Comunitatea soferilor profesionisti Sari la conținut

GRUPO J .CARRION Spania -Romania


Postări Recomandate

  • Members

Pt.Fiti junior.FMD

Dragul meu coleg, am ramas oripilat la felul cum ai terminat mesajele tale cu acel amuzament ironic nascut din ignoranta ta impotriva limbi romane.Sa sti dragul meu coleg ca atunci cind scrii nu trebuie sa o faci precum vorbesti, trebuie sa te straduiesti putin.Daca la angajare erai supus la un text de gramatica a limbi romane, probabil acum erai la oi si nu mai aveai acces la un site unde incercam sa ne ajutam nu sa ridem plini de sine la sfirsitul unui text scris CIOBANESTE din cabina unui camion.

La inceputurile mele de sofer am avut parte de un titular care scria pe CMR: ROMANEA,ITALEA etc.......!!!!!!

P.S.Nu ma luam de greselile tale gramaticale daca imi pareai un OM cu greseli dar OM.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

Baliverne. 21000 de km foarte putini au facut pe la carrion. Eu am facut in februarie 2013 21500km si nimeni nu ma credea prin curte prin montornes. Asta pentru ca nu se fac asa multi km. Plus de asta sa nu uitam ca nicu a si taiat din centi, nu a avansat ci a degradat. E o lama cu 2 taisuri. Cat despre hazliul de mai sus... No coment.

PS: eu chiar m-am apucat de tir din placere. Acum e doar obisnuinta.

PPS: Marea firma JCARRION nu accepta ca femeile sa lucreze pe 8 centi si salariu fix. Si unele pot fii profesoare la multe specimene de prin curtea aia. Oare asta e discriminare, nesimțire sau doar zgarcenie din partea marei firme pe care "mugurel gura de aur" o nota cu nota 9?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

Buna seara,ma numesc Iulian,am 31 de ani si vreau sa lucrez pe camion,am toate categoriile din 2003,atestat marfa si tahograf,din 2003 pana 2008am lucrat ca mecanic auto,apoi am lucrat ca sofer pe camion,dar foarte putin cu remorca,momentan sunt in Spania-Roquetas de Mar,am vazut ca firma JCarrion este in zona,Almeria si vreau sa lucrez si eu la acesta firma,daca este vreo persoana care m-ar putea indruma spre aceasta firma.

Multumesc

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

Salut pe toti conducatorii auto profesionisti...fratilor caut si eu ceva de munca pe comunitate, este cineva binevoitor sa ajute un cetatean din breasla lor cu un loc de munca ca sofer.......detin permis B,C,D,E......atestate marfa+persoane si ADR......card digital.....experienta putina pe comunitate......Multumesc anticipat si astept rasp. din partea voastra....Drumuri bune sa aveti. NR tel 0769126097

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members
Baliverne. 21000 de km foarte putini au facut pe la carrion. Eu am facut in februarie 2013 21500km si nimeni nu ma credea prin curte prin montornes. Asta pentru ca nu se fac asa multi km. Plus de asta sa nu uitam ca nicu a si taiat din centi, nu a avansat ci a degradat. E o lama cu 2 taisuri. Cat despre hazliul de mai sus... No coment.

PS: eu chiar m-am apucat de tir din placere. Acum e doar obisnuinta.

PPS: Marea firma JCARRION nu accepta ca femeile sa lucreze pe 8 centi si salariu fix. Si unele pot fii profesoare la multe specimene de prin curtea aia. Oare asta e discriminare, nesimțire sau doar zgarcenie din partea marei firme pe care "mugurel gura de aur" o nota cu nota 9?

Cine ti-a zis ca carrion nu accepta femeile pe salar fix? oricum te-a mintit urat de tot sau sa schimbat treaba in fine de 3 luni cand am fost akas am vorbit cu 2 familii sot sotie din alba iulia amandoua de peste 1 an in firma si ciudat cum toti 4 aveau cei 1500 E garantati ... interesant oricum.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...
  • 3 weeks later...
  • Members

Salutare colegii, am auzit ca cei de la Carrion au dat drumul la angajari si au inceput sa inmatriculeze. Angajeaza in echipaj si cel putin titularul sa aiba experienta demonstrabila pe comunitate. Telefon de contact : 0264.440.466 si 0726.769.761

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

Domnu baluta marin daca prin a da pita la peste 1000 de soferi romani inseamna sa iti bati joc de niste oameni platindu-i cu 6 centi pe kilometru iar firma sa isi cumpere anual cate 200 de camioane din diferenta pe care o iau de la roamani fata de leafa la spanioli atunci... Jos cu palaria la domn dumitru. Pana atunci tot o firma jepcara o consider. Singurul avantaj il au ca dau banii la timp si nu se leaga de consum ATAT!

Legat de salariul sotiilor nu ma pot pronunta ca nu sunt la zii si sincer sper sa ma fii inselat si sa se fii schimbat lucrurile in bine.

Iar salariul ce il dati cu 1300 lei si 1300 euro e aberant. Sunt aproximativ 900 ron pe tara nicidecum 1300.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

Alătură-te conversației

Poți posta acum și să te înregistrezi mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Alipește ca text simplu

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    • Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.
×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Pentru a naviga pe acest site , trebuie sa respectati termenii Termeni de Utilizare.