedsex" , ai facut foarte bine ca ai raspuns....decat sa taci din gura si sa pari ".......", mai bine deschizi gura si inlaturi orice dubiu..

La urmatoarea "perla",te banez definitiv !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

Am sunat la aceasta firma de  transport sa cer unele detalii sau mai bine zis sa vad ce va mai trece prin cap .? La inceput foarte politicosi dar cind am inceput sa itru in detalii am devenit automat nerentabil pentru simplul fapt ca probabil stiu ce am de facut in aceasta meserie. Daca voi patronii le stiti pe toate de ce mai aveti nevoie de soferi ? Urcati-va pe camioane si platiti-va singuri Atunci nu o sa va mai fure nimeni o sa va furati singuri voi pe voi.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

Pt balas un 10!"Patronii de carton"ar trebui sa aibe o singura masina pe care sa munceasca ei!Sunt multe cazuri in care oameni care au facut bani din alte chestii s-au apucat sa cumpere camioane ca asa a zis un prieten.Apoi se trezesc ca ne ard pe noi!Si eu am sunat la Fedex si am cerut lamuriri de ce se cheama firma asa,crezand ca este o filiala in Romania a firmei Fedex din America, dar de fapt se vede ce sunt.Ar trebui sa sunam la acel nr de telefon,sa nu mai apuce sa doarma acel chelemec!O zi buna!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

SI TOT PTR "fedsex" , ai facut foarte bine ca ai raspuns....decat sa taci din gura si sa pari prost, mai bine deschizi gura si inlaturi orice dubiu..

Bine ai venit pe forum! Vezi ca e buton de edit si nu e nevoie sa postezi conescutiv! Mai usor cu trivialitatile!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...
  • Moderators

Sal colegii..am reusit sa "fug" cu o particica mica  mica mica din salariul meu si sa ajung acasa sa va zic...este prima si ultima oara cand ma duc cu plata la km!!!

Colegi aveti grija in primul rand sa nu lucrati cu plata la km!!

Sa nu lucrati nici odata la un patron turc(astia sunt sefii directi de la Fedex SRL), Daniel Stiube nu este decat un argat care ia comision de la turcii de la Innsbruck(Hall in Tirol) pt fiecare fraier (alde mine) care a muscat momeala(cate 100 euro de prost)

Se face un contract pe Ro cu minim pe economie(care nu e valabil este un fake) si unul pe Austria care ATENTIE!!!! este scris in germana si in care se merntioneaza acolo ca tu nu esti angajat ca sofer si doar ca asistent(adica ceva fara experienta faci pregatire la ei contra diurnei, ceva in genul celor de la waberer s )

Au fosdt exipaje care au kemat politia ca dupa 2-3 luni nu si au luat banii si nu au vrut sa mai plece in cursa si ca nu dau cheile..Cine a avut dreptate?! Binenteles ca turcul pt ca este o firma cu sediul in Ro la Oradea si cu BIROU nu sediu sau filiala la Innsbruck deci se poate solutiona problema numai in instanta in Romania iar dac ei nu dau cheile la turc pot fi arestati pt nu stiu ce(ceva legat de furt )

Cum se lucreaza? Te pun sa pui magnetul non stop daca s ar putea si cand nu mai trage capul (sau "ingenunkiaza" la skimbarea gamei la mare unde si cel mai prost jandarm de Franta sau carabinier de It si ar da seama ce se intampla) te pune sa mergi CU CARDUL SCOS!!!

Sunt multe de zis printre care a si putea sa mai zic ca nici un capt tractor si semiremorca nu are actele in regula sau in totalitate, capurile sunt rupte si vandalizate atat interior cat si exterior de soferi de mana 20 a fara experientza, iar trailerele la fel...Singurul avantaj la aceste firme( pt ca de fapt sunt mai multi turci cu afaceri in transport in Austria este ca nu cer experienta si n am vazut sa puna pe vreunul la vreo proba.) Eu cand i am intrebat in prima zi unde si la ce ora dam proba s au uitat mirati unul la altul mi au dat keile si MAGNETUL si sa plec in cursa

Ce pot sa mai zic asta vis a vis de card de motorina, habar nu aveti sa faceti un consum!!!! Am ramas fara motorina pe A86 la N-E de Paris, fara bani de peage am vandut una din statii ca sa platesc autostrazile si mi faceam vant pe autostrada si o lasam sa "curga" SCOASA din viteza ca sa ies din franta inainte de 14 ca era sarbatoarea lor si ma prindea de miercuri pana luni in Franta o puneam cu preturile lor....

