Comunitatea soferilor profesionisti Sari la conținut

Inceputul unui nou conflict armat mondial in lume?


Crede-ti ca Osama bin Laden a fost ucis?  

56 membri au votat

  1. 1. Crede-ti ca Osama bin Laden a fost ucis?

    • NU
      32
    • DA
      32


Postări Recomandate

  • Răspunsuri 112
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

  • Members

e an electoral la americani?o fi asul din maneca...nu cred ca unul ca el,care ar fi fost sfasiat bucatica cu bucatica de mii de oameni care au pierdut pe cei dragi in atentate,sa fie aruncat  pur si simplu in mare,fara o autopsie macar...mi se pare trasa de par toata treaba.da stau linistit,o sa aflu adevarul de la OTV :))

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

e an electoral la americani?o fi asul din maneca...nu cred ca unul ca el,care ar fi fost sfasiat bucatica cu bucatica de mii de oameni care au pierdut pe cei dragi in atentate,sa fie aruncat  pur si simplu in mare,fara o autopsie macar...mi se pare trasa de par toata treaba.da stau linistit,o sa aflu adevarul de la OTV :))

Buna, buna asta ;D ;D ;D.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Administrators

da da , la otv , ce audienta facea diaconescu daca il cauta pe bin la den in loc de elodia ,  ;D ;D

si mie mi se pare suspicioasa treaba , pe sadam l-au cautat si l-au gasit , condamnat si executat , lucru facut ,,in vazul lumii,, , de data asta se supun o multime de lucruri si cert se arata putine lucruri , ce o sa se intample ??? om traii s-om vedea ......

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • VIP

Nu cred in Americani,asa cum nu cred ca Osama a provocat catastrofa de la 11 Sep. In 10 ani putea sa isi faca 10000 de operati estetice si sa nu mai stie nimeni de el,asa cum zice Levier ''oare a existat cu adevarat?''

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator Anonymous

Nici eu nu agreez politica externa amaricana. 10 ani de cautari mi se pare enorm la potentialul SUA.

Iar gasirea lui Osama acum, ar putea fi corelata cu nevoie de popuolaritate a lui Obama.

Cred inca ca Osama & Co a provocat atacurile din 9/11, insa nu cred ca n-a avut motive intemeiate date chiar de americani.

Gafa Al Qaeda a fost ca a lovit oameni nevinovati. Daca s-ar fi rafuit doar cu administratia americana nu si-ar fi atras antipatia mondiala.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

salut colegii,

este un subiect delicat.bin laden a fost omul americanilor,l-au umplut de bani,dupa care s-a intors impotriva lor.eu cred ca a existat cu adevarat,este(sau era) un musulman radical si cred ca a fost omorat.ceea ce mi se pare suspect este faptul ca i-au aruncat cadavrul in ocean,asa ceva nu cred.dar conflict mondial exista deja(libia,siria,palestina,pachistan,iran,etc) si el se va largi pe zi ce trece,deoarece suntem din ce in ce mai multi si o sa ne omoram pe alimente cat de curand.DOAMNE FERESTE.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • VIP

Nici eu nu agreez politica externa amaricana. 10 ani de cautari mi se pare enorm la potentialul SUA.

Iar gasirea lui Osama acum, ar putea fi corelata cu nevoie de popuolaritate a lui Obama.

Cred inca ca Osama & Co a provocat atacurile din 9/11, insa nu cred ca n-a avut motive intemeiate date chiar de americani.

Gafa Al Qaeda a fost ca a lovit oameni nevinovati. Daca s-ar fi rafuit doar cu administratia americana nu si-ar fi atras antipatia mondiala.

Sunt dovezi clare ca americani au doborat turnurile.Americani se dau prea mari,vor sa controleze lumea.....

http://www.vplay.ro/watch/kx98x1a3/

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator Anonymous

Sunt dovezi clare ca americani au doborat turnurile.

