Comunitatea soferilor profesionisti Sari la conținut

ATLASSIB SB


Postări Recomandate

Vizitator Anonymous

Ma intereseaza sa lucrez pe autocar macar 6 luni , are cineva idee cum se procedeaza la Atlassib ? nu am experienta pe autocar , D-ul doar ce l-am luat si la ei sunt 3 soferi pe masina , am vb cu un baiat  si spunea ca s-a angajat  imediat ce a terminat scoala , a stat pe intern 2 luni dupa care l-a dat pe extern ...oricum ai un sef de masina si daca nu corespunzi esti "inlocuit" rapid.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator Anonymous

Du-te linistit  daca ai nevoie de experienta....permis sa ai...dar Atentie!!! fac contracte pe 3 ani cu clauza de 10.000Ron.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator Anonymous

@andreiuc , ti-as fi recunoscator ptr mai multe detalii , nu este colegul meu ....doar un fel de cunostinta , mi-a spus ca desi cer experienta angajeaza si fara ptr ca duc lipsa de personal , important este sa nu ai evenimente , nu sunt putine cazurile cand masina pleaca cu 2 soferi in loc de 3 , dar atunci cand intalnesc un autocar proaspat intrat in tara unul din cei 3 soferi(deja obosit) schimba masina.

@bobo , de asta nu am auzit si nu suna bine  ...daca pleci trebuie sa platesti 10.000 ron , daca e asa probabil ma orientez catre alta firma , chiar nu am de gand sa ma leg la cap

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator Anonymous

@andreiuc , ti-as fi recunoscator ptr mai multe detalii , nu este colegul meu ....doar un fel de cunostinta , mi-a spus ca desi cer experienta angajeaza si fara ptr ca duc lipsa de personal , important este sa nu ai evenimente , nu sunt putine cazurile cand masina pleaca cu 2 soferi in loc de 3 , dar atunci cand intalnesc un autocar proaspat intrat in tara unul din cei 3 soferi(deja obosit) schimba masina.

@bobo , de asta nu am auzit si nu suna bine  ...daca pleci trebuie sa platesti 10.000 ron , daca e asa probabil ma orientez catre alta firma , chiar nu am de gand sa ma leg la cap

Sau daca da ei faliment iti dau 10.000Ron despagubire:))cik...da de unde ca odata ces falimentari mai vezi tu bani......La inceput or sa te dea calaretz adik de pe o masina p alta ca sofer 3 pana gasesti un sef de masina sa te tina cu el.....o sa faci si detasari adik 2 luni p autocar 1 luna prin Italia local de ex....roma-padova  ca sofer 3...Nu prea e legala clauza aia cu 10.000 dar te pun sa o semnezi si daca pleci inainte de 3 ani mai mult ca sigur ramai fara garantia care tio opresc in fiecare luna...Au fost si soferi care au plecat si u ia dat imeni in judecata pt cei 10.000 asa ca...decizia iti apartine

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Moderators

depinde de tine cit de rau te stringe cureaua,teas sfatui sa nu semnezi clauza aia,sau daca e sa te puna baga si tu o alta mizgalitura,ca sa poti spune ca nu ai semnat tu,ar trebui sa te gindesti si de ce duc lipsa de soferi in timpurile astea? aici e marea problema,dar tu hotarasti,succes oricum

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator Anonymous

@cico_3504  Motivul ptr care duc lipsa de soferi  e logic , conditiile nu sunt dintre cele mai bune probabil si oricine se satura intrun anumit punct ... nu ma deranjeaza unde lucrez cat timp respect programul de condus si imi asigura conditii de odihna ...cat timp nu am masina in primire nu am treaba de consum si nu vad de ce mi-as face griji , acei 10.000ron trecuti in clauza banuiesc ca sunt abureala ...nu cred ca cineva din cei care au plecat a dat acei bani , dar cu siguranta pierzi garantia.

Are cineva idee despre ce garantie lunara e vb ? salariu e platit la timp ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator Anonymous

pe www.atlassib.ro gasiti informatii referitoare la cerintele pentru angajare.Acolo scrie si de experienta dar nu e chiar asa....de neagra oaia...daca nu esti titular nu ai treaba de consum...salariile se platesc la timp...garantie 5-10 la suta din salariu

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

salariul pe tara este minim pe economie,si esti platit la cursa, nu cred ca iti convine sa ajungi la padova la6 dimineata iar la 8 sa iesi la maturat prin curte sau altele si mai intri la somn seara la 20. eu am lucrat la ei si mam lasat pagubas ,nu mai ai familie, vei fii calator prin europa dar fara bani

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator Anonymous

Are dreptate si Sorin dar daca iti trebuie experienta.....aici faci armata  curata.La bani se ajunge undeva in jur de 1000€

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator Anonymous

salariul pe tara este minim pe economie,si esti platit la cursa, nu cred ca iti convine sa ajungi la padova la6 dimineata iar la 8 sa iesi la maturat prin curte sau altele si mai intri la somn seara la 20. eu am lucrat la ei si mam lasat pagubas ,nu mai ai familie, vei fii calator prin europa dar fara bani