Apoi mai esti si umilit verbal daca esti mai gasca te si bruscheaza fizic( am fost de fatza)

Si de fapt prostia este a noastra a soferilor romani ca nu suntem uniti....din 10 ekipaje  care am protestat si nu am vrut sa mai merem in cursa pana nu dau banii sa u gasit 2 ekipaje care totusi au plecat...ce inseamna asta , trageti voi concluziile...

Apoi mai sunt pustii astia de 20-30 ani care merg cu magnetul si acasa la mercato cred, pt ca asa i invata pe patroni iar noi astia care lucram la program si dupa legislatie suntem rai si artagosi..

Ar mai fi multe de zis dar ar trebui sa ne strangem la o terasa cu ceva baxuri de bere ca mi ar lua o zi intreaga..

Sa aaveti drumuri bune

sper ca ai sa intelegi modificarile facute ,te rog sa folosesti un limbaj decent si fara acuzatii si atacuri personale , se pot intoarce impotriva ta , la o eventuala reclamatie . multumesc pentru intelegere

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Moderators

scuze la colegi pt multe greseli, sunt obosit si nu mai vad bine tastele dar am vrut inainte de a ma culca sa scriu de aceste firme, pt ca ATENTIE!!!

Sunt mai multe firme de turci care colaboreaza cu cei din Oradea

Aceste frime sunt:

Fedex SRL

Fac Transporte

NUR Transporte

CAN Transporte

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 months later...
  • Members

Salut, ma numesc Daniel Stiube, si raspund de Fedex Transport,............ si ca sa vedeti ca nu e teapa va dau si numarul meu de telefon 0772-103152.

Este adevarat ca firma are biroul intr-un bloc de apartamente, lucru normal tinand cont de faptul ca nu se fac speditii de aici, ci se coordoneaza doar activitatea societatii, deci ne cerem scuze ca nu ne ridicam la pretentiile fiecarui papagal care are permis pentru categoriile C si E.

Este adevarat ca am colaborat cu un intermediar, care cerea 100 de euro pentru fiecare sofer pe care il aducea, dar nu era o surpriza pentrusoferi, ci se stia de la inceput.

Despre faptul ca nu am habar de transport, sa ma ierte cel care a scris, nu a mai venit probabil fie pentru ca nu avea experienta, fie pentru faptul ca ii venea menstruatia daca se vedea singur pe o autostrada in Germania.

Imi cer scuze , ca nu vreau sa-ti dau tie un card de motorina ca sa faci tu ce vrei cu el, sau acuma te pricepi si la cum se conduce o firma de transport????????

Cate firme ai condus, sau cate camioane ai cumparat tu, sau mai mult.....................cam cata garantie ai lasat tu in viata ta pentru niste carduri de motorina,..................sau cate file cec ai semnat??????? E UITE DE ASTA NU VREAU SA AI TU CARDUL DE MOTORINA,......... sau poate din acest motiv vii sa te angajezi la noi, si nu noi la tine!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Imi cer scuze ca nu pot sa-ti dau vreo 3000 - 4000 de euro pe luna, si tu sa conduci la program. TE ROG SA NE IERTI!!!!!!!!

ORICUM,..... MULT SUCCES IN CONTINUARE, CARE VREA SA LUCREZE AICI SUNTEM!!!!!!!!!!!!!!!!! CARE VREA SA STEA ACASA VA DORIM ODIHNA PLACUTA.