Stai ca nu inteleg. Avioanele alea nu erau pilotate de americani. Care ar mai fi fost rostul detonarii turnurilor odata ce avioanele le-au lovit?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • VIP

Stai ca nu inteleg. Avioanele alea nu erau pilotate de americani. Care ar mai fi fost rostul detonarii turnurilor odata ce avioanele le-au lovit?

Poi nu din cauza avioanelor s-au prabusit turnurile,ci din cauza explozibiluli care era in cladire,avioanele au fost doar de fatada....iar faza cu Pentagonul.....ii de rasul curci,acolo unde nici musca nu se apropie pana nu'i scanata....intra un avion....... Ciuda ii ca Americani fac ''ordine'' doar unde ii petrol...Egipt,Libia,Irak..etc....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

v-ati intrebat vreodata daca bin laden aexistat cu adevarat?/?///?????/?/?

si eu cred ca nu a existat, desi s-a descoperit ca bin laden era prieten cu bush.

stiti ce mi se pare ciudat, s-a spus ca bin laden era feful gruparii al quaeda, militantii acestei grupari nu au spus nici odata ca acesta  ar exista sau nu . oricum lumea nu va afla in curand ce s-a intamplat pe 11/09/2001

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

Stai ca nu inteleg. Avioanele alea nu erau pilotate de americani. Care ar mai fi fost rostul detonarii turnurilor odata ce avioanele le-au lovit?

Care a fost rostul victimelor de la revolutia romana? Sa legalizeze si sa grabeasca formarea guvernului provizoriu, asigurandu-i o minima legitimitate, sa intoarca privirea lumii de la "liderii" noi catre atrocitatile " teroristilor"....  si asta e un mic exemplu comparativ, dintr-o tara mica, de undeva din Europa de Est, la marginea Balcanilor.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

eu nu cred ca americanii sunt asa de tampiti incat sa isi distruga turnurile gemene mai ales ca ele faceau parte din simbolul new york-lui corect? apoi aducetiva aminte cat au scazut bursele la acea vreme,refuz sa cred ca un presedinte de stat ar accepta ca tara lui sa fie atacata si sa lase mana libera teroristilor pentru a omora mii de oameni,parerea mea este ca bin laden era mort de mult astia au aflat si a facut o inscenare deh..americani ce sa-i faci...si tot o parere de  a mea este ca americanii vor sa-i tina in sah pe pakistan,iran,irak,afganistan ingeneral tarile cu petrol deoarece petrolul se va termina si va fii foamea pe ei cat china si sa te tii atunci razboaie cand nu vor mai avea ce manca..va dati seama ce sar intampla daca ar incapea pe mana unor maniaci cateva rachete nucleare care cred ca alah ii asteapta cu 72 de fecioare in rai daca se mierlesc??...nici nu vreau sa ma gandesc deja ma ia cu friguri....fukushima si cernobal joaca de copii......

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

La intrebarea adresata la sondaj as putea sa raspund in doua moduri si anume :

1.Da, Ossama Ben Laden a fost omorat . (cand, unde, de ce....asta numai Dumnezeu stie)

2.Nu, n-a fost omorat, ci doar "sters" .Cine stie, poate il mai scot de la naftalina in viitor  ;D.

Acum la fiecare raspuns as avea cateva comentarii de facut, dar nu am nici timpul si nici pofta sa incep iarasi sa le scriu (am fost scris o data si din greseala am sters totul  ;D:-[ ). Va las sa cititi si vizionati ceea ce se regaseste in spatele link-urilor de mai jos .

http://adevaruridinculise.wordpress.com/2009/09/12/

http://video.google.com/videoplay?docid=7613991136404919261&hl=en#

Am sa revin cu adaugiri cand voi avea putin timp liber.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

eu nu cred ca americanii sunt asa de tampiti incat sa isi distruga turnurile gemene mai ales ca ele faceau parte din simbolul new york-lui corect?

probabil ca nu ai vazut "911 fahrenheit"

de altfel cred ca nu ai vazut nici un documentar despre razboiul din Vietnam,

ca sa fiu mai scurt razboiul din Vietnam a durat atat ca americanii trebuiau sa vanda armele vechi, depasite, si le vindeau prin intermediari vietnamezilor.