Nu sunt ei de vina ca procedeaza asa ...cat timp gasesc pe cine sa prosteasca o sa le mearga treaba , cum spuneam si intrun alt post : pupincuristi sunt cu duiumul !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

Si daca te dau ei afara mai platesti 10.000? O faci pe prostul si te dai batos pe acolo ca nu vrei sa maturi, nu vrei sa faci aia, nici cealalta si poate te dau ei afara si scapi si de plata :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator Anonymous

Si daca te dau ei afara mai platesti 10.000? O faci pe prostul si te dai batos pe acolo ca nu vrei sa maturi, nu vrei sa faci aia, nici cealalta si poate te dau ei afara si scapi si de plata :)

Te trimit in tara pe jos,sau daca nu....ca pasager adik platesti bilet de calatorie...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator Anonymous

Decat 10.000 mai bine platesti drumul, asta daca nu esti in tara ca te ajunge si mai ieftin.

[/quote

10*000 nu ti ia dar fara garantie ramai...daca ai apucat sa o faci toata...3000€deja depasesti.....10*000Ron

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

salutare tuturor..misterD am vb cu tatamio si i-am zis ca ii un baiat care vrea sa mearga la atlassib si el mi-a raspuns " n-are ce face?" o zis ca se castiga bine mai demult acuma so cam imputzit treaba si de cand cu DNA-u pe vami..sper sa ma intelegi ce vreau sa spun..si esti obligat sa porti camasa albastra, pantaloni stofa,cravata etc..daca te prinde fara cravata iti ia de la salar 50 E ,daca te prinde fara camasa iara 50 E si tot asa..si semnezi contract pe 5 ani..iei iti trag la salar ceva garantie si daca pleci iti opreste garantia..si banii is putini..asa ca parerea tatalui meu ii sta stai pe fundu tau..sau sa cauti alta firma nu atlassib..bafta

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator Anonymous

salutare tuturor..misterD am vb cu tatamio si i-am zis ca ii un baiat care vrea sa mearga la atlassib si el mi-a raspuns " n-are ce face?" o zis ca se castiga bine mai demult acuma so cam imputzit treaba si de cand cu DNA-u pe vami..sper sa ma intelegi ce vreau sa spun..si esti obligat sa porti camasa albastra, pantaloni stofa,cravata etc..daca te prinde fara cravata iti ia de la salar 50 E ,daca te prinde fara camasa iara 50 E si tot asa..si semnezi contract pe 5 ani..iei iti trag la salar ceva garantie si daca pleci iti opreste garantia..si banii is putini..asa ca parerea tatalui meu ii sta stai pe fundu tau..sau sa cauti alta firma nu atlassib..bafta

Andrei contracte se fac pe 3 ani nu pe 5 iar faza cu 50 de E nu exista se da penalizari de 5-10%pentru echipament

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator Anonymous

@andreicuc , merci ptr lamuriri

@bobo , am renuntat la atlassib , ma orientez la o alta firma de transport ...desi habar nu am cine angajeaza pe autocar daca esti fara experienta

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

are dreptate andrei 50 de euro este amenda pentru ca nu porti:ecuson,cravata,camasa,eu am fost si in blugi si nu sa luat controlu de mine. si mai este un aspect ,dupa ce cari coletele dela anumite distante si transpiri si te murdaresti de praf ,vine domnul controlor ca are el o informatie ca ai un bagaj sau colet pe naspa si descarci sa verificeatit bagaje cit si colete iar apoi le incarci inapoi,si asta cam pica pe sofer 3 ca ceilalti sunt obositi ca vin de la capat de linie.iar cu penalizarile eu am avut 60 la suta in doua curse,sa ma explic:la control nu am lasat soferul 3sa dea bagaje-colete jos iar dl controlor sa ofensat si nea penalizat cu 30%,cind am ajuns la sibiu hirtiile erau facute,bine inteles nu a gasit nimic. iar ceilalti30% iam primit cadou ca am luat oameni dela trieste de la un autocar defect si am ajuns la madrid cu5ore intarziere,mintind oameni ca este cursa directa madrid,iar cursa era cu intrare prin san sebastian-bilbaosi cursa este mai lunga si nu mai are ora de sosire 16.00 ci 22.00si acu trageti voi concluzia de unde 5ore intirziere. penalizarile se iau din salariu si nu din diurna ca amenda,contestind deciziile si dind explicati lui carabulea nu au mai oprit bani de la noi si ia luatde la controlor,care nea vinat ca pe draci apoi.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator Anonymous

io nu ma iau cu tine in gura bobo dar daca tu stii mai bine ca tatamio si sorin atunci io nu mai zic nimic..

Andrei ....am 2 carti mari albastre cu regulamente atlassib acasa....eu iti scriu ce scrie in regulamente...k fiecare control aplica cum si ce vrea e partea a doua...La fel cum egal si normal nu ar fi nici sa se dea penalizari din diurna dar totusi se dau...etc...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Alătură-te conversației

Poți posta acum și să te înregistrezi mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Alipește ca text simplu

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    • Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.
×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Pentru a naviga pe acest site , trebuie sa respectati termenii Termeni de Utilizare.