Comunitatea soferilor profesionisti Sari la conținut

GRUPO J .CARRION Spania -Romania


Postări Recomandate

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...
  • Members

daca stie vre un coleg cind se mai fac angajari la j.carrion.?am sunat la iei si miau zis sa mai sun dupa data de 15.vreau sa merg in echipaj cu sotia am 13 ani experienta international si vb perfect limba spaniola.sunt din satu mare.drumuri bune la toti colegi.las un nr.de telefon daca ma poate ajuta cineva.0741670738.va multumesc. :ympeace: .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members
nu te acuz ziceam ca au ramas baetii buni acolo

baieti buni la ce ? ca era unul de pe langa Cluj care habar nu avea sa bage la rampa sau sa deschida / inchida un program ... adica vreau sa spun ca sunt si o gramada de nepriceputi nu numai meseriasi ( ca sunt si cativa meseriasi )

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...
  • 2 weeks later...
  • Members

salutare si drumuri bune colegii.recomand cu caldura firma.am facut 2luni la ei si sunt multumit.banii la timp.1380 euro plus salariul pe tara.km garantati 20000.faci mai putin esti bonusat,faci mai mult iei mai multi bani.ambii soferi sunt platiti la fel,de la anul se va sta 2luni si 2sapt acasa,cei care vor sa stea mai mult cu atat mai bine.probleme nu ai decat daca esti de la tara si nu sti sa vorbesti.tin cont foarte mult de asta.isi cauta soferi buni.au trimis deja acasa 2echipaje ptr "buna purtare".sanatate multa colegii

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...
  • 3 weeks later...
  • Members

lucrez de 1 an jumate la ei.Nu dau marea cu sarea dar ceea ce spun ca iti da se tin de cuvant.

Daca te angajeaza pleci de la cluj cu avionul la barcelona,de aici iei trenul pana la granollers-3 € biletul(il predai cu actele de la prima cursa si il deconteaza la primul salar).Aici te asteapta un microbus care te duce pana la baza in montornes(sau daca nu au camioane disponibile la hotel-platit de firma).

-salar:titular-garantat 1300€diurna si 946 lei pe tara care intra si cand esti in concediu fara a fi retrasi din diurna cum se intampla la alte firme.Cei 1300 de euro se impart pe zile-46,ceva /zi asa ca daca inchizi luna cu 28 de zileiti intra ceva mai putin daca nu ai km.Al doilea sistem de calcul e la km titularul fiind calculat cu 8centi/km la echipaj si 9centi/km la singur(la 1300€ sunt aproximativ 16.250kmce depaseste se calculeaza la km ca si un bonus-exemplu personal:23.300km=1.850€ fara banii pe tara)

ajutor:incepe de la 6 centi/km cu cerneala abia uscata pe atestat,dupa 3 luni-proba daca e apt 7centi/km,dupa alte 3 luni-proba 8centi/km si la urma pt titular tot dupa 3 luni(cine vrea sa invete si are profesor bun nu are cum sa nu ia proba)

se lucreaza 2luni jumate cu doua saptamani acasa,se poate sari cu cateva zile plus sau minus in functie de curse dar se respecta de obicei programarile.Programul se respecta si daca faci o descarcare "incet"nu te obliga nimeni daca tu consideri ca este riscanta sau ca nu are rost.Eu personal am asteptat pana a doua zi ca nu mai aveam program si nu a fost nici o problema.

Sper ca am lamurit putin treburile si va doresc tuturor drumuri bune.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

ucrez de 1 an jumate la ei.Nu dau marea cu sarea dar ceea ce spun ca iti da se tin de cuvant.

Daca te angajeaza pleci de la cluj cu avionul la barcelona,de aici iei trenul pana la granollers-3 € biletul(il predai cu actele de la prima cursa si il deconteaza la primul salar).Aici te asteapta un microbus care te duce pana la baza in montornes(sau daca nu au camioane disponibile la hotel-platit de firma).

Colegul , ma poti ajuta si pe mine , am atestat ADR , transport marfa , pasaport , nu stau prea bine cu experienta ( nu am avut cand sa o fac ) , daca poti sa ma ajuti ptr echipaj , lasa un mes pe potty_89pot@yahoo.com , te rog

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

Alătură-te conversației

Poți posta acum și să te înregistrezi mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Alipește ca text simplu

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    • Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.
×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Pentru a naviga pe acest site , trebuie sa respectati termenii Termeni de Utilizare.