daca se suparau americanii ii ocupau in 2 saptamani

cauta mai mult pe net si ai sa vezi ce surprize o sa ai, ce minte diabolica au americanii

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

longbou..faci niste comparatii absurde,eu vad ca chiar crezi ca americanii sau bubuit singuri, doar ca sa intre cu unele tari din orientul mijlociu in razboi? puteau gasi nenumarate alte motive..daca tot sti tu atat de multe poate nu luminezi si pe noi,gandestete numai la costurile armatei americane dislocate acolo,vietile pierdute,cat petrol ar putea lua ei de acolo ca sa acopere toate astea?. ca altceva ce sa ia de acolo?..praf si nisip?..si ca sa vorbim si de armele invechite de care vorbesti tu,americanii isi vindeau tehnologia lor tarilor care sunt suspectate de terorism sau mai rau teroristilor?...e hai..eu sunt ferm convins ca americanii sunt acolo sa-i tina in sah si sa nu le dea voie sa  dezvolte arme de distrugere in masa,sadam avea deja rachete nucleare corect?..iranu are rachete intercontinentale,si ca sa iti aduc aminte world trade center au mai fost in tinta teroristilor cand un camion parcat in parcarea din subsol a explodat,deci este clar ca erau tintele maniacilor jihadului islamic..si daca tot ma pui sa ma uit pe net despre 9/11 eu cred ca sunt doar supoziti si pareri, jurnalisti ce sa faca si ei nu tre sa manance si ei?..mai bine te-ai uita tu cum copii de la varste fragede sunt crescuti cu kalasnicovu in mana si doarme cu el sub cap si sunt educati in spirit terorist de a omora oameni nevinovati,la femeile lor care explodeaza pur si simplu avand centuri explozive pe ele,convise de cretini ca osama,de gara de la atocha din madrid ai auzit?..si spanioli si-au inscenato si pe aia,de atentatele din suedia cu masina capcana sti?..tot inscenari au fost?  si multe altele..asa ca longbou crezurile tale sunt nefondate..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

longbou..faci niste comparatii absurde,eu vad ca chiar crezi ca americanii sau bubuit singuri, doar ca sa intre cu unele tari din orientul mijlociu in razboi?aia,de atentatele ............................................................................asa ca longbou crezurile tale sunt nefondate..

eu cred ca tu esti printre putinii care inca mai cred ca turnurile gemene au cazut din cauza ca s-a intrat cu avionul in ele

filmuletul care l-a pus tavi l-ai urmarit?

te-am sfatuit sa cauti 911 fahrenheit, i-al de pe DC++, uita-te la el si mai vorbim dupa aia

Poi nu din cauza avioanelor s-au prabusit turnurile,ci din cauza explozibiluli care era in cladire,avioanele au fost doar de fatada....iar faza cu Pentagonul.....ii de rasul curci,acolo unde nici musca nu se apropie pana nu'i scanata....intra un avion....... Ciuda ii ca Americani fac ''ordine'' doar unde ii petrol...Egipt,Libia,Irak..etc....

dupa ce vezi 911 fahrenheit o sa intelegi despre ce vorbeste aici MAN10

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

longbou..faci niste comparatii absurde,eu vad ca chiar crezi ca americanii sau bubuit singuri, doar ca sa intre cu unele tari din orientul mijlociu in razboi? puteau gasi nenumarate alte motive..daca tot sti tu atat de multe poate nu luminezi si pe noi,gandestete numai la costurile armatei americane dislocate acolo,vietile pierdute,cat petrol ar putea lua ei de acolo ca sa acopere toate astea?. ca altceva ce sa ia de acolo?..praf si nisip?..si ca sa vorbim si de armele invechite de care vorbesti tu,americanii isi vindeau tehnologia lor tarilor care sunt suspectate de terorism sau mai rau teroristilor?...e hai..eu sunt ferm convins ca americanii sunt acolo sa-i tina in sah si sa nu le dea voie sa  dezvolte arme de distrugere in masa,sadam avea deja rachete nucleare corect?..iranu are rachete intercontinentale,si ca sa iti aduc aminte world trade center au mai fost in tinta teroristilor cand un camion parcat in parcarea din subsol a explodat,deci este clar ca erau tintele maniacilor jihadului islamic..si daca tot ma pui sa ma uit pe net despre 9/11 eu cred ca sunt doar supoziti si pareri, jurnalisti ce sa faca si ei nu tre sa manance si ei?..mai bine te-ai uita tu cum copii de la varste fragede sunt crescuti cu kalasnicovu in mana si doarme cu el sub cap si sunt educati in spirit terorist de a omora oameni nevinovati,la femeile lor care explodeaza pur si simplu avand centuri explozive pe ele,convise de cretini ca osama,de gara de la atocha din madrid ai auzit?..si spanioli si-au inscenato si pe aia,de atentatele din suedia cu masina capcana sti?..tot inscenari au fost?  si multe altele..asa ca longbou crezurile tale sunt nefondate..