Domnul Daniel, cu tot respectu cuvenit, firma Fedex transport impreuna cu Fac transport, Nur transport si altele patronate de turci, va transmit ca sunte-ti cea mai mare tzeapa pe care o poate lua un sofer!!! Eu personal stau de o luna sa imi iau banii, impreuna cu inca cativa soferi, si domnul reprezentant legal (turcu vietii) ne spune sa ii lasam un numar de cont ca ne baga el banii cand ii are (mai precis niciodata).....  ........  ......  ........Colegii care vreau sa ia tzeapa cu T mare sa mearga sa munceasca moca. Pt alte detalii va astept cu un pv!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...
  • Members

printr-o intamplare am aflat ca dl. DANIEL STIUBE raspunde si de CAN TRANSPORTE ,patronata tot de turci,iar sediul din romania este in oradea pe strada simion barnutiu nu cunosc nr.Daca dumneata domnule spui ca esti reprezentant al acestor firme de ce nu primesc soferii salariile la timp?de ce se roaga de patroni sa le dea banii munciti de ei ?de ce nu iei dumneata masuri?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 months later...
  • Moderators

si s a terminat cu firmele fedex can si nur si restul...am trecut alaltaieri pe la Hall in Tirol (ete un autohause ieftin pe langa sediul turcilor\) si am stat de vb cu bulgarii vecinii de cladire de la turci..a venit politia si i a saltat pe murat , mustafa (ala tanar) suleiman si inca cativa..pt fraude evaziune inselatorie etc, tot ce stie practic sa fac un turc...

a ramas doar "Baba" turcul ala batran care se ocupa de restul..adik are grija practic de ce a ramas..:))))

aa si inca ceva Daniele..din cate mi au zis Roman(bulgarul ) si Niky(rusul) se face o anketa separat si in romania si or sa vina dupa tine si dupa lehel palovici..iar eu voi fi martor cica,..

abia astept...daca nu te  bate justitia sau Dumnezeu..oricum lumea e mica....intelegi tu..

noroc la colegi si drumuri line fara capre!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 months later...
  • Members

stimati colegi pot sa va spun ca daca auziti de fedex transport sau orice alta firma din Hall in Tirol Austria sa nu va duceti orice v-ar spune ca luati teapa la bani va spun asta din proprie experienta o sa stati acolo 2sau3 luni si o sa va treziti ca nu va dau toti banii iar ala din oradea Daniel Stiube o sa va promita ca v-ii da el si apoi din varii motive nu-i mai primiti . Nu va lasati amagiti cum am facut si eu si mai sunt si altii in aceasta situatie nu se fac contracte de munca si multe acte ale masinilor sunt false. Masinile sunt cu numere de Romania tu circuli in comunitate si ti se pune ITP-ul fara sa ajungi in tara.Plus ca de pus magnetul asa ceva e la ordinea zilei ca altfel nu ajungi la timp la incarcat sau la descarcat plus faptul ca 13% e foarte putin pentru 2 soferi ca ei vor numai echipaj.Firma e patronata de turci si are sediul in oradea intr-un apartament pe simion barnutiu 21b . Eu va spun sa nu va duceti si sa cautati alte firme.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator Anonymous

  Pacat,foarte pacat!Fed-ex este o firma Mondiala si este o firma buna!Doar ca ea lucreaza cu intermediari!Unul dintre ei,este,pentru Romania,domnul Dan Surub(sau cum l-o chema pe dumnealui,ca sa nu-l jignesc).Acest "domn" este o rusine pentru transport,pentru firma Fed-ex si pentru numele de Dan(pe care il port si eu desi nu am nici o vina si nici o legatura cu dumnealui).Stiu ca nu am de ce sa-mi cer scuze dar am sa o fac,pentru ca mi-a facut numele de ras!Iar in ceea ce priveste firma Fed-ex,eu as suna la firma mama sa le spun ce face un nenorocit de mic subcontractant din Romania,sa-i suspende contractul si sa-l dea afara pe nesimtitul asta de asa-zis patron de duminica!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Alătură-te conversației

Poți posta acum și să te înregistrezi mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Alipește ca text simplu

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    • Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.



×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Pentru a naviga pe acest site , trebuie sa respectati termenii Termeni de Utilizare.