Comunitatea soferilor profesionisti Sari la conținut

GRUPO J .CARRION Spania -Romania


Postări Recomandate

  • Members

proaspat intors de la cluj de la interviu , am ajuns dimineata am completat un chestionar nume, numar telefon, adresa... etc, dupa n-i sa explicat in mare de domnul din spania si domnul care traducea despre firma si ne-a pus intrebari in legatura cu experienta si ce masini am condus ,ce consum am avut ,bla,bla,bla dupa afara sunt 8 mercedesuri automate noi,(4500km) remorcile sunt second-hand am cuplat si cateva ture prin curte si o parcare cu spatele atat eu si colegul cu care am venit

despre plecare se plateste de catre firma biletul de avion si se sta 2 luni si 3 saptamani cu 2 acasa concediu

salariu este 1300 ron din care se retine 10% o garantie si 11 centi pe CABINA/100km (5,5 centi pe cap de sofer/100km)

bonus este 140 euro daca masina este intretinuta si curata si alt bonus este 140 euro daca se merge economic

la o simpla intrebare pe unde se circula (nationale/autobenzi)mi sa spus ca aflu cand ajung in spania daca sunt chemat

succes

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members
proaspat intors de la cluj de la interviu , am ajuns dimineata am completat un chestionar nume, numar telefon, adresa... etc, dupa n-i sa explicat in mare de domnul din spania si domnul care traducea despre firma si ne-a pus intrebari in legatura cu experienta si ce masini am condus ,ce consum am avut ,bla,bla,bla dupa afara sunt 8 mercedesuri automate noi,(4500km) remorcile sunt second-hand am cuplat si cateva ture prin curte si o parcare cu spatele atat eu si colegul cu care am venit

despre plecare se plateste de catre firma biletul de avion si se sta 2 luni si 3 saptamani cu 2 acasa concediu

salariu este 1300 ron din care se retine 10% o garantie si 11 centi pe CABINA/100km (5,5 centi pe cap de sofer/100km)

bonus este 140 euro daca masina este intretinuta si curata si alt bonus este 140 euro daca se merge economic

la o simpla intrebare pe unde se circula (nationale/autobenzi)mi sa spus ca aflu cand ajung in spania daca sunt chemat

succes

ciudat este faptul ca mie la tel au zis salariu fix 1500e(formati din 1300 lei salariu pe ro. + diferenta in euro pana la 1500e) de om in echipaj adica 3000e cabina, nu au zis nimik de garantie

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

cand am fost la interviu toti care eram acolo cand am vazut grila de salarizare am vrut sa renuntam si sa nu mai dam nici proba,iar traducatorul acela e sofer sau mecanic in firma si a spus ca daca luam sub 1400 euro de om pe luna la el sa ne ducem sa ii tabacim coaja. omul si-a pus pielea la bataie. probabil stie el de ce si-a pus-o. si sistemul la carrion e tot la km si daca nu faci km sa ajungi la 1500 euro te bonuseaza sa ajungi la banii aia. un atu al celor de la carreras e ca sunt cea mai veche speditie din spania. ma gandesc ca nu au ajuns la vechimea asta prin tepe. drumuri bune la toti colegii

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members
salut colegii!!!nu stiti angajeaza la carrion soferi incepatori in perioada asta??multumesc anticipat!!!

Si pe mine ma interesaza acelasi lucru.Sunt in Spania si as doti sa stiu daca sunt si alte firme de aici care angajeaza soferi fara experienta..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator Anonymous

pai si de ce-mi zici mie? eu nu mai lucrez la ei ca m-am saturat si eu de figuri, de parca zici ca ei sunt dumnezeul transportatorilor...si lucrez acum pe 1900 fix, singur, nu conduc noaptea si fac doar franta,belgia, spania f rar doar pana in zal, si mai rar germania la heilbronn si in fiecare weeckend la garaj...asta daca vad unii baieti sa le pun putina gheata la inima. se stiu ei care... :))

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members
Nu domle , ii pune pe cutia de viteze si nu mai inregistreaza tahograful , asta face , nu te mai face ca nu intelegi !!! Devii ridicol cu incapatanarea de a contrazice atatia oameni care spun ce se intampla . Si eu am primit indicatii de genul asta de la Cipri si de la Anita .

de ce ?? pentru ca forumul nu sustine si nu promoveaza asfel de practici !!

foarte frumos si foarte normal ca nu promoveaza si nu sustine aceste pracici, dar cand omul iti spune in fata ca se pune magnetul si tu sa te faci ca ploua nu inseamna ca sustii sau ca promovezi asta, doar ca devii penibil.

drumuri bune la toata lumea!

de aia ii si plateste in bataie de joc la km...capul face ..capul trage !!! >:D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Alătură-te conversației

Poți posta acum și să te înregistrezi mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Alipește ca text simplu

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    • Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.
×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Pentru a naviga pe acest site , trebuie sa respectati termenii Termeni de Utilizare.