Zacamintele de petrol si metale rare din Iraq si Afganistan acopera cu mult cheltuielile cu armata, doborarea WTC si ajutoarele oferite familiilor soldatilor morti in razboi (acolo unde s-au acordat aceste ajutoare, pentru ca foarte multi dintre ei au fost voluntari si sa nu mai amintim de documentarele in care sunt intervievate diferite persoane care au supravietuit sau care au avut in familie victime ale razboaielor din Iraq,Afganistan sau mai vechiul Vietnam si acre se plang ca au fost uitati de tara pentru care si-au dat chiar si viata ).Sa nu mai aducem aminte de tezaurul care zacea la subsolul WTC-ului si care disparuse initial, iar apoi cand s-a adus in discutie a aparut, dar nu in intregime.

Crezi ca nu erau in stare sa vinda arme chiar celor cu care se luptau ? Eu in locul tau n-as fi chiar atat de sigur. Intr-un documentar ce a fost pe mai multe posturi de televiziune (discovery,explorer ,etc..), este prezentata situatia dintr-o zona de conflict din Africa, unde de zeci de ani este un teritori instabil.Acolo francezii duc lupte pentru mentinerea pacii , dar tot ei sunt cei care exporta metale rare si diamante de acolo.Niste filmari cu camera ascunsa au scos la iveala ca francezii ar fi stat si in spatele celor ce-i aprovizionau cu armament. Astfel faceau bani si vanzand armament si scoteau , metale rare si diamente sub aripa protectoare a "instabilitatii".  Revenind la oile noastre....americanii (si nu numai ei) aveau tot interesul ca zona de conflict sa se extinda si sa se mentina o perioada mai indelungata de timp.De ce ? Pai astfel au putut vinde armament, au putut pune mana pe zonele cu petron si metale rare.Ce se intampla daca Hussein ar fi fost inlaturat de la putere in 24 de ore ? Razboiul s-ar fi oprit, americanii trebuiau sa se retraga foarte rapid, iar la conducerea Iraq-ului ar fi venit o conducere agreata de americani, dar nu neaparat o conducere care sa-i si lase sa le extraga petrolul si metalele rare. Ma intreb oare daca Hussein a avut rachete nucleare asa cum au sustinut americanii, de ce nu le-a folosit ?  :o :o :o De la primul atac al americanilor ar fi si plecat prima racheta spre SUA  ;).

Probabil acum se doreste daramarea Iran-ului.De ce nu au facut-o inca ? Probabil ca inca nu au un plan atat de bun de cucerire sau poate Iran-ul chiar are rachetele pe care Iraqul probabil ca nu le-a avut si le este frica de un razboi mondial.

Suntem prea mici si neinsemnati ca sa ne batem capul cu astfel de probleme.Probabil ca istoria adevarat a lumii nici nu o vom cunoaste vreodata.Pentru noi romanii mai important este sa aflam ce s-a intamplat cu adevarat in 1989 decat in 2001.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Alătură-te conversației

Poți posta acum și să te înregistrezi mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Alipește ca text simplu

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    • Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.



×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Pentru a naviga pe acest site , trebuie sa respectati termenii Termeni de Utilizare.