Comunitatea soferilor profesionisti Sari la conținut

o alta utilizare pt un cap tractor


bulancea

Postări Recomandate

  • Members

in perioada de iarna care o consider extrasezon, utilizez mult mai putin ansamblul cap tractor/semirem, in schimb as avea nevoie de un camion mai mic pt transport marfa insacuita (intre 4-6 tone util). Si ca sa nu mai dau banii pe un asemenea camion, se poate legal sa fac o mica bena, care sa o montez pe capul tractor (nu basculabila), in care sa imi pot cara marfa insacuita?  M-am uitat un pic pe situl RaR, scrie pt categoria Autotractor-  " ...vehicul... folosit in mod exclusiv sau in principal tractarii de semiremorci..."    , pai ori exclusiv ori in principal(adica se poate admite si alta utilizare). Voi ce pareri aveti?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Administrators

in 2-3 metrii din spatele cabinei , mare lucru nu cred ca ai obtine ..plus ca trebuie facut un cadru ceva sa sustina bena , sau partea din fata la o semi , taiata , si prinsa in cui si ceva de sustinere .....in fine complicat , trebuie omologat ...mai bine incearca cu o semi remorca mai mica , eventual pe o axa . din o semiremorca normala mai veche ..taiata si imbinata .....dar si asta trebuie omologata !!! 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Alătură-te conversației

Poți posta acum și să te înregistrezi mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Alipește ca text simplu

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    • Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.
×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Pentru a naviga pe acest site , trebuie sa respectati termenii Termeni de Utilizare.