Comunitatea soferilor profesionisti Sari la conținut

BIROCRATIE NESFARSITA......


Vizitator Anonymous

Postări Recomandate

Vizitator Anonymous

Salutari la toti,

Plec din ardeal la capitala sa ma angajez ca sofer si ajung cu greu la firma angajatoare care imi spune ca din dosarul meu de angajare lipseste MEDICINA MUNCII. Bun....si ce trebuie sa fac? Pai mergeti si cautati un cabinet si rezolvati-o. Zis si facut......dai si cauta de nebun un cabinet, gasesc unul si stupoare....citez pe asistenta (ne pare rau dar va trebuie o adeverinta de la medicul de familie, fara ea nu putem face nimic)....pffff...mai cucoana, imi ceri sa ma duc pana in capatul tarii ptr o amarata de adeverinta?????? :( :( Si ea imi spune ca DA. Pai credeti ca mio mai trebuit ceva? Nu, fratilor....m-am dus linistit acasa si nici ca mai imi trebuie capitala vreodata...

Va doresc drumuri bune si angajari fara prea multe acte. :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

salut colegu,

de aici si zicala-"masoara de trei ori si taie o singura data".cum sa pleci asa la un drum fara sa te asiguri ca ai toate actele necesare.vad ca ai cont pe forum,deci ai calculator,internet,vad ca sti sa-l folosesti.aduna informatii si documentele necesare inainte sa pleci la un drum si eventual masuri de precautie.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

lasand asta la o parte,omu are dreptate...suntem de rasu lumii cu sistemul asta invechit.hartii si iar hartii,birouri si cozi,numere de ordine si asa mai departe.poate in 10 ani ne-om alinia si noi cu restul lumii... / ca idee...merg ieri sa scot cazierul.ma duc la ghiseu,vad ca scrie pe usa ceva formular de la xerox,timbre fiscale de 2 lei si 10 lei la trezorerie.care trezorerie e la cativa km departare...in cazul inaccesibila,fiind in timpul serviciului,cu camionul.partea buna ca(,)cazierul se elibereaza pe loc,fata de acum cativa ani cand dura oarece.in fine,am sunat o prietena care lucreaza acolo,mi-a scos ea dovada de plata si azi am rezolvat in 10 minute...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator Anonymous

salut colegu,

de aici si zicala-"masoara de trei ori si taie o singura data".cum sa pleci asa la un drum fara sa te asiguri ca ai toate actele necesare.vad ca ai cont pe forum,deci ai calculator,internet,vad ca sti sa-l folosesti.aduna informatii si documentele necesare inainte sa pleci la un drum si eventual masuri de precautie.

E m-am dus cu dosarul complet...... adica tot ce mi-au cerut cei de la firma angajatoare. Mai mult.....ce sa fac..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 year later...
  • Members

Adeverinta aia de la medicul de familie (e pt boli cronice0le trebuie la policlinicile care sint agreeate de ministerul transporturilor ca o masura in plus de prevedere pt ei,in caz ca ai o boala mai naspa care nu poate fi vizualizata la controlul medical periodic si faci o criza ceva si se termina nasol,sa nu poata fi ei trasi la raspundere de societetile de asigurare,de aia cer toti,sa se spele pe maini in caz de ceva

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Moderators

cred ca cei de la firma ar fi trebuit sa iti spuna inainte de a veni la ei daca iti lipseste ceva,cu adeverinta aia se intimpla la fel si in alte orase daca te duceai,sistemul sanitar e in ;;frunte;; la noi si de aia o patim asa,pacat de cheltuiala facuta

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Alătură-te conversației

Poți posta acum și să te înregistrezi mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Alipește ca text simplu

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    • Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.
×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Pentru a naviga pe acest site , trebuie sa respectati termenii Termeni de Utilizare.