Comunitatea soferilor profesionisti Sari la conținut

GRUPO J .CARRION Spania -Romania


Postări Recomandate

  • Moderators

salutari ati sariti repede pe colegu dar de ce nu raspundeti si la intrebarea lui cand s-au dus romani in spania spanioli unde stateau pe garduri sau tot pe tusa,cine facea cursele lungi zi lumina noaptea toata si discurile pe geam nu romani,cand nu se gasesc solutii hai sa sarim la gatu colegului sau sa ne barfim este mai simplu.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

salut muki, lasa-i sa vorbeasca , nu ca nu stiu, habar nu au, ei voebesc de j. carrion,fratilor j.carrion-j.cano -frigo ejido.pimafrio fosta( paconsa) s-au inbogatit pe spatele soferilor romani care au veenit sa lucreze pe bani putini  si sa sparga piata de  munca, lucrati fratilor gratis  ca spaniolul va considera piese de schimb, drumuri bune

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Moderators

bn70 asa vorbesti de romani de parca tu ai fi ceva bulgar dar vad ca te-ai deprins cu scrisu pe romaneste sunt ferm convins ca ai plecat din romania direct in spania ai lucrat cativa ani in care ai luat injuraturile spaniolilor singur ca ai stricat treaba iar acum cand conationali iti sar in ajutor si pun umaru pentru a imparti injuraturile la mai multi nu vrei sa accepti,gandestete ca si tu la randul tau nu cred ca esti bine primit in spania iar daca esti decurcaret lasa conationali cu injuraturile si tu emigreaza in alta tara cu nivel mai ridicat. A sa nu zici de familie ca si cand ai plecat din romania aveai familie asa ca drumuri bune.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

nu mai vorbiti fratilor ce nu cunoasteti si de prin auzite birfe de parcari nu mai ziceti de carrion prostii ca poate este vreun coleg care are sansa sa lucreza la carrion si il descurajati cu vorbe de doi bani. Eu lucrez la ei si am lucrat si la altii si pe mai mult dar pe praful asta spunemi care este mai serioasa si cu banii la timp ca asta ne intereseaza si sa lucrezi lejer la program si camioane noi. Cine? 1500 euri sunt putin asa este dar ii iei la timp si fara grija ca poate urmatorul salar iei caca carrion ete putinele care mai respecta pe soferi ma refer la soferi cu bun simt. cei care au sansa cred ca macar sa incerce sa faca diferenta dintre alte firme MAMUT astea sunt vremurile frate daca deabia ai realizat  GRUPO J.CARRION inca mai respecta soferii . cinste celor care nu pleaca urechea la colegii nostri

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

colegii fara experienta deloc sau extern se vor descuraja total daca va asculta pe voi cei care vorbiti aiurea . cred ca nici nu sunteti soferi va place sa stati la birfa ca babele ma refer la.... cei care se simt.eu lucrez la carrion nu este adevarat ce rau vorbiti de aceasta firma . mai ales de Dumitru cum ii ziceti voi. acest domn Dumitru merita tot respectul din partea noastra cei care il cunoastem.  la carrion daca respecti esti respectat, foarte putine firme mai sunt care sa respecte cit de cit pe sofer

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

salut colegii , lucrati voi pt 1500e  la carrion , va dau un pont ,in murcia  trans ARGOS, firma mare are peste 700  de camioane  cauta romani plateste 1300e  face transporturi in toata comunitatea cei care cauta de munca pe frig aici aveti ocazia sa va angajati ,  pt inf www.transportes frigorificos ARGOS  .es in murcia eapña, succes

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

ai dreptate colegule e putin dar e singura firma unde esti respectat ca si sofer si unde iti iei banii la timp ceea ce conteaza in ziua de azi.apropo daca esti dintro zona mai defavorizata si mai ai si copii si rate la banca ai sa fi surprins dar sant colegi care ar lucra pe si mai putini bani.asta e sistemul deocamdata.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

Se da si asta mare cu ........ cat vagonu, el habar n-are cat se plateste  la o firma mama din spania, ca sofer( specific) cu EXPERIENTA , bun fara probleme.

atetie la limbaj colegule in rest ce sa spun ..bafta si drumuri bune

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...
  • 4 weeks later...
  • 2 weeks later...
  • Members

Salut colegul BN70 pentru tine in mod express doresc sa iti scriu flota care apare pe internet pentru argos murcia deci spune asa in spaniola :

Nuestra flota integrada por 225 vehiculos, 175 propios y 50 colaboradores, datos todos ellos con los mas modernos avancesen vehiculos ecologicos EURO-V ........

...........restul pe cine intereseaza este aici http://www.transportes-argos.com/menu.html, deoarece nu se poate copia ce este scris acolo.

Colegul pana la peste  700 de camioane un nr mare , dar nu conteaza cate camioane are in final ci sa fieseriosi..voi incerca sa ii contactez pe email si va voi tine la curent cu aceasta firma.

Scuze pentru ceei ce au creat acest topic si vorbim despre alte firme,scuze inca odata

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 months later...
  • Members

DafXF ai dreptate....adevarul ca ma gasesc cu multi romani de la carrion baga mult norvegia suedia danemarca si inapoi spre spania....nu toti se plang dar ce cred eu e urmatorul lucru...noi suntem vinovati pt ceea ce ni se intampla ca acceptam mizeriile dispecerilor si altele.....ce sa-ar intampla daca am refuza toti asa ceva? de unde soferi.....o seara buna tuturor....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Alătură-te conversației

Poți posta acum și să te înregistrezi mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Alipește ca text simplu

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    • Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.
×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Pentru a naviga pe acest site , trebuie sa respectati termenii Termeni de Utilizare.